Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Propozycja obsady 80x35x40h - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa - Pielęgniczki (https://cichlidae.pl/forum-67.html)
+--- Wątek: Propozycja obsady 80x35x40h (/thread-645.html)

Strony: 1 2


Propozycja obsady 80x35x40h - Pley - 28-10-2011

Witam, w związku z tym, że planuje (przypominam, że planuje, ale nie jest to pewne) zmiane zbiornika CA na Ameryke Południową to zwracam się z uprzejmą prośbą o rady na temat przyszłej obsady.

Myślałem nad Białymi Wodami, ale biorąc pod uwagę jak trudno jest uzyskać efekt "mętnawej wody" w akwarium zdecydowałem się na Crystal Water.

Planowana obsada:

1+1 N. anomala
1+1 A. hongsloi
1+2 Ancistrus sp.

I jakieś dither fish, ale jakie?

Teraz tak- czy planowana obsada zgadza się pod względem biotopu?
Jakieś sugestie?

Wymarzył mi się zbiornik z liścmi, żabienicami i pięknym limnobium tak więc jak zmieniać biotop, to tylko na ten Tongue


RE: Propozycja obsady 80x35x40h - Ruki - 28-10-2011

A nie za wiele gatunków Apisto?:> Ja bym poprzestał na 1+2 A. hongsloi, bez wpychania N. anomala.
Zwłaszcza, że mają być Ancistrusy, zatem na dnie będzie ciasno.


RE: Propozycja obsady 80x35x40h - Pley - 29-10-2011

Szczerze mówiąc wolałbym N. anomale, ale sek w tym, że troche mi czegoś będzie brakować.

Ancistrusy mogą ew. wylecieć, tym bardziej, jeżeli pomoże mi to w dodaniu innych pielęgniczek.


RE: Propozycja obsady 80x35x40h - Wnorus - 29-10-2011

Wydaje mi się,że mimo wylotu ancistrusów nie będzie miejsca na inne pielęgniczki -zostałbym przy 1+2 ewentualnie jakiejś większej parce.


RE: Propozycja obsady 80x35x40h - Pley - 29-10-2011

Czekam na kolejne propozycje. Trochę średnio mi się widzi wykorzystanie takiego baniaka (wiem, że to gigant nie jest) na parkę jednego gatunku pielęgniczki.


RE: Propozycja obsady 80x35x40h - piotrK - 29-10-2011

Pley, musisz zrozumieć że 80x35 to wcale nie jest dużo. Moim zdaniem umieszczanie w takim zbiorniku więcej niż jednego gatunku nie ma sensu, a jeśli dodasz tam coś pływającego, to już w ogóle będzie w sam raz. Tak jak radził Ruki, spróbuj z trio A. hongsloi, choć według moich doświadczeń to na dwie samice może być nawet za ciasno. Dobrze zagrać zbiornik drewnem.


RE: Propozycja obsady 80x35x40h - Pley - 29-10-2011

Piotrze, ale ja to dobrze rozumiem, że ten baniak nie jest duży.

Dobra, to inaczej - Drewno, rośliny, woda praktycznie kryształ, a jakie ryby?

Z pielegniczek myślałem o:

L. dorsigera
A. hongsloi
N. Anomala
Inne - ale nie wiem które się nadają do tego zbiornika i biotopu
Najbardziej jednak kusza mnie te ostatnie.

A co do ryb pływających w toni - co proponujecie by zbiornik jak najbardziej mógłby być biotopowym?


RE: Propozycja obsady 80x35x40h - piotrK - 29-10-2011

N. anomala 1+1 a do tego stadko zwinników jarzeńców. No i masz biotopowo Smile


RE: Propozycja obsady 80x35x40h - Pley - 29-10-2011

W sumie może zdałoby to egzamin gdybym dodał jeszcze kirysków ?

W razie czego kiedys najwyzej zmienie pielęgniczki na inne, bo jest tyle gatunków, które chce posiadać..


RE: Propozycja obsady 80x35x40h - Ruki - 29-10-2011

(29-10-2011, 13:53 PM)Pley napisał(a): Trochę średnio mi się widzi wykorzystanie takiego baniaka (wiem, że to gigant nie jest) na parkę jednego gatunku pielęgniczki.
Trzeba przestać kręcić nosem i przyjąć to na klatę. Smile
80x35 jest średnim zbiornikiem dla większej ilości samców(można to porównać do kontrolowanego przerybienia w Malawi), których trzeba wpuścić i tak 3 lub więcej.
Ja przez pewien czas testowałem w 80x40 trzy gatunki Apisto, średnio to wychodziło. W 80x35 mam władcze Black-Chiny i zagonione cały czas bitaeniaty.
Za takie minimum dla spokojnej egzystencji 2-3 gatunków uważam akwarium 120x50.
P.S.
Argumenty typu "pielęgniczki w naturze żyją w znacznie większym zagęszczeniu" do mnie nie przemawiają, gdyż są to badania wykonane podczas pory suchej, kiedy wody jest o 90% mniej niż zwykle. Smile