Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[470] Disco - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [470] Disco (/thread-6994.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: [470] Disco - tuptuś - 13-09-2016

Czym robisztesty i czym karmisz?
60L podmiana na takie zarybienie i jakotakie karmienie dysków to hmm imo śmieszna.
Ja podmieniałem 100% w tygodniu ale miałem 15szt. w 350L+sump 100L


RE: [470] Disco - Bernard - 14-09-2016

Masz dojrzałe akwarium, dobrą filtrację i małą obsadę, więc problemy z wodą są dość zaskakujące.
Powinieneś w najbliższych dniach robić częstsze podmiany.
Ważniejsze jest jednak zdrowie ryb. Jak się zachowują? Czym je karmisz? Czy widziałeś ostatnio ich odchody?


RE: [470] Disco - MatB - 14-09-2016

Co do podmian to zwiększę liczbę litrów do 100 tygodniowo. Na pewno nie będę wymieniał 500 litrów tygodniowo. Może to dobry moment na odpalenie hydroponiki?
Co do zachowania ryb. Są bardziej płochliwe niż dotychczas i unikają światła. Odchody nie różnią się specjalnie od tego jak wyglądały do tej pory. Ryby słabiej jedzą. Kolory w normie. Wszystkie trzymają się nadal razem.
Karmię co dziennie 5 razy. Rano żywy pokarm głównie szklarka. W ciągu dnia 2 porcje z dozownika, używam wyłącznie NF trzy rodzaje. Po południu własny mix na bazie groszku i krewetek. Wieczorem jeszcze raz żywy.
Testy robię kropelkowym JBL


RE: [470] Disco - Sloma - 14-09-2016

Czy parametry wody są takie same jak na poczatku tematu? Tzn. Ph 6 i Gh1?
Nie jestem dobry w te klocki ale może woda nie ma buforu. Może zwiększ lekko twardość ogólną?


RE: [470] Disco - MatB - 14-09-2016

Leję czyste RO i nic w akwarium nie zatwardza wody. Przy ostatnim pomiarze KH na 0-1 Gh 2. Ph 6, tak twierdzi moja luba. Ja jestem ślepy i na tablicy do testów JBL odróżniam tylko zmianę kolorów ale odcieni już nie koniecznieWink


RE: [470] Disco - Kris1984L - 14-09-2016

(14-09-2016, 08:19 AM)Sloma napisał(a): Czy parametry wody są takie same jak na poczatku tematu? Tzn. Ph 6 i Gh1?
Nie jestem dobry w te klocki ale może woda nie ma buforu. Może zwiększ lekko twardość ogólną?
Może kolega mieć racje że całkiem czyste RO nie jest stabilnie biologicznie ja bym spróbował dodać trochę wody kranowej. U mnie tak było że na czystym RO ryby się nie wycierały po dodaniu kranowitu w proporcji 20/80 K/RO , podeszły do tarła od szczałaSmile


RE: [470] Disco - tuptuś - 14-09-2016

Hydroponika i lekka domieszka rurowitu wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.
Podmiany wciąż uważam że są zdecydowanie za małe.
Po uruchomieniu hydroponiki żeby Ci do głowy nie przyszło przestać podmieniać wodę. Zwłaszcze że masz prawie zerowe twardośći, minerały szybko zostana pobrane rzez zieleń i pH polecina przysłowiowy ryj...


RE: [470] Disco - MatB - 14-09-2016

(14-09-2016, 09:38 AM)tuptuś napisał(a): Hydroponika i lekka domieszka rurowitu wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.
Podmiany wciąż uważam że są zdecydowanie za małe.
Po uruchomieniu hydroponiki żeby Ci do głowy nie przyszło przestać podmieniać wodę. Zwłaszcze że masz prawie zerowe twardośći, minerały szybko zostana pobrane rzez zieleń i pH polecina przysłowiowy ryj...
Słuszna uwaga. Podmiany oczywiście będą kontynuowane. Co do ich wielkości. Przy 7 rybach na prawie 500l wody w obiegu myślę że są wystarczające. Niemniej zwiększe ilość do 100l tygodniowo. To ponad 20% więc myślę że będzie ok. Akwarium jest bardzo czyste. Nie ma w nim zalegającego pokarmu a resztki które ewentualnie zostają są regularnie odciągane. 
Trochę nie mam pomysłu na to co tak mogło wpłynąć w ciągu 4 tygodni na parametry???


RE: [470] Disco - Ruki - 14-09-2016

Mat, a szklarke ryby wyjadały? Bo czasem ląduje w filtrze i się psuje. Przepłukałbym delikatnie filtr, mógł załapać jakieś materii organicznej i nie ma pełnej wydajności.

Kris, bo silviae lubią twardszą wodę. Ja bym dyskom kranovitu nie dawał, one do jeszcze bardziej miękkiej i kwaśnej wody są przyzwyczajone.


RE: [470] Disco - MatB - 14-09-2016

(14-09-2016, 10:41 AM)Ruki napisał(a): Mat, a szklarke ryby wyjadały? Bo czasem ląduje w filtrze i się psuje. Przepłukałbym delikatnie filtr, mógł załapać jakieś materii organicznej i nie ma pełnej wydajności.

Kris, bo silviae lubią twardszą wodę. Ja bym dyskom kranovitu nie dawał, one do jeszcze bardziej miękkiej i kwaśnej wody są przyzwyczajone.
Filtr przepłucze na pewno. Co do szklarki może być jak mówisz. Może nie w samym filtrze ale mam dwie duże gąbki jako prefiltry więc może tam się syf gromadzi. Będę je częściej czyścił. 
Dziś podmianka i czyszczenie filtra. Zobaczymy jak to wpłynie na parametry. Będę meldował. Dzięki wszystkim za pomoc.