Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Hodowle, sklepy, importerzy (https://cichlidae.pl/forum-47.html)
+--- Wątek: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin (/thread-7388.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin - bakus_44 - 26-08-2016

Witam.

Chciałem podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie współpracy z firmą Akwarium Szczecin, której właścicielem i wykonawcą zbiorników jest Przemek Wieczorek. Nie chcę robić tutaj antyreklamy, a jedynie przestrzec jego przyszłych klientów. Żeby nie było zbiornik wykonany bardzo ładnie, nie ma się do czego przyczepić.

Zaczynając od początku....

Prosiłem o wycenę zbiornika w lutym. Akwarium 200x60x60 szyba 12mm, stelaż o wysokości 100cm. Po porównaniu ofert innych firm i naczytaniu się pozytywnych opinii na różnych forach postanowiłem więc zamówić. Miesiąc później złożyłem zamówienie na akwarium 10cm krótsze, a stelaż 20cm niższy, niż początkowo, informując o tym, że jestem członkiem Klubu Malawi i przysługuje mi zniżka. Trochę się naczekałem i natrudziłem, żeby otrzymać ponowną wycenę- nie odbieranie tel, nie odpisywanie... Ku memu zaskoczeniu cena wszystkiego, mimo mniejszych wymiarów wzrosła o 30%. Wykonawca twierdził, że wzrosły ceny szkła. Z tym że cena szkła to pewnie koszt jakiejś połowy akwarium, lub jeszcze mniej, więc nie wiem co musiałoby się stać, żeby tak powiększyć koszty. Przy okazji stelaż i transport też zdrożał- nie wiem, może to zasługa członkostwa- niby taniej, a jednak drożej.
No cóż, pomyślałem, wyjdzie mnie drożej niż u konkurencji, ale będę miał ładny baniak- zgodziłem się. Akwarium kupiłem przez alledrogo, trochę musiałem się naczekać na jego wystawienie- na akcji wyraźnie cały czas uzgadniane 12mm. Czas oczekiwania- do 5 tyg. Kupiłem, pieniądze przelane w całości przez PayU.
Czekam... po 10 dniach pytanie, czy wpłaciłem zaliczkę- odpowiadam, że całość została wpłacona przez portal aukcyjny...
Czekam dalej... po tych 5tyg czekania odezwałem się zapytać jak się sprawy mają. Usłyszałem, że zbiornik nawet nie zaczął być klejony bo nie wpłaciłem pieniędzy. Ponownie tłumaczę, że pieniądze są na koncie PayU, pewnie trzeba je sobie przelać na konto bankowe, wysyłam screena płatności, z resztą to nie pierwsze transakcję tej firmy w ten sposób i już na początku zapewniano mnie, że nie będzie z tym problemów.
Ok, okazało się, że pieniądze są.. Czekam kolejne 5 tyg... Dostaje informację, że te pieniądze, które były to jednak nie ode mnie i wciąż klejenie nie zaczęte. Tłumaczę ponownie, że może inne konto, bo mają 2, sprawdzam, że niedawno ktoś się na to konto logował, no ale nie ma... Zgłosiłem sprawę do alledrogo i pieniądze się znalazły. Okazało się, że Pan Przemek nawet nie pofatygował się, żeby sprawdzić czy ma je na tym koncie, mimo, że tłumaczyłem jak dziecku co po kolei zrobić i zapewniano mnie, że zostało to sprawdzone.
OK, za tydzień akwarium miało być u mnie. Po 2 tygodniach otrzymuje sms, że dostanę w poniedziałek. Umówiłem więc już wstępnie tragarzy. W pon dzwonie, oczywiście nikt nie odbiera. Moi tragarze się niecierpliwią bo nie mam nawet pojęcia o której godzinie przyjedzie.... Piszę- nic. Wieczorem otrzymuje sms- nie mamy na dziś transportu. Potem miała być środa,...kolejny poniedziałek...itd. Koniec końców akwarium dotarło chyba w 3 czy 4 obiecywany poniedziałek z rzędu, chociaż już traciłem nadzieję, że kiedykolwiek je otrzymam. Koledzy umawiani do transportu zaczęli chyba myśleć, że robię sobie z nich jaja. Najgorsze jest to, że Pan Przemek nie raczył, albo bał się odebrać telefon, bo wielogodzinnych dobijaniach się i pisaniach pisał co najwyżej sms, często dopiero następnego dnia.
Akwarium przyjechało "późnym popoludniem", czyli po 12 w nocy, nie zważając na to, że wszyscy pracujemy... Mało tego zostało wykonane ze szkła 10mm zamiast cały czas i wielokrotnie uzgadnianych 12mm (kilka razy to potwierdzałem), a na moje pytanie dlaczego, otrzymałem odpowiedź, że niemożliwe, że było liczone z 12 i na pewno by mnie nie oszukali.

Podsumowując. Podejście do klienta Pana Przemka to całkowity brak profesjoinalizmu. Mówi co innego, pisze co innego, robi co innego, każdemu daje inne ceny, błędnie informując nawet o grubości szkła. Rozumiem, że ma dużo pracy, ale bez przesady. Może i nieumyślne, ale moim zdniem to jest oszukawanie ludzi. 

Mimo ładnego wykonania zbiornika, nie polecam nikomu współpracy z tą firmą, jeżeli chce sobie oszczędzić mnóstwa nerwów, nie czekać na akwarium ponad 4 miesięcy i dostać je zrobione z zamawianej grubości szkła. A Panu Przemkowi radzę przemyśleć swój stosunek do klientów, bo w ten sposób na pewno więcej ich nie zyska.

Pozdrawiam


RE: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin - Rademenes - 26-08-2016

Ja też miałem z nimi wesoło.. dodzwonić się nie było można kontakt mail też zero czekałem na akwa xxxx czasu bo nie mogli znaleźć transportu(a podobno że mają swój transport) i teraz najlepsze zero powiadomienia że akwarium zostało wysłane to dostałem tel od kierowcy że będzie za godzinę a ja byłem kawałek drogi od domu i nie było ludzi żeby wnieść akwa co później się okazało że akwarium jest szersze miało być 60 jest 76 w futrynie w mieszkaniu i na klatce przez drzwi ledwo zmieściliśmy się było po 1cm luzu z każdej strony.. i kolor stelaża miał być czarny jest ciemny szary


RE: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin - bakus_44 - 26-08-2016

(26-08-2016, 09:50 AM)Rademenes napisał(a): Ja też miałem z nimi wesoło.. dodzwonić się nie było można kontakt mail też zero czekałem na akwa xxxx czasu bo nie mogli znaleźć transportu(a podobno że mają swój transport) i teraz najlepsze zero powiadomienia że  akwarium zostało wysłane to dostałem tel od kierowcy że będzie za godzinę a ja byłem kawałek drogi od domu i nie było ludzi żeby wnieść akwa co później się okazało że akwarium jest szersze miało być 60 jest 76 w futrynie w mieszkaniu i na klatce przez drzwi ledwo zmieściliśmy się było po 1cm luzu z każdej strony.. i kolor stelaża miał być czarny jest ciemny szary

To akurat Ci się poszczęściło, przy standardowej 720stce wyszłoby Ci 900l. Gorzej jakby nie weszło :p U mnie z kolei przyoszczędził na materiale.


RE: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin - tuptuś - 26-08-2016

Są też i zadowoleni klienci, ja częściowo do nich należę Wink


RE: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin - bakus_44 - 26-08-2016

Dostaję PW od użytkowników z różnych forów jednoczących się ze mną w czuciu się oszukanym przez Pana Przemka. Dziwi mnie tylko skąd tyle pozytywnych komentarzy- może kiedyś bardziej dbał o klienta, bo teraz traktuje ich jak to ktoś napisał "na o****l".


RE: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin - Lukas - 26-08-2016

Bardzo dobrze zrobiłeś umieszczając tą informację na forum, mam nadzieję że ten człowiek dzięki niej straci tylu klientów ile tylko możliwe.

Partactwo, opieszałość, żenująco - olewający stosunek do klientów trzeba piętnować !

Zakup większego zbiornika zawsze stwarza pewne logistyczne problemy, ludzie do wniesienia, ICH CZAS!, wolne w pracy, TWÓJ CZAS, transport i masę innych, jeśli dochodzi do tego totalny ******** ze strony sprzedającego można się nieźle wkur....

Widać po przykładzie który opisałeś jak dla mnie dość jasną sytuację, firemka po tytułem takim i takim przez lata działalności wyrobiła sobie pewną renomę i teraz wydaje się jej, że pomniejszych klientów którzy nie kupują zbiornika za kilka lub kilkadziesiąt tysięcy złotych może traktować jak za przeproszeniem nic nie znaczący śmieć.

I nawet jeśli teraz pod moim postem pojawi się 50 innych opisujących jak to super się z nimi współpracowało, po tym gościu co Ty przeszedłeś przez te 4 miesiące, ja nigdy w życiu nie skorzystałbym z ich usług i myślę że oprócz mnie jeszcze paru by się znalazło...

Dzięki za informację i dobrze, że masz to już za sobą !


RE: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin - Pley - 26-08-2016

Ja chętnie bym się wypowiedział na temat Pana Przemka bo pisałem emaile, dzwoniłem i pisałem smsy w sprawie wyceny paru zbiorników.

Niestety nigdy odpowiedzi nie dostałem, więc wolałem skleić zbiorniki sam i kolejny również sam skleje bo gdybym miał czekać na odpowiedź, to zbiornik pewnie nigdy by nie powstał.

Pan Przemek pewnie teraz woli bardzo duże zbiorniki robić, bo takie poniżej 1000L chyba go nie interesują i dlatego albo dzieją się rzeczy jak powyżej albo nie dzieje sie nic, bo kontaktu z tymże Panem nie ma.


RE: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin - tatakuby - 26-08-2016

Jesteś nie pierwszy i nie ostatni który w taki sposób został potraktowany.
Ja tez mam akwarium od Przemka i tez trochę na nie poczekałem.
Ale znam kilka przypadków identycznych do Twoich. Oczywiście są i ludzie zadowoleni bo akurat im sie udało.
Byłem osobiście u Przemka w Szczecinie i fajny z niego gość , ale te historie z opóźnieniem rzeczywiście stają się coraz częściej słyszalne.


RE: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin - fazi_poz - 26-08-2016

Pada dużo gorzkich słów i poniekąd Was rozumiem, ale Wy nie rozumiecie specyfiki pracy i targetu Przemka i lejecie brudy.

Przemek w zasadzie na rynek rodzimy klei zbiorniki albo duże, albo tym, których zna, albo trudne projekty. 
"Para idzie" w gwizdek na rynki EU i tam Przemek zarabia, tam ma wiele zamówień i to jest jego priorytetem. Do tego jest sam w zasadzie bo na tyle dba o końcowy efekt zbiornika, że z tego co mówi ma problem ze znalezieniem pracowników za których prace nie musiałby się wstydzić.
Stąd tona niedogodności i obsuwy w terminach.

Oczywiście kwestia kontaktu z klientem to inna bajka i tutaj wszystko kuleje mocno (żeby nie było, że jestem jakimś tam obrońcą Przemka) i na to sam narzekałem zamawiając u niego zbiornik. Jednak znając jego sytuację zamawiałem w styczniu z umówieniem się na termin na koniec kwietnia. Tydzień obsuwy był, przekładanie transportu z poniedziałku na wtorek też było, więc tutaj jest kicha i to jest do poprawy. 
Do samego zbiornika przyczepić się nie mogę, cena za jaką mam szkło nijak miała się do wycen innych firm (była niższa o 20-30%). Może dlatego, że znałem Przemka sytuację przyjąłem problemy chłodniej i się nie zraziłem wybitnie. 

Więc kwestia stracenia klientów różnicy nie robi - Przemek nasz rynek traktuje jako dodatek do zamówień zagranicznych i taka jest prawda. Wink


RE: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin - sensej - 26-08-2016

czyli jesteśmy gorszym sortem klienta Tongue