Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Menu moich ryb. - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Żywienie pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-53.html)
+--- Wątek: Menu moich ryb. (/thread-553.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Menu moich ryb. - pawel060 - 28-08-2012

Ryby też do jakiś olbrzymów nie należą, więc wodzeń jak najbardziej Wink
Większe mrożonki też mogą być.

(28-08-2012, 22:34 PM)Ruki napisał(a): Odkapsułkowana artemia. Wink
Właśnie o to mi chodziło jak pisałem sucha artemia Tongue



RE: Menu moich ryb. - Ruki - 28-08-2012

(28-08-2012, 22:53 PM)pawel060 napisał(a):
(28-08-2012, 22:34 PM)Ruki napisał(a): Odkapsułkowana artemia. Wink
Właśnie o to mi chodziło jak pisałem sucha artemia Tongue
Suchą artemię jako pierwszą skojarzyłem z liofilizowaną. Wink




RE: Menu moich ryb. - 11kuba09 - 29-08-2012

Byłem dzisiaj w sklepie zoologicznym , ale niestety jutro dostawa . Jedzenie do ryb już się powoli kończy została Tanganika i Mrożonka . W sklepie poradzili żeby kupić VITALITY&COLOR - Tropicala . Wziąłem najmniejsze opakowanie i rybom smakuje . Mówili , że dla takich pielęgnic dobra będzie suszona stynka . Nie kupowałem . I tutaj pytanie dla was . Czy ta stynka byłaby dobra dla ryb ?
A dla zbrojników to tego ogórka sparzyć ?


RE: Menu moich ryb. - sidor - 29-08-2012

Witam!
Mam w akwarium 240l parkę akar błękitnych(samiczka 15, samiec 12-13cm) oraz parkę p. sajica.(te mają 6-7cm).
1.Jakim pokarmem najlepiej je karmić?
2. Czy można podawać im mięso i np. serca/wątróbkę naszych krajowych ryb?
3. I czy ktoś próbował podawać rybkom ikrę(np. jak obrabiam rybkę(karpia lub inną) i jest w niej sporo ikry którą wywalam)


RE: Menu moich ryb. - soft - 30-08-2012

Też się podepnę . Szukam informacji na temat karmienia pielęgnic "lasonogami" . Swoje rybki karmię :
-Artemią
-Omnivore
-mieszaniną supervitu i discus granu
Mam jeszcze mrożoną ochotke (ok. 1kg) i mam dylemat czy nią karmić swoje ryby - słyszałem wiele opinii na ten temat i nie umiem podjąc decyzji.
Jak już wspomniałem , chciał bym włączyć do diety ryb lasonogi oraz kryl - czy ktokolwiek (zakładam że tak) karmił tymi pokarmami i jakie sa Wasze spostrzeżenia ??


RE: Menu moich ryb. - Bernard - 30-08-2012

(30-08-2012, 21:41 PM)soft napisał(a): chciałbym włączyć do diety ryb lasonogi oraz kryl - czy ktokolwiek (zakładam że tak) karmił tymi pokarmami i jakie sa Wasze spostrzeżenia ??
Jestem na tak, zwłaszcza co do lasonogów (sprzedawane także pod nazwą mysis). Nie mogę złego słowa powiedzieć o tym pokarmie. Karmiłem nim zarówno mięsożerców z Tanganiki, jak i różne pielęgnice amerykańskie. Nawet pielęgniczki w niewielkich ilościach chętnie przyjmują ten pokarm.
Z krylem jest różnie. Czasem w kostce jest ledwie kilka wyrośniętych sztuk i mnóstwo lodu. Dla niezbyt dużych ryb dobry i bardziej wydajny jest drobny kryl.




RE: Menu moich ryb. - szpaq - 31-08-2012

(30-08-2012, 21:41 PM)soft napisał(a): Też się podepnę . Szukam informacji na temat karmienia pielęgnic "lasonogami" . Swoje rybki karmię :
-Artemią
-Omnivore
-mieszaniną supervitu i discus granu
Mam jeszcze mrożoną ochotke (ok. 1kg) i mam dylemat czy nią karmić swoje ryby - słyszałem wiele opinii na ten temat i nie umiem podjąc decyzji.
Jak już wspomniałem , chciał bym włączyć do diety ryb lasonogi oraz kryl - czy ktokolwiek (zakładam że tak) karmił tymi pokarmami i jakie sa Wasze spostrzeżenia ??

Ja karmię tymi pokarmami,rybska świetnie rosną i się wybarwiają polecam też gammarus czyli kiełż i mięso kalmara,wszystko raz w tygodniu i do tego zieleninka Tongue


RE: Menu moich ryb. - soft - 31-08-2012

Dzisiaj podałem pierwszy raz lasonogi i "kryl drobny" , rybki jak na nowy pokarm zareagowały całkiem przyzwoicie , dawałem małymi porcjami które bardzo szybko znikały. Musze jeszcze dojść dlaczego moje ryby na wieczór szybko i głęboko oddychają , ale to raczej dyskusja nie na ten temat.

PS. Problem szybkiego głębokiego oddechu rozwiązany - z pomocą przyszedł znajomy hodowca paletek Smile


RE: Menu moich ryb. - jjacek - 12-01-2013

Oto moje nowe zapasy na "zime"...Smile do tego dochodzi moj "Shrimp-mix"...i to w zasadzie wszystko co jedza moje pielegnice jeziora Malawi.


RE: Menu moich ryb. - piotrK - 13-01-2013

Co to za karmy "Spectrum" w tych wiaderkach? Pierwszy raz widzę coś takiego.