Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Rarytasy w sklepach zoologicznych - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Hodowle, sklepy, importerzy (https://cichlidae.pl/forum-47.html)
+--- Wątek: Rarytasy w sklepach zoologicznych (/thread-599.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - junak-rider - 28-02-2013

Ekspertem nie jestem, ale poprzeglądałem trochę zdjęć na necie C.lepidota i C. sveni, no i prawdę mówiąc są bardziej podobne właśnie do C. lepidota


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - piotrK - 28-02-2013

Tylko że C. lepidota to ryba górnego biegu Rio Madeira, konkretnie Rio Guapore, a tam ryby są rzadko odławiane. Nie wątpię w Twoją identyfikację - chodzi o to, że form z grupy saxatilis jest cała masa więc trzeba mieć na uwadze to przy zakupie młodych, niewybarwionych ryb. Zawsze warto pytać o choćby kraj, z którego były eksportowane.


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - piotrK - 26-04-2013

Niby żaden to rarytas, a i pewnie nie wszyscy znają poniższy sklep, ale napiszę:
W Centrum Ogrodnoiczym "Ogród Śląski Żurek" (Świerklaniec k/ Tarnowskich Gór) nie ma zbyt ciekawego wyboru ryb, ale widziałem dziś wyjątkowo piękne barwniaki czerwonobrzuche, w akwarium z ramirezkami. Kto szuka - polecam, dawno nie widziałem tak pięknie ubarwionych ryb z tego gatunku. Ceny nie znam, ale obstawiam <10zł/szt.


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - Wnorus - 13-07-2013

W Discusie - 6 sztuk Hoplarchus psittacus z odłowu , niestety cena dość spora za rozmiarówkę do ok 15cm - 200pln Smile


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - majlo - 13-07-2013

Takie pytanie, jeśli można: jaka jest angielska nazwa tej pielęgnicy?


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - Wnorus - 13-07-2013

True parrot cichlid - chyba Smile


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - seba8989 - 02-12-2013

Byłem dziś w Discus Zoo , świetny wybór dla miłośników pielęgnic.Z ciekawych które zapamiętałem , a było ich sporo to :Geophagus altifrons "tajos" , retroculus lapioifer , tylko cena odstrasza bo 150 zł,crencichla rio negro za 35 zł ,parachromis loisellei za 15zł, vieja argentinae , vieja regani , cherichtys persei spore po 25 zl , araichthys heckelii julan z odłowu cena 25-50 zł , duza piękna para c.furcifer kobango za 120<śliczny energiczny duży samiec > , z ciekawszych rzeczy to arowana ostatnia sztuka była za 60 zł , po tak niskiej cenie jeszcze nie widziałem Rotfl , i electric blue jack dempsey za 90 zl.Ten ostatni właśnie planuje zakupić gdy będe uruchamiał akwarium na przełomie maj /czerwiec. Tylko że ich barwy jakoś szczególnie nie zrobiły na mnie wrażenia , albo były słabe jakościowo, albo może nie zaaklimatyzowały się w nowym zbiorniku.Była też dużych rozmiarów para Aequidens Rivulatus , które pięknie wyglądały , i atakowały wścibskich obserwatorów przez szybę.


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - seba8989 - 30-10-2016

Jak by ktoś szukał oryginalnych rozpraszaczy to w Amusteli widziałem Poecilia caucana Kwadr , do tego sa Paratheraps breidohri , oraz Paratheraps hartwegi. Wiem ze niektórzy poszukują tych krowek .


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - piotrK - 30-10-2016

Fajniutkie te Poecilie, tyle że nie do hodowania z pielęgnicami.


RE: Rarytasy w sklepach zoologicznych - seba8989 - 30-10-2016

Trochę mikrusy , ale może komuś się akurat przyda ta informacja Okok dzikie molki sa nie do porównania z tymi hodowlanymi . U mnie huragan jest jak patrze co wyprawia stado poecilia salvatoris :-) 
 ADHD .