Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Klej "kropelka" w akwarium. - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Różne akwarystyczne problemy (https://cichlidae.pl/forum-41.html)
+--- Wątek: Klej "kropelka" w akwarium. (/thread-6076.html)

Strony: 1 2


Klej "kropelka" w akwarium. - Papja - 29-08-2015

Hej.

Jak to w końcu jest z klejem "kropelka" i innymi klejami cyjanoakrylowymi, są bezpieczne po wyschnięciu, czy też nie?
Irytuje mnie uszczelnianie "kolanek" pod wężyki 4mm w kominach TLH silikonem akwarystycznym, a kropelka wydaje mi się do tego idealna.

Czytałem na ten temat na różnych forach, zdania są podzielone. Z tego co widzę na forach dla morszczaków gdzie kleje tego typu są powszechnie używane każda osoba uważa inaczej.
Jedni mówią że  "jak w kleju jest tylko cyjanoakryl jest bezpieczny" a inni "Nadają się jedynie kleje stricte akwarystyczne".

Co Wy na ten temat uważacie?

Pozdrawiam Big Grin.


RE: Klej "kropelka" w akwarium. - Adrian - 29-08-2015

Ja mam kropelką przyklejony korzeń do dna akwarium i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych ( w zachowaniu ryb i parametrach).


RE: Klej "kropelka" w akwarium. - tuptuś - 29-08-2015

Morszczacy kropelką w żelu kleją szczepki do podstawek. Sam kleiłem masę korali i wszystko żyło.
Lepiej kleić poza wodą bo klej lepiej wiąże, po kilku sekundach już można wsadzić pod wodę i tam wiąże do końca.


RE: Klej "kropelka" w akwarium. - filas - 29-08-2015

Cyjanoakryli jest cała masa, niestety większość z nich nie "lubi" ciągłego zanurzenia w wodzie, zdarza się, że połączenie puszcza pod wodą.


RE: Klej "kropelka" w akwarium. - Draughtell - 29-08-2015

Seachem  ma jakiś cyjanoakryl do podwodnego klejenia da sie tym nawet w pelnym zanurzeniu kleic.


RE: Klej "kropelka" w akwarium. - Ruki - 29-08-2015

Kleje typu Kropelka czy Superglue nadają się w 100% do pełnego zanurzenia. Ważne jest by spokojnie wyschły i odczekały na powietrzu kilkadziesiąt minut. Po tym czasie nic nie ma prawa się ulotnić do wody. Możesz nawet zjeść- nie zaszkodzi bo się nie trawi. Wink


RE: Klej "kropelka" w akwarium. - Papja - 29-08-2015

Dzięki ! W takim wypadku trzeba skoczyć po kropelkę Big Grin.


RE: Klej "kropelka" w akwarium. - macioch - 16-01-2021

Wiecie może po jakim czasie kropelka w żelu schnie pod wodą? Strzeliło mi w filtrze RO polaczenie już wcześniej łatane zwykła kropelką. Po ponad 6 godzinach było jeszcze plastyczne i lekko lepkie jak wcisnąłem palucha. Teraz po 15 godzinach jest już twarde ale nie wiem jak w środku a na rzygałem do środka dość dużo...


RE: Klej "kropelka" w akwarium. - filas - 16-01-2021

i strzeli po raz kolejny - kropelka tego nie ogarnie!!!
wysusz i sklej klejem, który jest przeznaczony do tego materiału - jeżeli to jakieś tworzywo to potrzebujesz kleju, który to delikatnie rozpuści i po odparowaniu trwale połączy

"Pamiętaj, że Kropelka® nie skleja poliolefinów (polietylen i polipropylen), teflonu (PTFE), gumy typu EVA, ani silikonu" - to cytat ze strony producenta Wink



RE: Klej "kropelka" w akwarium. - jachu_ka - 16-01-2021

(16-01-2021, 19:31 PM)macioch napisał(a): na rzygałem do środka dość dużo...

Przynajmniej będziesz wiedział czemu znowu łączenie nie wytrzyma. Wink Cyjanoakryl działa dobrze przy bardzo cienkiej warstwie, jeśli działa na oba klejone materiały. Sam w sobie jest kruchy i trzyma b. słabo.