Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Jakie pielęgnice do 102l? - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Ogólnie o pielęgnicach (https://cichlidae.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: Jakie pielęgnice do 102l? (/thread-566.html)

Strony: 1 2


Jakie pielęgnice do 102l? - e_gregor - 14-10-2011

Witam

Proszę o poradę jakie ciekawe pielęgnice mógłbym trzymać w tym zbiorniku. Mam akwarium które szło do likwidacji ale nikt nie chciał kupić więc zostało i na tą chwilę hoduję w nim gupiki jako karma dla akar Wink

Moje założenia:
- nie chce BW
- na roślinach mi nie zależy - ale jakby takie twarde jak żabienica przeżyły to byłoby miło
- akwarium może być jednogatunkowe
- rybki muszą być na tyle małe aby czuły się dobrze w tym niedużym baniaku

Dane akwarium:
- 112 (102netto) 80x40x35 profil
- kaskada FZN-3
- temperatura 23-24 stopnie
- podłoże z kilkucentymetrowych otoczaków

Tak to wygląda:
[Obrazek: img6298b.jpg]


RE: Jakie pielęgnice do 102l? - piotrK - 14-10-2011

Wyciepnij ten paskudny żwir, zmień go na elegancki piach, dorzuć roślin i korzeni i kup sobie jakieś Apisto albo Barwniaki.


RE: Jakie pielęgnice do 102l? - e_gregor - 14-10-2011

To nie żwir tylko otoczaki. Piach mam w drugim akwarium. Wcześniej miałem manado ale zaczęło mnie wkurzać, bo wygląda nienaturalnie. Ja nie chcę zmieniać tej aranżacji. Nikomu nie musi się podobać to akwa. Pytam tylko o ciekawe rybki które by się mogły czuć dobrze w tym zbiorniku.


RE: Jakie pielęgnice do 102l? - Pley - 14-10-2011

Te otoczaki były by super, ale jako dodatek do piachu.
Ja bym zrobił ładny baniak CA dla C. sajica


RE: Jakie pielęgnice do 102l? - Bernard - 14-10-2011

Jeśli chcesz zachować aranżację proponuję, abyś odpuścił sobie pielęgnice. W tym akwarium możesz mieć wiele innych ryb, które nie kopią w podłożu, nie przesiewają piasku i będzie wyglądało super.


RE: Jakie pielęgnice do 102l? - qbsztyk - 14-10-2011

(14-10-2011, 15:23 PM)bernard napisał(a): Jeśli chcesz zachować aranżację proponuję, abyś odpuścił sobie pielęgnice.
Dokładnie, albo rybki albo akwarium, jak to się mówi Wink

(14-10-2011, 14:35 PM)e_gregor napisał(a): Ja nie chcę zmieniać tej aranżacji. Nikomu nie musi się podobać to akwa. Pytam tylko o ciekawe rybki które by się mogły czuć dobrze w tym zbiorniku.
Niestety jedno z drugim się wyklucza.
Oczywiście możesz tam wpuścić pielęgnice, ale dobrze nie będą się czuły.
Ja proponuja jak Piotr jakieś ciekawe barwniaki, oczywiście po wymianie podłoża.





RE: Jakie pielęgnice do 102l? - e_gregor - 14-10-2011

Dzięki. Czyli rozumiem, że wszystkie pielęgnice uwielbiają piasek, kopać w nim i grzebać? Jeśli tak to faktycznie nie zamierzam tam męczyć żadnych. No chyba że mi się odmieni i wrzucę piach Big Grin


RE: Jakie pielęgnice do 102l? - piotrK - 14-10-2011

Nie, nie wszystkie pielęgnice uwielbiają grzebać w piachu. Ale przy takim żwirze odmulanie to będzie istna masakra. Posłuchaj innych i usuń chociaż jego część, tak aby stanowił jedyne dodatek do piasku - będzie do bardzo naturalnie wyglądało (poszukaj na forum zdjęć autorstwa Lee Nuttala, był tutaj wrzucane), niczym górski strumień. Do tego ze 3 większe otoczaki i już możesz mieć jakieś ryby z bystrzy. Np. przylgi chińskie (Beaufortia leveretti).
Oczywiście lepiej pielęgnice, ale przy tej wielkości akwarium jakoś średnio widzę jaki gatunek, do którego by takie otoczaki pasowały. Z Ameryki Środkowej nic bym tam nie wciskał.


RE: Jakie pielęgnice do 102l? - Ruki - 14-10-2011

Turbina do akwarium, trochę większych otoczaków i dajesz Stiphodony. Wink

I to jest żwir(kolorystyki keksu Wink )- frakcje do 63mm, poza tym tam widzę przewagę kruszonych frakcji nad zaokrąglonymi kamyczkami. Wink


RE: Jakie pielęgnice do 102l? - piotrK - 14-10-2011

No, o babkach też myślałem Smile