Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Aparaciki fotograficzne... :) - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Aparaciki fotograficzne... :) (/thread-7210.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - piotrK - 23-07-2013

Nie bierz D90 i nie piszę tego dlatego, że nie lubię Nikona, a dlatego, że tak jak pisze novi - to już stary sprzęt. Korpus aparatu najlepiej kupić jak najnowszy (w granicach swoich możliwości finansowych). A K-30 poza względną świeżością (i przecenami z uwagi na pojawienie się nowszego, ale prawie identycznego modelu) oferuje zalety o których wspomniał Rysiek. Okok


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - massacra - 24-07-2013

(23-07-2013, 22:49 PM)piotrK napisał(a): Nie bierz D90 i nie piszę tego dlatego, że nie lubię Nikona, a dlatego, że tak jak pisze novi - to już stary sprzęt. Korpus aparatu najlepiej kupić jak najnowszy (w granicach swoich możliwości finansowych). A K-30 poza względną świeżością (i przecenami z uwagi na pojawienie się nowszego, ale prawie identycznego modelu) oferuje zalety o których wspomniał Rysiek. Okok

Dzięki jeszcze raz za podpowiedzi, faktycznie poprzez premierę K-50 w 06-2013 cena K-30 powinna być lepsza, muszę polowanie zrobićHaha Jakby ktoś z Was się natknął na super promocję tego właśnie aparatu to byłbym wdzięczny za info. Także wybór padł na Pentax K-30, teraz tylko nauka i ćwiczenia przede mną i mam nadzieję, że będę miał szansę podczas tworzenia kalendarza cichlidae.pl w 2015 roku Oczko


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - rysib - 24-07-2013

Chłopaki już Ci napisali o D90 - ja się tylko pod tym podpiszę. A co do cen - te podane przeze mnie są już rewelacyjne (parę lat temu za canona 350D płaciłem 3500 zł), sądzę że raczej nie można się już spodziewać sporych spadków cen. Pamiętaj że korpus + dwa obiektywy o zakresie 18-200 i to wszystko uszczelnione w cenie ok 3100 zł - to dla mnie cena rewelacyjna.


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - massacra - 24-07-2013

(24-07-2013, 12:30 PM)rysib napisał(a): Chłopaki już Ci napisali o D90 - ja się tylko pod tym podpiszę. A co do cen - te podane przeze mnie są już rewelacyjne (parę lat temu za canona 350D płaciłem 3500 zł), sądzę że raczej nie można się już spodziewać sporych spadków cen. Pamiętaj że korpus + dwa obiektywy o zakresie 18-200 i to wszystko uszczelnione w cenie ok 3100 zł - to dla mnie cena rewelacyjna.

Tak masz rację sprawdzałem ceny tego sprzętu i 3100 za WR z dwoma obiektywami to b.dobra cena. Zastanawiam się tylko czy kupować właśnie taki zestaw czy może na początek jak pisałeś kit. Też nie do końca czaję jak jest z tym uszczelnieniem czy każdy korpus jest uszczelniony a tylko obiektyw musi mieć oznaczenie WR czy korpusy też są różne i tylko z oznaczeniem WR jeszt uszczelniony.


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - piotrK - 24-07-2013

U Pentaksa tylko obiektywy oznaczone "WR" są uszczelnione, poza tym jeszcze bardzo drogie obiektywy z serii "gwiazdkowej".
Z obecnie dostępnych w sklepach aparatów Pentaxa uszczelnione są K-30, K-50 i K-5, jedynie K-500 i K-01 nie są. Lepiej, żeby aparat był uszczelniony, obiektywy też - pojedziesz na wycieczkę na wydmy albo złapie Cię deszcz - i nie będziesz miał stresa że coś stanie się sprzętowi.

Niemniej czy jest sens kupować cały zestaw K-30 + 18-55WR + 50-200WR... nie jestem pewien, bo być może wcale nie będziesz używał tego dłuższego obiektywu. Może gdzieś jest rozsądna oferta tylko z 18-55 WR?


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - rysib - 25-07-2013

Ewentualnie zbyteczny obiektyw 50-200 zawsze można sprzedać. Oczywiście jeśli nie będzie używany. W "fotografii akwarysrtcznej" często używam ogniskowych 100-200 mm (dla pełnej klatki, dla cropów jest to 66, - 133 mm). A Mariusz wspominał o zdjęciach ryb. Jeśli ma dzieci, zdjęcia z większej odległości są bardziej naturalne, dzieci nie peszą się lub nie popisują przed obiektywem.


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - massacra - 25-07-2013

Wiecie, że możliwości pomacania w sklepie takiego sprzętu jak Pentax są znikome. Próbowałem znaleźć K-30 w różnych sieciówkach i wszędzie rozkładali ręce. Byłem w trzech sklepach gdzie sprzętu fotograficznego jest multum a o Pentaxie zapomnij. Ponoć dystrybutor jest ciężkiConfused
Co do zestawu to chyba faktycznie poszukam z dwoma obiektywami i będą to WR Haha
Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc w doborze sprzętu.


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - piotrK - 25-07-2013

Zajrzyj do Auchan. U mnie na półce działu foto K-30 sobie już od jakiegoś czasu i czeka na chętnego.


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - Katia - 26-07-2013

Mam na oku dwa aparaty, który, tak z Waszego doświadczenia jest lepszy:

Nikon D3200 czy Sony SLT-A65VK

Jeśli znacie inny lepszy odpowiednik mniej więcej w tej cenie, to też proszę napiszcieSmile
ps.
I czemu, te które mają mniej pikseli niejednokrotnie są droższe od tych z 24,3?


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - novi - 26-07-2013

(26-07-2013, 01:09 AM)Katia napisał(a): Mam na oku dwa aparaty, który, tak z Waszego doświadczenia jest lepszy:

Nikon D3200 czy Sony SLT-A65VK

Jeśli znacie inny lepszy odpowiednik mniej więcej w tej cenie, to też proszę napiszcieSmile
ps.
I czemu, te które mają mniej pikseli niejednokrotnie są droższe od tych z 24,3?

Z tych dwóch Sony, ale lepszy Pentax. Na ceny/rozdzielczość nie patrz- teraz wszystko to reklama czyli ściema jak z tymi Mpikselami
Mam też Nikon D3100