Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
A. Borelli - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Żywienie pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-53.html)
+--- Wątek: A. Borelli (/thread-7517.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


A. Borelli - Kitek - 07-10-2016

Witam Smile
Planuję obsadę w akwarium i zdecydowałem się na parkę A.Borelli i stadko Drobnoustków, tylko zanim zacznę poszukiwania i je kupię przydałoby się kupić wcześniej jakiś pokarm. Tylko kwestia teraz co kupić, tyle różnych pokarmów jest, że sam nie wiem co wybrać.


A. Borelli - fazi_poz - 07-10-2016

Mrożonki: solowiec, dafnia, wodzień, oczlik. Suche: NatureFood supreme artemia i coś dobrego producenta np. Hikari. Suche maja być dodatkiem do mrożonek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: A. Borelli - Kitek - 07-10-2016

Dzięki bardzo Smile

Czyli jak kupię mrożonki + artemie + HIKARI Chichlid Gold + Hikari Cichlid Staple + HIKARI Micro Pellets, to starczy? Przynajmniej na początek?

I jak to ma wyglądać z karmieniem? Rozumiem, że lepiej częściej i mniej niż odwrotnie. Tylko jak często je karmić? Nie chciałbym ich zarówno przekarmić jak i nie dożywićSmile.


RE: A. Borelli - Ruki - 07-10-2016

U mnie mrożonki są dodatkiem do suchego. Big Grin Nie ma w tej kwestii żadnej zasady, żarcie po prostu ma być możliwie jak najbardziej urozmaicone.

Ja swoje ryby karmię maksymalnie dwa razy dziennie, w tym że raz w tygodniu głodówka. Czasami ryby u mnie nie jedzą po 3-4 dni pod rząd jak gdzieś wyjadę, a czasami nawet do dwóch tygodni. Jak widzisz, że ryby robią Ci się grube nie bój się ich mocniej przegłodzić.


RE: A. Borelli - TomekN - 30-11-2017

Witam,

Nie chciałem otwierać nowego wątku ponieważ temat identyczny. Chciałem się tylko dopytać czy wybrana przez mnie karma jest odpowiednia. 
Planowana obsada: 
1.1 apistogramma borelli, rozpraszacze (prawdopodobnie prystelki).
Planowana dieta:
Mrożona karma (dafnia, artemia, kryl) 
NatureFood premium Cichlid S albo Supreme kristall (+ ewentualnie NF supreme artemia) - co wybrac?
Dodatkowo od czasu do czasu żywy pokarm.

Planuje karmić 6 dni w tygodniu (1 dzień głodówki) rano i wieczorem. Z rana z racji czasu chciałbym karmić NFem a wieczorem mrożonkami lub żywą karmą. 

Co myślicie? Jeszcze coś będzie potrzebę lub coś się nie nadaje?

Dziękuję z góry i pozdrawiam.
Tomek


RE: A. Borelli - Ramirez Dolores - 01-12-2017

Moim zdaniem linia Hikari Cichlid jest słaba... oparta głównie na mące (!), dużo soi i kukurydzy.
Jeżeli Hikari, to Discus Bio-Gold i Micro Wafers, te mają dobre składy.
Najlepsze są Omega One, NorthFin, Naturefood, SoftLine Tropicala.


RE: A. Borelli - TomekN - 01-12-2017

Rozumiem że to odpowiedź do @Kitek?


RE: A. Borelli - Ramirez Dolores - 01-12-2017

A pisałeś o Hikari? Wink
Jasne że do @Kitek.


RE: A. Borelli - TomekN - 01-12-2017

No wlasnie nie dlatego sie zdziwilem Smile 
Temat założony przez @Kitek ponad rok temu, więc nie wiem czy jeszcze czeka na odpowiedź Smile
Niemniej dziękuję bardzo za Twoją opinię dot. karm Hikari.

Moze jednak ktos sie skusi i podowie czy planowana dieta dla parki borelli jest OK Smile


RE: A. Borelli - mimo12 - 02-12-2017

Kryl raczej będzie za gruby.
Lepiej szklarkę, czarnego komara dołożyć do diety.
Co do dafni. Kup na próbę żywą w saszetce, bo nie wiadomo, czy ryby będą w ogóle chciały ją jeść. U mnie jest ignorowana, jeżeli nie jest to dafnia liofilizowana, która jest większa.

Z suchych szukałbym jeszcze czegoś uzupełniającego do podania od czasu do czasu- zawierającego spirulinę/chlorellę/warzywa/czosnek. Nie polecę nic konkretnego. Patrz po składach i % zawartości.