Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Apistogramma cacatuoides/Pielęgniczka kakadu - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Południowa - Pielęgniczki (https://cichlidae.pl/forum-68.html)
+---- Wątek: Apistogramma cacatuoides/Pielęgniczka kakadu (/thread-7.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Apistogramma cacatuoides/Pielęgniczka kakadu - Pley - 03-11-2014

Ważne, że żyją i mają się dobrze. Widzę, że samiec dostał tyfusa. Krop ma całkiem dużo, ale pasuje mu to Wink.

Ciesze się, że chociaż 2 osoby pokazują ryby ode mnie. Ciekawe co u Antona... Z tego co wiem to niestety zrobił mu się solidny harem 1+10 Big Grin.

U mnie ciągle posucha z tarłem. Samica długo nie zbiera się do amorów, ale nie przejmuje się tym. Byleby jeszcze coś było z tych ryb gdy już będą na skraju... 


RE: Apistogramma cacatuoides/Pielęgniczka kakadu - Deadmau5 - 04-11-2014

(27-10-2014, 21:50 PM)Pley napisał(a):

Właśnie Dead... Kolejne fotki ? Big Grin
 Coś tam zrobiłem nowegoSmile Samiec mężnieje z dnia na dzień,samiczki tez mają się dobrze w układzie 1+3,były cztery tarła,zbliża się następne co widać po jednej samiczceSmile


RE: Apistogramma cacatuoides/Pielęgniczka kakadu - massacra - 04-11-2014

Nie wiem czy ktoś z Was zaobserwował zjawisko obrony samicy przez samca. Ja mam baniak o dnie 100x60 cm porządnie zagracony i obecnie dwie samiczki bronią swoje młode (układ w baniaki to 1+2). Jedna z samiczek non stop narusza rewir drugiej i niebezpiecznie blisko znajduje się młodych, samica broni terytorium jednak atakująca jest bardzo agresywna i nęka cały czas drugą. I co chwilę interweniuje samiec przeganiając tą, która narusza terytorium drugiej i tylko ją atakuje. Tak jakby stał na straży granicy terytoriów i łoji tylko tą która tą granicę narusza.


RE: Apistogramma cacatuoides/Pielęgniczka kakadu - Deadmau5 - 05-11-2014

(04-11-2014, 18:29 PM)massacra napisał(a): Nie wiem czy ktoś z Was zaobserwował zjawisko obrony samicy przez samca. Ja mam baniak o dnie 100x60 cm porządnie zagracony i obecnie dwie samiczki bronią swoje młode (układ w baniaki to 1+2). Jedna z samiczek non stop narusza rewir drugiej i niebezpiecznie blisko znajduje się młodych, samica broni terytorium jednak atakująca jest bardzo agresywna i nęka cały czas drugą. I co chwilę interweniuje samiec przeganiając tą, która narusza terytorium drugiej i tylko ją atakuje. Tak jakby stał na straży granicy terytoriów i łoji tylko tą która tą granicę narusza.
Dokładnie tak samo jest u mnie,po jednej stronie jedna samiczka z młodymi a po drugiej stronie druga w kokosie pilnuje ikry a samiec pływał w tą i z powrotem broniąc raz jedną raz drugą przed trzecią.Tylko u mnie jeszcze dochodzą natrętne kiryski które obrywają najbardziejSad


RE: Apistogramma cacatuoides/Pielęgniczka kakadu - Pley - 06-11-2014

Fajnie jest zobaczyć swoich wychowanków Smile


A u moich bez zmian Smile


RE: Apistogramma cacatuoides/Pielęgniczka kakadu - Adrian - 06-11-2014

W tle jest samiczka czy jakiś podrostek ?


RE: Apistogramma cacatuoides/Pielęgniczka kakadu - Pley - 06-11-2014

Samiczka, a w lewym dolnym rogu F1 podrostek.

Podrostków ostały mi się 3 sztuki. 2 pewne samice i jeden mniejszy... kij wie co Big Grin. Albo samczyk, który boi sie wyrosnąć albo jakas samiczka. Nie jestem pewien. Im dłużej sie mu/ jej przyglądam, tym większe wątpliwosci mam Tongue


RE: Apistogramma cacatuoides/Pielęgniczka kakadu - Adrian - 06-11-2014

Coś chuda ta samiczka, chyba że samiec taki "paker" Wink


RE: Apistogramma cacatuoides/Pielęgniczka kakadu - Pley - 06-11-2014

I to i to. Samica od jakiegoś czasu nie jest taka pełna jak kiedyś. Może to jakiś kurde tasiemiec czy coś- je normalnie i żyje tak od powiedzmy ponad kwartału.

Ale samiec też tłustawy, to fakt.


RE: Apistogramma cacatuoides/Pielęgniczka kakadu - HUNCO - 16-11-2014

W swoim akwarium mam układ 1+2. Ryby mam od 3 tygodni a już po tygodniu w nowym domu było pierwsze tarło. Teraz również coś się szykuje bo pojawiło się ubarwienie i agresja Wink

Pozdr