Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Aparaciki fotograficzne... :) - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Aparaciki fotograficzne... :) (/thread-7210.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - Tomas - 15-08-2013

Wygląda mi ten model na całkowicie automatyczny...
Wprawdzie nie wiem, z czym dokładnie masz problem: odbłyski od szyby, złe kolory, problem z łapaniem ostrości? - lub może inne...
Ale jedno mogę doradzić i możesz spróbować.
Wieczorem: pogaś wszystkie światła w pokoju, by nic nie oświetlało akwarium z zewnątrz. Oświetl dodatkowo zbiornik od góry jakąś dodatkową lampą - np. biurkową, jeśli z tym problem - poproś kogoś, by ci chwilę potrzymał taką nad zbiornikiem. Zasłoń lampę błyskową, palcem lub ciemną kartką papieru.. i spróbuj pofocić w ten sposób...
Edit: łapiesz ostrość, zasłaniasz lampę, pstrykasz.


BTW: Pewna część tych aparatów przegrzewała się - zapoznaj się z tą stronką i informacjami na niej zamieszczonymi:
https://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/50043


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - rysib - 16-08-2013

(15-08-2013, 00:14 AM)Tomas napisał(a): Używam puszki Nikona D90 (wcześniej D70s) – tego starocia, jak ktoś tu raczył określić to body Smile - uśmiechnąłem się jedynie z politowaniem i nie będę komentował, zwłaszcza tych hmmm... prawd objawionych przez: wykreśliłem! Wink nie będę zadrażniał..
...

Czuje się wywołany przez Ciebie do odpowiedzi. Ale zacznijmy od początku. Ogólnie co do pkt-ów od 1 do 11 się zgadzam, choć z małymi:
ad 5 - zgadzam się w pełni, sam już o tym wspominałem wcześniej - ale przypominania nigdy za wiele;
ad 6 wyobraź sobie że masz stabilizowany obiektyw o ogniskowej 200 mm (lub stabilizowana matrycę w korpusie i taki właśnie obiektyw). Śmiem twierdzić że stabilizacja starczy na zrobienie nieporuszonego zdjęcia przy czasie 1/100 sek. a ryba nie zdąży jeszcze uciec - pierwszy przykład z brzegu. Podejrzewam że Ty sam jaki i pozostałe szanowne grono forumowych fotografów (lub nawet i fotografików Wink ) nie kupuje lustra tylko i wyłącznie do fotografowania ryb - dlatego twierdzę że stabilizacja jest plusem a nie minusem.
ad 11 - płytka głębia ostrości nie zawsze jest zaletą, ba powiem więcej - w wielu przypadkach jest wadą (sam zajmujesz się fotografią makro to wiesz o czym piszę)

No i mój ulubiony cytat:
(15-08-2013, 00:14 AM)Tomas napisał(a): Prawd jest więcej, ale tak naprawdę sprowokowała mnie do popełnienia tego postu osoba, która gorąco poleca tu zakup sprzętu, którego nie używa osobiście. Przepraszam za te słowa ale dla mnie to totalna paranoja...
Rozumiem że Ty polecasz tylko i wyłącznie (skądinąd b. dobrego) Nikona D90? Ja mógłbym idąc tym tropem polecić jedynie Canona 350D lub 5D (czy mam pozwolenie na rekomendowanie aparatów używanych w przeszłości: kilku smien, FED-a 5 i moich kochanych zenitów ET oraz 12XP?)
. Wybacz Tomas, ale nie napiszę co myślę o tej części Twojego postu. Wiem że sprzętowe fora internetowe pełne są narzekaczy którzy swoje "prawdy objawione" i narzekania opierają tylko i wyłącznie o dane liczbowe z instrukcji (lub skrótów z newsa) , ale wydaje mi się, że
skoro ostatnie modele pentaxa maja w większości (nie śmiem pisać zawsze) b.
dobre opinie - to jest powód do ich polecenia. Wierze również że prywatnie jesteś miłym i wartościowym człowiekiem, który spełnia się w swojej pasji. Dlatego proszę , jeśli masz uwagi do mnie osobiście - korzystaj z "priva". I może zamiast obelg typu
paranoja, spróbuj spytać się dlaczego?
Serdecznie pozdrawiam Rysiek.
PS ma nadzieję, ze czytałeś moje wcześniejsze posty, w których polecałem różne używane aparaty (linkując konkretne aukcje).
PS2 - zapomniałbym napisać: b. podoba mi się Twój baniak, jak i zdjęcia ryb.


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - novi - 16-08-2013

Rysib, popieram co napisałeś. Powiem od siebie, że Nikon jest dobry, ale Canon dobry ciut więcej a o wiele prostszy. Tutaj śą pasjonaci ryb a nie fotografii. Mam tez Canona a i Pentaxa uzywałem, nie wspominając o dobrych Olimpusach kiedyś.
Ale tak powiedz, czy D-90 łatwo taka fotkę pstrykniesz? tu jak widzę bez zbytnich wymyślań zrobione...
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2158&page=16&highlight=ptaki


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - Tomas - 16-08-2013

rysib - przepraszam!, rzeczywiście za ostre słowa... pozwolisz, że zedytuję poprzedni post Smile
Powinienem się wyrazić mniej dosadnie...
Na usprawiedliwienie tylko dodam, że tak naprawdę podniosło mi ciśnienie po którymś poście nuvi... Wink o wyższości czegoś nad czymś, łatwości tego czy owego. Korzystanie z lusterek nie jest rzeczą łatwą, niezależnie od systemu! Chodzi mi o coś więcej, jak tylko używanie programu "A".
Rzeczowa dyskusja na temat wyższości systemów (C. czy K. czy P.) jest jałowa i zdaję sobie z tego sprawę, zresztą, nie mam zamiaru jej w żaden sposób kontynuować, bo można szybko zabić radość z fotografii jako takiej i wprowadzić bezsensowne laboratoryjne pieniactwo.
Nie przekonuję do Nikona, zwłaszcza do mojego, ma 5 lat, chodzi tylko o to, że będzie tak naprawdę dawał radę przez następne 5... Chodzi o to, że wyciąga się armatę na muchę, tj. rybkę...np. za 4 tysiące złotych, nie zdając sobie sprawy, że taki zestaw kitowy naprawdę będzie trudny do wykorzystania akurat przy foceniu rybek, zaboli zwłaszcza wówczas, gdy okaże się, że taki zestaw do wszystkiego, akurat do akva to za mało... Dlatego dałem przykład tych zdjęć ze strony 12. (pięknych) - Kitowym zestawem nikt takich nie 'popełni'.
Bardziej zależy mi na przekonaniu kogoś niezdecydowanego, że powinien pójść w kierunku lustrzanek, ale jeśli nie wie, czy to temat dla niego - może w miarę tanio popróbować... a jaki system wybierze lub mu polecą, to w takim będzie trwał.
I to tyle - chcąc to wyrazić - wyszła mi osobista wycieczka Sad do Ciebie - jeszcze raz przepraszam! Smile
Bardzo sobie cenię spokój na tym forum, tym bardziej mi wstyd, że sam zadrażniłem w głupi sposób....


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - filas - 16-08-2013

Tomas, cieszy mnie bardzo Twoja postawa Big Grin

Jako założyciel tematu myślałem o tym, że każdy opisze swoje doświadczenia fotograficzne jakie posiada, opisze swój sprzęt którym się posługuje, jego wady, zalety itd. Założyłem go na forum o rybach bo właśnie miałem nadzieję, że tutaj nie przepoczwarzy się w bitwę o wyższość jednego producenta nad innym, wiadomo, że każdy swoje chwali i takie dyskusje stają się mało interesujące.

Pozwólcie, że zacytuję moje słowa z pierwszego postu zaczynającego wątek:

"Słuchajcie, zakładam ten wątek, aby zebrać w nim Wasze osobiste opnie na temat sprzętów jakie używacie do fotografowania...
...Oczywiście nie chodzi mi tutaj o fachowe super testy na poziomie laboratoryjnym, liczy się Wasza opinia, która dla wielu jest wystarczająca na poziomie jakim wykorzystujemy ten sprzęt, czyli jako amatorzy."

Jeżeli kogoś interesują informacje daleko fachowe to znajdzie na pewno inne odpowiednie forum Smile Tam można walczyć do upadłego i udowadniać wyższość Canona nad Nikonem, czy odwrotnie. Główną ideą było to, żeby każdy pochwalił się swoim sprzętem, nawet jeżeli to jest aparacik kupiony w automacie na ulicy, żeby pokazał co udało mu się wykrzesać z niego a czego nie dał rady.

Nie doprowadźmy do sytuacji w której ludzie nie posiadający Canona, Nikona czy Pentaxa z górnej półki będą się wstydzili co kolwiek napisać i pokazać w temacie Sad To właśnie dla nich jest ten temat, celowo nazwany "aparaciki" Tongue


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - Carlos - 16-08-2013

(16-08-2013, 19:45 PM)filas napisał(a): można walczyć do upadłego i udowadniać wyższość Canona nad Nikonem, czy odwrotnie.

Od jakiegoś czasu focie Nikiem D90 i powiem tak,nie wiem jaki byście nie mieli sprzęcik i jakie będziecie mieli szkiełko to i tak sprzęt nie zastąpi fotografaNo
Nawet zwykłym kompaktem idzie cyknąć przyzwoite focieBoisie


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - filas - 16-08-2013

i o tych właśnie kompaktach najchętniej chciałbym czytać Smile i widzieć efekty ich pracy


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - Asagoth - 16-08-2013

Olympus TG-1
Jeśli chcesz widzieć efekty zwykłego kompaktaWink

[Obrazek: 4ayf.jpg]

Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem tego aparaciku, zapraszam na privWink


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - filas - 17-08-2013

Od tego aparatu zacząłem ten wątek Wink


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - massacra - 17-08-2013

To ja kilka słów napiszę od siebie bo chyba ja napisałem o Nikonie D90 jako jednym z tych nad którymi się zastanawiałem i wówczas rysib polecił mi Pentax-a. Tak jak napisałem w swoim chyba drugim poście po propozycji rysib co do Pentax-a, że nie jest pierwszą osobą która mi poleca ten sprzęt a wcześniej polecił mi pewien fotograf, który używa wiele puszek między innymi K-5 oraz K-x. Dlatego przekonałem się do tego zdania bo przed zakupem (jak dla mnie) tak drogiego sprzętu lubię zasięgnąć języka u wielu źródeł. Tak czy inaczej stałem się posiadaczem Pentax-a i na tą chwilę (choć zdaję sobie sprawę z tego, że droga jeszcze daleka) jestem bardzo zadowolony a już jakieś porównanie mam bo wcześniej pożyczyłem od kuzynki Canona 60D i troszkę się nim "pobawiłem" i powiem że na pierwszy rzut oka pierwsze wrażenie i pierwsze fotki jakie zrobiłem tymi dwoma aparatami to Pentax i już więc jestem zadowolony, że rysib jako kolejna osoba poleciła ten sprzęt. I mam nadzieję, że efekty z setki na setkę zdjęć jakie zrobię będą lepsze. Cieszę się, że ten temat mimo iż nazwany "aparaciki" nie pominął aparatów. Tutaj są ludzie którzy przede wszystkim są pasjonatami akwarystyki a fotografia to druga pasja lub jak w moim przypadku wypadkowa głównej pasji. Choć przy okazji rodzinka doczeka się fotek godnych założenia albumu Usmiech Tak czy siak pozdrawiam wszystkich pasjonatów akwarystyki, którzy starają się to uwiecznić Oczko