Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[Magazyn Cichlid@e.pl] numer 5 - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Cichlidae.pl (https://cichlidae.pl/forum-36.html)
+--- Dział: Cichlidae.pl w mediach (https://cichlidae.pl/forum-64.html)
+--- Wątek: [Magazyn Cichlid@e.pl] numer 5 (/thread-7244.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: [Magazyn Cichlid@e.pl] numer 5 - kuba4410 - 10-07-2016

Artykuł bardzo dobry i przydatny, jednakże na 33. stronie, w 2. kolumnie wkradł się jakiś chochlik i część zdania się powtarza Smile Ale generalnie, jak zawsze na plus Oklasky
Można wiedzieć jakie poszczególne gatunki pielęgniczek będziesz opisywał w kolejnych magazynach? Smile


RE: [Magazyn Cichlid@e.pl] numer 5 - Ruki - 10-07-2016

Zapewne większość które miałem. Smile

P.S.
Chochlik w pliku źródłowym poprawiony, za pewien czas wgramy wersję poprawioną. Smile


RE: [Magazyn Cichlid@e.pl] numer 5 - arrowb - 14-07-2016

Szkoda, że nie można wydrukować.

Ok są do tego narzędzia: http://issuu-downloader.abuouday.com/printpage.php?url=cichlidae.pl%2Fdocs%2Fezin5


RE: [Magazyn Cichlid@e.pl] numer 5 - Ruki - 14-07-2016

Dobrze, że drukować nie można, bo tak to byście w ogóle w ten wątek nie wchodzili! Smile


RE: [Magazyn Cichlid@e.pl] numer 5 - MatB - 25-07-2016

Mam dziś chwilę na pogrzebanie w magazynach ale nie mogę otworzyć ani jednego. Sprawdziłem 3 przeglądarki ale nie zadziałało na żadnej. Inne eziny otwieram bez kłopotu. Ktoś coś może pomóc w temacie?


RE: [Magazyn Cichlid@e.pl] numer 5 - cychlida - 25-07-2016

(14-07-2016, 21:54 PM)Ruki napisał(a): Dobrze, że drukować nie można, bo tak to byście w ogóle w ten wątek nie wchodzili! Smile
Można, można... Smile


RE: [Magazyn Cichlid@e.pl] numer 5 - piotrK - 25-07-2016

(25-07-2016, 20:54 PM)MatB napisał(a): Mam dziś chwilę na pogrzebanie w magazynach ale nie mogę otworzyć ani jednego. Sprawdziłem 3 przeglądarki ale nie zadziałało na żadnej. Inne eziny otwieram bez kłopotu. Ktoś coś może pomóc w temacie?
A nie masz pomontowanych adblocków na tych przeglądarkach? Bo u mnie z włączonym blokowaniem reklam nie wyświetlają się e-ziny.


RE: [Magazyn Cichlid@e.pl] numer 5 - jacko - 02-08-2016

(09-07-2016, 21:59 PM)Ruki napisał(a): Jakieś opinie? Smile
a proszę bardzo!

- Larwy Chironomidae nie mają twardego, chitynowego pancerzyka, twarda jest wyłącznie puszka głowowa
- ...Innymi chorobami na które łatwo zapadają pielęgniczki są wiciowce...tyle że wiciowce to organizmy, nie choroba ;-)

Z pewnymi rzeczami trudno mi się zgodzić, np. plankton jako najlepszy pokarm dla Apisto... jako ryby bytujące raczej w strefie przydennej przypuszczam że w naturze najczęściej konsumują bentofaunę, różnego rodzaju, od skąposzczetów (m.in. tych beee rureczników), poprzez skorupiaki po owady, jedzą pewnie i kijanki i  narybek. Plankton jest charakterystyczny raczej dla jezior i bardzo dużych rzek, w rzekach jest to popłuczyna z jezior przepływowych czy starorzeczy. Zgodnie z teoriami które na pewno znasz - ryby preferują pokarm o rozmiarach zbliżonych do maksymalnego, za małymi kąskami zwyczajnie szkoda im ganiać ze względów energetycznych...
Za najlepszy pokarm dla Apisto uważałbym larwy wodzieni i wpuszczoną garść kiełży, ośliczek, ochotek, jętek itp. (z bezrybnego zbiornika) które po części zostałyby zjedzone natychmiast, reszta schowana w osad, liście, między przedmioty itp stanowiłaby obiekty polowań i bazę pokarmową przez długi czas (szczególnie cenne podczas >kilkudniowych nieobecności).


RE: [Magazyn Cichlid@e.pl] numer 5 - Adrian - 02-08-2016

(02-08-2016, 00:01 AM)jacko napisał(a):
(09-07-2016, 21:59 PM)Ruki napisał(a): Jakieś opinie? Smile

Za najlepszy pokarm dla Apisto uważałbym larwy wodzieni i wpuszczoną garść kiełży, ośliczek, ochotek, jętek itp. (z bezrybnego zbiornika) które po części zostałyby zjedzone natychmiast, reszta schowana w osad, liście, między przedmioty itp stanowiłaby obiekty polowań i bazę pokarmową przez długi czas (szczególnie cenne podczas >kilkudniowych nieobecności).

Zgadzam się w tym 100%,kiełże jak i larwy jętek potrafią się wcisnąć w bardo wąskie szczeliny (u mnie do tej pory żyją na gąbce od filtra). Ok. 100 kiełży i innych larw wystarcza na 4 dni.. Jest tylko jedno ale,kiełże potrafią wyjadać narybek.


RE: [Magazyn Cichlid@e.pl] numer 5 - jacko - 02-08-2016

(02-08-2016, 07:32 AM)Adrian napisał(a): Zgadzam się w tym 100%,kiełże jak i larwy jętek potrafią się wcisnąć w bardo wąskie szczeliny (u mnie do tej pory żyją na gąbce od filtra). Ok. 100 kiełży i innych larw wystarcza na 4 dni.. Jest tylko jedno ale,kiełże potrafią wyjadać narybek.

Racja, o tym nie pomyślałem, zatem ośliczki też odpadają, wyjadałyby ikrę