Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Aparaciki fotograficzne... :) - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Aparaciki fotograficzne... :) (/thread-7210.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - jjacek - 02-05-2013

Wyprawa na dorsza...


Canon 5d + EF24-105 mm


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - Janusz1966 - 02-05-2013

Jacek piękne foty, zazdroszczę wyprawy Wink


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - BigRed - 03-05-2013

jjacek niesamowite te zdjęcia, szczególnie podoba mi się to drugie. Ostrość na rybie, reszta w tle tworzy świetny efekt.


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - rysib - 03-05-2013

(24-04-2013, 23:09 PM)Cichlasoma.pl napisał(a): Do fotografowania i filmowania ryb używam EOS 5D MII. Niestety, całość waży prawie 2 kg, więc nie bardzo nadaje się do bliższych i dalszych podróży. Fuji marzy mi się do amatorskiej fotografii krajobrazowej.

Eeee, aż tak źle nie jest z tą wagą. Podejrzewam, że używasz z 24-105 jako spacer-zoomem. To jest b. uniwersalny zestaw, który zapewnia obraz o niezłych osiągach. Choć są i tacy, którzy twierdzą, że ta eLka jest nudna. Bo nie ma się do czego w niej przyczepić Wink
Może i waga nie jest tutaj jakaś mini-mini, ale wygoda trzymania dużego korpusu jest dla mnie bezcenna. Jakiś czas temu, zostałem w pracy poproszony o zrobienie serii zdjęć dokumentujących stan nabrzeży w Bydzi. A ponieważ sporo tam chaszczy i okolica takaż sobie, zabrałem 350D z kitem. Waga, elegancka. Prawie nie czułem zestawu. Ale już wygoda uchwytu tego korpusu już odczuwalnie gorsza. I choć taki Fuji X100(S) jest tylko minimalnie niższy, to sam uchwyt jest .... hm nazwijmy go symboliczny. I teraz moje pytanie, czy takim czymś wygodnie się robi zdjęcia. Powiem szczerze, że od mojego czasowego powrotu do 350, nie widziałem problemu w małych korpusach. Tym "maluchem" robiłem zdjęcia ok 5-6 lat, ale jak rozsmakowałem się w wielkości korpusów serii jednocyfrowej. Tu może być jak z wielkością baniaka, jak miałeś już większy, przesiadka na mniejszy może być bolesna...
PS choć małe może być piękne. Ot taki bobasek


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - piotrK - 03-05-2013

Jedyne co podoba mi się w tym miniaturowym canonie to to, że taka firma jak Canon - znana z wielkich, ciężkich sprzętów dla profesjonalistów pokazała, że można zrobić małą lustrzankę cyfrową. Teraz niech Pentaks zrobi coś takiego, tylko ładne i lekkie, coby pasowało do 35/2.4.

Każdy ma swoje upodobania, jedni są gotowi nosić na każdy spacer torbę z sześcioma obiektywami, innym wystarczy ajfon Smile Ja jestem gdzieś pomiędzy - lubię, jak zdjęcia są ostre i mają dobre kolory, także w słabym świetle, ale nie znoszę targania ze sobą tony sprzętu. Dla mnie aparat powinien być taki, że mogę go wziąć ze sobą wszędzie. Lustrzanki cyfrowe niestety nie do końca spełniają to zadanie - nie wszędzie biorę ze sobą plecak.

Kiedyś kupiłem sobie battery back do mojego staruszka K200D - bo myślałem, że będzie wygodniej, baterie dłużej będą trzymać etc. pierdoły. Owszem, z teleobiektywem jest wygodniej, lepsze oparcie dla dłoni - ale co z tego, skoro aparat waży jeszcze więcej, jedyne miejsce, gdzie mogę go nosić to na pasku... bez sensu.

No dobra, a teraz: kto kupi mi Leicę? Big Grin


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - rysib - 03-05-2013

Yyyyy, a jak ze stanem nereczki u kolegi?


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - piotrK - 04-05-2013

Obie dobre, rocznik '90, powinno wystarczyć Big Grin


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - dator - 04-05-2013

(03-05-2013, 22:52 PM)rysib napisał(a):
(24-04-2013, 23:09 PM)Cichlasoma.pl napisał(a): Do fotografowania i filmowania ryb używam EOS 5D MII. Niestety, całość waży prawie 2 kg, więc nie bardzo nadaje się do bliższych i dalszych podróży. Fuji marzy mi się do amatorskiej fotografii krajobrazowej.

Eeee, aż tak źle nie jest z tą wagą. Podejrzewam, że używasz z 24-105 jako spacer-zoomem. To jest b. uniwersalny zestaw, który zapewnia obraz o niezłych osiągach. Choć są i tacy, którzy twierdzą, że ta eLka jest nudna. Bo nie ma się do czego w niej przyczepić Wink
Może i waga nie jest tutaj jakaś mini-mini, ale wygoda trzymania dużego korpusu jest dla mnie bezcenna. Jakiś czas temu, zostałem w pracy poproszony o zrobienie serii zdjęć dokumentujących stan nabrzeży w Bydzi. A ponieważ sporo tam chaszczy i okolica takaż sobie, zabrałem 350D z kitem. Waga, elegancka. Prawie nie czułem zestawu. Ale już wygoda uchwytu tego korpusu już odczuwalnie gorsza. I choć taki Fuji X100(S) jest tylko minimalnie niższy, to sam uchwyt jest .... hm nazwijmy go symboliczny. I teraz moje pytanie, czy takim czymś wygodnie się robi zdjęcia. Powiem szczerze, że od mojego czasowego powrotu do 350, nie widziałem problemu w małych korpusach. Tym "maluchem" robiłem zdjęcia ok 5-6 lat, ale jak rozsmakowałem się w wielkości korpusów serii jednocyfrowej. Tu może być jak z wielkością baniaka, jak miałeś już większy, przesiadka na mniejszy może być bolesna...
PS choć małe może być piękne. Ot taki bobasek

Używam 24-70L, ale w skład wagi wchodzi też battery pack (6 paluchów) i pasek na dłoń z pilotem.
Zgadzam się, że wielkość i wyprofilowanie korpusu gwarantuje komfortowe i stabilne utrzymanie aparatu (z pojemnikiem na baterie dodatkowo w odwróconej pozycji).
Z uwagi na wielkość, wagę, ale też wartość sprzętu, zdecydowałem, że będę go używał do fotografii studyjnej ;D, czyli w domu. Na wyprawy w nieznane potrzebuję czegoś mniejszego, lżejszego, mniej rzucającego się w oczy, ale z pełnym manualem.
Ps.
Z takim "bobaskiem" - chociaż śliczniutki cukiereczek - nie czuł bym się dobrze. Smile

(03-05-2013, 23:23 PM)piotrK napisał(a): No dobra, a teraz: kto kupi mi Leicę? Big Grin

Też marzyłem o Leice (chyba szóstce, czy jakoś tak), ale ktoś wymyślił Fuji 100 S. Wink


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - jjacek - 05-05-2013

A ja czy to na rower ,lodke czy inna wakacyjna wyprawe zabieram ..Canona 5D Bezradny
Dzisiejsze zdjecie ..."Bocian" ?....


RE: Aparaciki fotograficzne... :) - dator - 05-05-2013

(05-05-2013, 16:49 PM)jjacek napisał(a): A ja czy to na rower ,lodke czy inna wakacyjna wyprawe zabieram ..Canona 5D Bezradny
Dzisiejsze zdjecie ..."Bocian" ?....

Przyjedź z nim na Szmulki. To oczywiście żart. Big Grin

"Bocian" ekstra.