Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Cichla piquiti "Azul" - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-55.html)
+---- Wątek: Cichla piquiti "Azul" (/thread-557.html)

Strony: 1 2


Cichla piquiti "Azul" - ARAPAIMA - 13-10-2011

Witam wszystkich Smiledodam kilka obiecanych fotek,przepraszam za jakosc ale aparat i moje zdolnosci fotograficzne są słabe.
Na załaczonym foto jest dobrana para cichli azul piquiti,samiec +-46cm samica 35cm podchodzaca do tarła,dla zainteresowanych tematem dodaje link do filmiku podczas tarła u poprzedniego własciciela w akwarium 2tys l, obecnie skromnie pływaja z młoda para dovii w 800l ale wkrótce sie to zmieni na duzo wieksze oczywiscie.






RE: Cichla azul piquiti - Dawid - 13-10-2011

Wow, to są ryby! Z dovii je trzymasz? Jak relacje między nimi się układają? I czy dovii dorównuja im wielkością?


RE: Cichla azul piquiti - ARAPAIMA - 13-10-2011

(13-10-2011, 13:47 PM)Dawid napisał(a): Wow, to są ryby! Z dovii je trzymasz? Jak relacje między nimi się układają? I czy dovii dorównuja im wielkością?


Cos mi sie klikneło nie tak,sorryHuh
Tak pływaja z para dovii,duzo mniejszymi samiec +-24 samica 18cm,akwarium w kazdym razie jest podzielone,czasem sie podszczypuja ale dovii i tak rzadzi Dodgy





postaram sie dodac jeszcze jakies fotkiSmile


RE: Cichla azul piquiti - Dawid - 13-10-2011

No własnie, chyba tylko z mnieszymi dovii da się je trzymać.

Super kolory mają na tej drugiej focie!


RE: [Ameryka Południowa] Cichla azul piquiti - Pley - 13-10-2011

Szkoda, że ta 800tka jest stosunkowo wysoka, a mało szeroka, ale jeżeli zbiornik zmieniasz na większy, to pozostaje gratulować i czekac na fotorelacje!


RE: [Ameryka Południowa] Cichla azul piquiti - piotrK - 13-10-2011

Zawsze mnie zachwyca delikatność i względny spokój podczas tarła tak dużych ryb. Nie da się ich porównać z pielęgniczkami.

Piotr, powiedz mi, czy tylko zdjęcia z fleszem tak "wyciągają" tę zieleń na płetwach? Podejrzewam że w rzeczywistości to bardziej "przebłyski", ale i tak na pewno robią wrażenie. Co prawda nie są najbardziej kolorowe wśród pavones, ale nie mogą się nie podobać.


RE: [Ameryka Południowa] Cichla azul piquiti - ARAPAIMA - 14-10-2011

(13-10-2011, 20:51 PM)piotrK napisał(a): Zawsze mnie zachwyca delikatność i względny spokój podczas tarła tak dużych ryb. Nie da się ich porównać z pielęgniczkami.

Piotr, powiedz mi, czy tylko zdjęcia z fleszem tak "wyciągają" tę zieleń na płetwach? Podejrzewam że w rzeczywistości to bardziej "przebłyski", ale i tak na pewno robią wrażenie. Co prawda nie są najbardziej kolorowe wśród pavones, ale nie mogą się nie podobać.
Witam Cie.
Z kolorami jest tak że wzgledem samopoczucia jak zapewne sam wiesz ryby się wybarwiają.Ale masz wiele racji w tym co mówisz,piszac o przebłyskach, zalerzy takze jak światło padnie,raz są niebieskie,czasem szaroniebieskie a w innym ujeciu całkiem blade.
Jeden zaprzyjazniony akwarysta z Warszawy ,który takze jest zajawiony cichlami ostatnio pisał mi po przejrzeniu zdjec ze jak na azul są mało niebieskie i spotykał egzemplarze całe niebieskie.Moim jednak zdaniem są jak na nasz rynek ładne
i owszem jak je obserwuje niekiedy sa szarawe ale tylko podpłyna z innej strony,inny kat padania światła i juz biją błekitem ,czasem zieleniaSmile
Wiec fazaSmile

(13-10-2011, 19:48 PM)Pley napisał(a): Szkoda, że ta 800tka jest stosunkowo wysoka, a mało szeroka, ale jeżeli zbiornik zmieniasz na większy, to pozostaje gratulować i czekac na fotorelacje!

Witam Cie.
Jest dokładnie tak jak piszeż z tymi wymiarami,wkrótce jednak bedzą miały 3m zbiornik,myślę ze wczesna wiosną.Mam co prawda zbiornik 1440l 200*80*90
ramiak,klejony silikonem 4 lata temu,obecnie nie zalany i miałem w nim ryby,całkiem spore,jednak cichli boję się tam wpuscić poniewaz grubosc szyby to 10mm przy tej wysokosci 90cm i szybkosci poruszania się takiej ryby to sprawa robi się hardcorowa a do wiosny mieszkam w wynajetym domu i nie chcę ryzykowac zalania go 1400l wody I ponieśc tego kosztaAngel

cichlakiler pisał kiedyś ze mną o tym na innym forum i takze mówił o sile rozpedzonej 3kg cichli,zreszta sam w zbiornikach ma szyby przekraczajace grubo 2-3cm oczywiscie foliowane.W tym tez przypadku(wzgledy bezpieczeństwa)cichle pływają w akwa z 12mm szyba i połowe mniejszej pojemnosci.Dla cichli zreszta i 3 tyś l to tez byłoby mało zreszta dla innych duzych ryb takze bo najlepiej maja w naturze,gdzie wiadomo w jakich rozlewiskach i jak duze niekiedy terytoria zajmuja, ale nie było by akwarystyki gdybysmy chcieli tak na to patrzećWink


Na tym zdjęciu chyba najlepiej widac te przebłyskiSmile


RE: [Ameryka Południowa] Cichla azul piquiti - Pley - 14-10-2011

Piotrze, ja Tobie mogę tylko gratulować zapału, że starasz się zapewnić jak najlepszy dom rybom, bo znam ludzi, którzy uparcie chcą trzymać arowany w 100cm zbiorniku, czy nawet cichle w klitce 120x40x50...

Ryby cudowne, majestatyczne i przy okazji zadziwiające - o tym już wspominał PiotrK. Ryby te podczas tarła zachowują się tak, że oglądając to można popaść w zachwyt, te ruchy, ten spokój... Ahhh


RE: [Ameryka Południowa] Cichla azul piquiti - Dawid - 14-10-2011

No właśnie z tym spokojem podczas tarła... One ogólnie takie spokojne są całyczas?

I jeszcze pytanko mam - w jakim one regionie w naturze żyją?


RE: [Ameryka Południowa] Cichla azul piquiti - ARAPAIMA - 15-10-2011

Z moich wiadomosci gatunek ten występuje w połuniowo wschodniej Brazyli choć pewnie jest tez w innych miejscach Ameryki Południowej.Jesli chodzi o zachowanie to bywa ze są porywcze jak sie zalecaja i przy karmieniu woda jest wszedzieBig Grin