Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Rarytasy w sklepach zoologicznych - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Hodowle, sklepy, importerzy (https://cichlidae.pl/forum-47.html)
+--- Wątek: Rarytasy w sklepach zoologicznych (/thread-599.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - Vieja - 05-05-2012

Bylem wczoraj w Wawce w sklepie diskus zoo przy ul.Radzyminskiej
Jak zobaczylem ile tam maja pielegnic z CA to sie prawie przewrocilem tyle tego bylo Big Grin
Sprobuje napisac to co zapamietalem, to tak:
-vieja regani
-vieja heterospila
-vieja argentea
-herichthys carpintis
-cryptoheros nigrofasciatus
-cryptoheros cutteri
-cryptoheros sajica
-cryptoheros honduran red point
-nandopsis salvini
-thorichthys maculippinis
-thorichthys meeki
-rocio octofaciata
-amphilophus citrinellus
-astronotus ocellatus red tiger i albino
-exCichlasoma festae
-andinoacara rivulatus
-parachromis moim zdaniem dovii choc sprzedawca powiedzial ze sa to managuanskie
to by bylo chyba na tyle z Pielegnic ameryk.


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - mady haze - 05-05-2012

(05-05-2012, 07:40 AM)Vieja napisał(a): Bylem wczoraj w Wawce w sklepie diskus zoo przy ul.Radzyminskiej
Jak zobaczylem ile tam maja pielegnic z CA to sie prawie przewrocilem tyle tego bylo Big Grin
Sprobuje napisac to co zapamietalem, to tak:
-vieja regani
-vieja heterospila
-vieja argentea
-herichthys carpintis
-cryptoheros nigrofasciatus
-cryptoheros cutteri
-cryptoheros sajica
-cryptoheros honduran red point
-nandopsis salvini
-thorichthys maculippinis
-thorichthys meeki
-rocio octofaciata
-amphilophus citrinellus
-astronotus ocellatus red tiger i albino
-exCichlasoma festae
-andinoacara rivulatus
-parachromis moim zdaniem dovii choc sprzedawca powiedzial ze sa to managuanskie
to by bylo chyba na tyle z Pielegnic ameryk.

Dużo popularnych obecnie na naszym rynku rybekWink

P.S Managuensis raczej - wcześniej pływała tam para, która była po tarleWink



RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - piotrK - 05-05-2012

Szkoda że dalej nikt nie interesuje się małymi gatunkami z CA... Poza standardami same byki. No ale jak kiedyś napisałem do Alka o Thorichthys i cośtam jeszcze to napisał mi, że były, ale jakieś takie niekolorowe (czyt. nikt nie chciał kupić). Sad


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - Vieja - 30-06-2012

Byl ktos moze ostatnio w diskusie?Bylo cos z vieji,paratheraps,excichlasom i cryptoherosow?
A moze cos z tych rodzaji pielegnic jest w innych sklepach w Wawie?
Z gory dziekuje za odpowiedzSmile


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - Szymon. - 30-06-2012

Warszawa. Przedwczoraj byłem w Kakadu przy Głębockiej (tam gdzie Multikino) - jest jeszcze Kakadu w pasażach na Targówku obok Leroy Merlin. Dla ludzi niezorientowanych spoza, oba punkty zlokalizowane wzdłuż Trasy Toruńskiej w kierunku na Marki.

W tym pierwszym mieli dwa wyrośnięte okazy Flower Horn za 400zł/szt - przyznam, że pięknie wyglądały.

W drugim, byczy zbrojnik - na oko spokojnie 30-40cm (sprzedawca nie do końca był zorientowany gatunkowo) - 60 zł/szt.




(30-06-2012, 00:25 AM)Vieja napisał(a): Byl ktos moze ostatnio w diskusie?Bylo cos z vieji,paratheraps,excichlasom i cryptoherosow?

Mają te gatunki. Cen nie pamiętam, ale zawsze możesz przedzwonić do nich.



RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - dator - 30-06-2012

Cytat:
(30-06-2012, 00:25 AM)Vieja napisał(a): Byl ktos moze ostatnio w diskusie?Bylo cos z vieji,paratheraps,excichlasom i cryptoherosow?
Małe persei - ok. 4 cm, ceny nie znam (szef jeszcze nie określił).




RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - UKASH - 02-07-2012

Czyzby moda na duze ryby z CA? Ciekawe ile z nich stanie sie pogromcami domowych akwarium, a ile zostanie oddana jak to uczyni? Cos mi mowi ze ludzie nie do konca wiedza co kupujaSmile Obym sie mylil.


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - Bernard - 02-07-2012

Chyba nie jest aż tak źle, a przynajmniej nie gorzej niż było w przeszłości. Vieja/Paratherpas od wielu lat są powszechnie dostępne w sprzedaży. Wzrosła tylko liczba sprzedawanych gatunków. Wzrosła też liczba sporych zbiorników w naszych domach. W domowych akwariach żyje naprawdę wiele groźniejszych ryb niż ww., niekoniecznie większych, ale bardziej agresywnych Wink
Duże pielęgnice z CA, poza tym że są duże Wink nie stanowią większego kłopotu niż wiele mniejszych ryb, np. z Tanganiki, czy Malawi, co oczywiście nie oznacza, że problemów z nimi nie ma...


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - UKASH - 02-07-2012

bernard, w sumie racja, to juz nie sa czasy akwarium 100L i zachwytow nad pojemnoscia i mozliwosciami wpuszczania do niego 35 "pyszczakow". Swiadomosc wzrasta i sa Fora takie jak toSmile!


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - dator - 02-07-2012

Cytat:
(02-07-2012, 10:00 AM)UKASH napisał(a): Czyzby moda na duze ryby z CA?

Należałoby zdefiniować, co może oznaczać termin "moda" w akwarystyce. Zapewne dla każdego trochę coś innego. Z pewnością popularność biotopu CA sukcesywnie wzrasta wraz z możliwościami lokalowymi współczesnego Polaka. Wiadomo, że im większy metraż, tym większe potencjalne akwarium.
Wracając do Diskusa, to jest tam szeroka reprezentacja wszystkich środowisk wodnych. Jak tam jestem, zawsze pytam kolegów-sprzedawców, co jest nowego, co idzie, a co nie idzie. Ostatnio jeden z nich - wpuszczając do akwarium gurami niebieskie - skomentował, że to idzie najlepiejUndecided.
Mam rozeznanie w rynku pielęgnic z CA. Trudny, ale ciekawy temat i mógłby "zagrać" - z mojej perspektywy - w przypadku dopięcia kilku spraw. Wydaje mi się, że z innymi biotopami jest podobnie. Każdy hodowca ma jakieś zastrzeżenia odnośnie do popytu na swoje ryby - zawsze mogłoby być większe zainteresowanie jego rybami. Z drugiej jednak strony, są rzesze prawdziwych pasjonatów CA, SA i A. I równie bogata oferta tych pielęgnic jest w Diskusie, co potwierdza w miarę równe zainteresowania wszystkimi biotopami. Czy więc dostępność exCichlasoma persei jest jakimś barometrem "mody" na CA. Nie sądzę - powinna być w sprzedaży od dawna.
Na Forum jesteśmy ukierunkowani na konkretne biotopy, w większości mamy wręcz specjalizację (jeden, góra dwa biotopy). Posty najczęściej czytamy wybiórczo i tak samo oglądamy ryby w sklepach zoologicznych. Dla potwierdzenia, w przeszłości nawet rozmnożyłem ze trzy gatunki na krzyż z Tanganiki, ale teraz odkrywam ją na nowo. I tak, wszedłem do Diskusa i zobaczyłem mnóstwo gatunków, których w ogóle wcześniej nie dostrzegałem. Czy jest jakaś spektakularna "moda" na Tanganikę? Pewnie nie. Czy w moich akwariach jest "moda" na Tanganikę? Jeszcze jaka! Pochłaniam wszystko, co znajdę w necie, w literaturze. Jak aklimatyzuję nowe ryby, to się ciesze jak dziecko, co właśnie stawia pierwsze kroki w akwarystyce. Każdej rybce przyglądam się jak kosmitce i jestem z tego powodu megaprzeszczęśliwyBig Grin.
Łukasz, Ty po prostu odkrywasz piękno "dużej" CAWink.