Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Aparaciki fotograficzne... :) - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Aparaciki fotograficzne... :) (/thread-7210.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - Wnorus - 13-06-2013

Myślę ,że jak dla mnie i moich potrzeb(czyli praktycznie fotografowanie tylko ryb) te granice cenowe są w zupełności akceptowalne Smile


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - rysib - 13-06-2013

(13-06-2013, 13:03 PM)Wnorus napisał(a): Myślę ,że jak dla mnie i moich potrzeb(czyli praktycznie fotografowanie tylko ryb) te granice cenowe są w zupełności akceptowalne Smile

No to do dzieła. Świat makro czeka Aparat


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - pawel060 - 14-06-2013

(13-06-2013, 09:18 AM)rysib napisał(a): Czemu uważasz że bez obiektywu macro byłaby bezużyteczną? Ja takiego nie posiadam. Ze stajni canona możesz poszukać eosa 30D z tanią stałką 50 1.8 dasz spokojnie rade zrobić zdjęcie ryb. Zobacz jeszcze tą opcję LINK
Ten NIKON też jest b. dobry (sprzęt często używany przez reporterów - świetny autofokus, do ryb jak znalazł) + np. TEN obiektyw. Naprawdę w używanych lustrzankach jest z czego wybierać, a opcji jest wiele. Jeśli chodzi o pentaxa (b. dobre aparaty i obiektywy) to pewnie Piotrek może coś podpowiedzieć.
Natomiast jeśli chodzi o kompakty (i bezlusterkowce) tu nie mam zbyt dużej wiedzy i bazuję na testach z OPTYCZNE.pl
PS napisz proszę czy chcesz kopić aparat tylko do zdjęć ryb, czy bardziej uniwersalne zastosowanie Cię interesuje?

Interesuje mnie również zastosowanie uniwersalne. Chcę robić zdjęcia ryb ale też różne macro dlatego wydaje mi się że potrzebowałbym do tego dobrego obiektywu.
Aha, byłbym zapomniał... potrzebuję też opcje nagrywania filmów dobrej jakości.


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - novi - 14-06-2013

Dwa zdania- Nikon -tańszy ale wymaga pracy dodatkowej (tzw umiejętności) albo Canon droższy - mniej wymagań a więcej dobrego kontrastu


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - Janusz1966 - 14-06-2013

(14-06-2013, 22:11 PM)novi napisał(a): Dwa zdania- Nikon -tańszy ale wymaga pracy dodatkowej (tzw umiejętności) albo Canon droższy - mniej wymagań a więcej dobrego kontrastu

Dlaczego...?Bezradny


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - rysib - 17-06-2013

(14-06-2013, 22:11 PM)novi napisał(a): Dwa zdania- Nikon -tańszy ale wymaga pracy dodatkowej (tzw umiejętności) albo Canon droższy - mniej wymagań a więcej dobrego kontrastu
O raju, a co to za "szkoła"? Czy dobrze rozumiem, że canony nie wymagają umiejętności, a nikony mają skopany kontrast?

Paweł, jeśli chcesz taki uniwersalny aparat z opcja makro + dobre filmy do 1000 zł to raczej te kompakty o których wcześniej pisałem. Używanej lustrzanki z opcja filmów i dodatkowo z obiektywem makro do 1000 zł raczej nie kupisz. Do tej kwoty kupisz lustro bez obiektywu makro. Ale taka mała rada. Taki wyspecjalizowany obiektyw to jednak spory wydatek.. Może lepiej zacząć od obiektywu uniwersalnego (tzw. kita - czyli obiektywu załączonego do korpusu w zestawie), którym zrobisz zdjęcia "domowe" i plener i portret i zdjęcia ryb. Wiem to z doświadczenia, bo sam tak kiedyś zaczynałem. Można tak zaczynać, a jakość obiektywów kitowych przez te parę lat wzrosła i będzie Ci łatwiej niż mi Wink. Na zdjęcia makro jest kilka "domowych" sposobów: od obiektywów odwrotnie montowanych na sam korpus lub na inny obiektyw, przez pierścienie pośrednie po specjalne soczewki makro. TUTAJ masz dość jasno i dokładnie wytłumaczone co i jak.
PS a TUTAJ mała zabawa w lustrzankę i pierwsza szkoła przy okazji Wink



RE: Aparaciki fotograficzne... :) - rysib - 21-06-2013

(21-06-2013, 06:16 AM)Xamper napisał(a): Przynajmniej nie musimy już używać lustrzanek Big Grin

Ale chcemy Wink


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - Martinezio - 21-06-2013

Rysio, to spamer wredny jest i za chwilę dostanie kopa Wink Nie masz co się produkować.


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - rysib - 28-06-2013

Panie i Panowie, piekło zamarzło - sam z własnej woli postanowiłem napisać o aparaciku kompaktowym. Wink
Przeglądałem ostatnio zdjęcia przykładowe z drugiej już odsłony chwalonego kompaktu sony - RX100 II. I muszę przyznać, że jakość tych zdjęć jest naprawdę zadowalająca a jak na kompakt b. dobra. Jest też oczywiście łyżka dziegciu - cena. Ceneo wycenia starszy model na ponad 2 000zł.
PS Przypomnę tylko że cena prostej lustrzanki (np. EOS 1100D) z z obiektywem to koszt ok 1300 zł. A świetny pentax k-30 (uszczelniony korpus ze stabilizacją matrycy) z obiektywem to cena ok: 2 200zł. Cool



RE: Aparaciki fotograficzne... :) - rysib - 09-07-2013

A uchwyt boczny (batterygrip) nie pomoże?