Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Wysyłka ryb - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Wysyłka ryb (/thread-633.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Wysyłka ryb - Linf - 26-10-2011

Witam.
Pierwszy raz będę wysyłać rybcię pkp i mam prośbę abyście podpowiedzieli co i jak zrobić aby rybka dotarła cało i zdrowo do nowego domku.


RE: Wysyłka ryb - Bernard - 26-10-2011

Jak duża jest ta ryba i jak długo będzie podróżowała?


RE: Wysyłka ryb - Linf - 26-10-2011

Rybcia ma ok 4-5cm i będzie podróżowała ok. 10h .


RE: Wysyłka ryb - Bernard - 26-10-2011

Założenia:
- nie jest to ryba, która może przeciąć worek
- nie masz butli z tlenem

Zapakuj ją w podwójny worek foliowy, na tyle duży, żeby 1 l wody stanowił nie więcej niż 1/2 objętości. Wykorzystaj wodę z akwarium po podmianie (ewentualnie do worka dodać trochę odstanej wody). Do worka wrzuć 1 tabletkę z tlenem (do kupienia w sklepie zoo), worek zapakuj w tekturowe pudełko (odpowiednich rozmiarów, nie za duży, aby worek nie "latał") , ścianki pudełka możesz wyłożyć styropianem (jeśli będzie zimno), ewentualnie użyj podartej gazety. I w drogę. Wink


RE: Wysyłka ryb - Ruki - 26-10-2011

Do 12-13h w przypadku małych ryb nie potrzeba dodatkowego tlenu w postaci tabletek tlenowych.
Ja pakuję rybę w litrowy worek, gdzie woda stanowi 1/3 objętości worka. Następnie wsadzam go do drugiego worka, tak na wszelki wypadek. Wink
Ściany pudełka wykładam styropianem(jak wysyłam ryby do znajomego to wysyłam wysyłam je w styropianowym boksie Smile ), wsadzam worek i ładuję do oporu pomiętych gazet/połamanego styropianu/folii bąbelkowej.
Postaraj się nie karmić ryby na 1 dzień przed wysyłką.


RE: Wysyłka ryb - dator - 26-10-2011

Obsłudze pociągu powiedz, że to roślina wodna - ryby nie wezmą (takie mają wytyczne).
Zaznacz na opakowaniu zewnętrznym górę i dół, jeśli może to mieć znaczenie.
Arapaima, stary wygo, napisz koledze, co i jak - tak z Twojej praktyki.
Ps.
Zastanawiam się, czy temat nie powinien zostać przeniesiony pod inny szyld (żeby nie zginął - w mojej ocenie, jest przecież jak najbardziej "akwarystyczny").


RE: Wysyłka ryb - Bernard - 26-10-2011

(26-10-2011, 23:07 PM)Ruki napisał(a): Do 12-13h w przypadku małych ryb nie potrzeba dodatkowego tlenu w postaci tabletek tlenowych.
Ruki, pewnie masz rację, zwłaszcza że to naprawdę mała rybka. Ja jednak zawsze wrzucam tabletkę, aby uspokoić sumienie. Wink




RE: Wysyłka ryb - qbsztyk - 27-10-2011

Temat przeniesiony.


RE: Wysyłka ryb - mpaw - 27-10-2011

Ja stosuje karton wyłożony styropianem 2cm (trochę zabawy z przycinaniem jest Smile ) i gazetami, worki różnych rozmiarów - dostosowanych do wielkości ryb, 1/3 wody 2/3 powietrza), pielęgnice i pielęgniczki pakuje pojedynczo lub parami, drobnicę w większych ilościach, dobrze jest opanować technikę zamykania worków bez dmuchania w nie - szybki chwyt w górnej części, aby nie dodawać własnego CO2. Zawsze podwójne worki , często potrafią przeciekać na zgrzewie. Przy większych transportach pakuje w boxy. Ryby spokojnie wytrzymują 20h, bez dodawania tlenu.
Tak z ciekawości ostatnio zmierzyłem ilość wody w jakiej przylatują pielęgniczki z Peru, są pakowane pojedynczo w malutkich torebeczkach, wielkość ryb 3-6cm, 160 sztuk przyleciało w 12,5l, czyli na jedną średnio przypadało 80ml wody, diademy takie około 8cm, każda w 200ml - przeżywalność była 100%, transport leciał prawie 50h.


RE: Wysyłka ryb - dator - 27-10-2011

Cytat:Tak z ciekawości ostatnio zmierzyłem ilość wody w jakiej przylatują pielęgniczki z Peru, są pakowane pojedynczo w malutkich torebeczkach, wielkość ryb 3-6cm, 160 sztuk przyleciało w 12,5l, czyli na jedną średnio przypadało 80ml wody, diademy takie około 8cm, każda w 200ml - przeżywalność była 100%, transport leciał prawie 50h.
Cześć Mpaw,
Czy proporcja wody do powietrza/tlenu (?) była 1:3?