Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Aparaciki fotograficzne... :) - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Aparaciki fotograficzne... :) (/thread-7210.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - Janusz1966 - 28-02-2013

Przy zdjęciach w akwarium przeważnie tak ( jakieś żarówki błyskowe )dawno nie robiłem.
To dosyć stare zdjęcie ale tu też raczej na pewno tak (przy użyciu fotoceli bo stary Fuji nie ma nawet stopki na lampę)


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - HOLSON - 28-02-2013

Fotografia nigdy nie była moją mocną stroną. Powiem szczerze nie znam się na takich sprzętach, zdjęcia akwarium i ryb, które robiłem zazwyczaj mnie satysfakcjonowały ale oglądając wasze fotki widzę, że jestem sto lat za murzynami nie ubliżając kolegom z afryki. Big Grin

Do rzeczy dysponuję takim sprzętem:

Samsung ES55, 10,2 mega pixels - 3x-zoom, coś tam coś tam, mały aparat cyfrowy kupiony na potrzeby wyjazdów na wakacje itd, itp także bez szału.

ale narzeczona posiada:

Sony Alpha DSLR-A300 lustrzanka- tu specyfikacja --> http://www.optyczne.pl/624-Sony_Alpha_DSLR-A300-specyfikacja_aparatu.html

Także możliwości już dużo więcej ale nie bardzo wiem jak z tego "dziadostwa" korzystać nie mogę wybrać odpowiedniego profilu aby robić tak przepiękne fotki jak wy, a wiem, że na tym sprzęcie się da.Big Grin

I tu moja prośba o jakąś podpowiedź do osób, które są biegłe w temacie lub osób, które używają takiego sprzętu.

z góry dzięki


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - piotrK - 28-02-2013

@jaca303 - tak jak Rysiek pisze, Fujifilm X10 to dobry wybór - jest świetnie wykonany, ma dobrą optykę i zbiera same pozytywne opinie. X20 wchodzi na rynek i na pewno będzie droższy, a X10 obecnie znajduje się w Twoim budżecie. Jeżeli nie planujesz fotografować ptactwa, to ten aparat będzie wsam raz. Wypróbuj osobiście w Media Markt - Fujifilm na pewno tam będą. Wspomniany przeze mnie Olympus XZ-2 jest również dobry, ale ma mniejszą matrycę. Jednak w testach i w opiniach użytkowników jest dobry.

@HOLSON: Tryb A (nie Auto!) na pokrętle u góry. Ustawiasz pokrętłem koło spustu migawki jak najniższą wartość F (przysłony). Masz duże ryby - ustaw ogniskową obiektywu na ok. 35mm. Przy tej ogniskowej najniższa powinieneś móc ustawić wcześniej wspomnianą wartość F na poziomie ok. 4,0. ISO ustaw nie na AUTO, a na poziom 800, lub 1600 (sam oceń, czy odpowiada Ci 1600, tj. zdjęcia nie są jakby mgliste). W żadnym wypadku nie używaj wbudowanej lampy.


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - HOLSON - 28-02-2013

Piotrek dzięki za pomoc. Aparat się już ładuję, mam nadzieję, że lada dzień będę się mógł pochwalić fotkami.


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - Janusz1966 - 28-02-2013

@jaca303 - Tak jak napisali poprzednicy Fujifilm X10 to dobry aparat: Poczytaj o nim
Do tego zakupił bym kostkę synchronizacyjną i kabel do lampy (razem ok 40zł) zależnie od budżetu jedną lub dwie żarówki błyskowe (koszt jednej ok 70 - 80zł). Żarówki błyskowe mają standardowy gwint jak duża zwykła żarówka - musisz mieć do czego wkręcić. Dodatkowo jakiś statyw do tych żarówek. Przy pomocy takiego zestawu masz bardzo wiele możliwości ustawienia światła. Trochę eksperymentowania i można zrobić
naprawdę rewelacyjne zdjęcia.

@HOLSON - Sony Alpha DSLR-A300 to korpus (body) bardzo wiele zależy od obiektywu niestety nie wiemy co posiadasz..?


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - piotrK - 28-02-2013

Wyszedłem z założenia, że Holson ma standardowego kita 18-55mm. A może błędnie?


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - soltarus - 28-02-2013

A skąd wiedzieć w ultrazoomie w którym momencie jest 35mm?

edit: Mój aparat ma taką ogniskową: obiektyw/ogniskowa 36 - 432 mm... czyli używać bez zoomu, żeby spełnić zalecenia Piotrka?


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - jaca303 - 28-02-2013

Czy ten Fujifilm X10 zrobi dużo lepsze zdjęcie w trybie macro niż to wykonane moim canonem sx120 ? Czy różnica będzie duża ? Jest sens zmieniać już aparat czy lepiej jeszcze poczekać ?
   


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - HOLSON - 28-02-2013

(28-02-2013, 21:02 PM)piotrK napisał(a): Wyszedłem z założenia, że Holson ma standardowego kita 18-55mm. A może błędnie?

Tak, obiektyw jest standardowy.


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - Janusz1966 - 28-02-2013

(28-02-2013, 22:01 PM)jaca303 napisał(a): Czy ten Fujifilm X10 zrobi dużo lepsze zdjęcie w trybie macro niż to wykonane moim canonem sx120 ? Czy różnica będzie duża ? Jest sens zmieniać już aparat czy lepiej jeszcze poczekać ?
Czy dużo lepsze? - takiej odpowiedzi nie jestem w stanie udzielić. Do dużych powiększeń dobry jest zestaw Lustrzanka + obiektyw macro, lub przyzwoity kompakt z konwerterem np: Raynox DCR-250. Dosyć ważne jest też światło... Zdjęcie które przedstawiłeś zostało wykonane bez użycia lampy błyskowej przy czasie 1/25s jeżeli jeszcze zostało wykonane "z ręki" bez statywu to nie ma prawa być idealnie ostre. Samo powiększenie to nie wszystko Smile

@HOLSON - samym kitem wiele nie zwojujesz. Lepiej próbuj kompaktem.