Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Amatitlania septemfasciata - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-54.html)
+---- Wątek: Amatitlania septemfasciata (/thread-5495.html)

Strony: 1 2


Cryptoheros septemfasciatus - Pley - 22-10-2011

Z stada moich Cryptoherosów wyłoniły się oto takie samiczki.

Szczerze mówiąc są bardzo ładne, ale w związku z przykością jakie wyrządziły mi te ryby ( myślałem, że bede miał jakieś parki myrnae, a wychodzi aktualnie, że mam parkę homo i 3 samice innego gatunku...) i wylądują one u szwagra. Przeważy szale to, czy Dator bedzie miał wolnego samca za jakiś czas.

[Obrazek: p8270418.jpg]

[Obrazek: p9030638.jpg]

[Obrazek: p9030624.jpg]

Aktualne zdjęcia

[Obrazek: p9181453.jpg]

[Obrazek: p9181472.jpg]

[Obrazek: p9181482.jpg]



RE: Cryptoheros septemfasciatus - dator - 30-04-2012

Ostatnio skręciłem parę filmików, więc przy okazji odgrzeję ten temat.
Na filmie para C. septemfasciatus z "gnojkami" (z Qbsztyka1Wink). Jak widać ubarwienie "nie pełne", ponieważ przy takiej ekspozycji lepiej być nie może, ale chciałem pokazać próbkę ich temperamentuBig Grin.



Pley, jak tam sprawuje się samczyk?


RE: Cryptoheros septemfasciatus - qbsztyk - 30-04-2012

Te przyspieszenia, to takie działania odstraszające?

(30-04-2012, 12:53 PM)dator napisał(a): Na filmie para C. septemfasciatus z "gnojkami" (z Qbsztyka1Wink).

Darek nie wiem, czy zauważyłeś, ale ostatnio straciłem jedynkę, jakkolwiek to nie brzmi Big Grin




RE: Cryptoheros septemfasciatus - dator - 30-04-2012

Cytat:
Cytat:
(30-04-2012, 13:11 PM)qbsztyk napisał(a): Te przyspieszenia, to takie działania odstraszające?

Tak, aparat mało nie dostał zawałuBig Grin.

Cytat:[quote]Darek nie wiem, czy zauważyłeś, ale ostatnio straciłem jedynkę, jakkolwiek to nie brzmi Big Grin

O, to coś przegapiłemHuh. Czyli zostałeś z samymi dziewczynami?




RE: Cryptoheros septemfasciatus - qbsztyk - 30-04-2012

(30-04-2012, 13:24 PM)dator napisał(a): O, to coś przegapiłemHuh. Czyli zostałeś z samymi dziewczynami?

To chyba nie miało być do mnie, ja mówiłem o moim nicku Smile


RE: Cryptoheros septemfasciatus - dator - 30-04-2012

Cytat:
(30-04-2012, 13:28 PM)qbsztyk napisał(a):
(30-04-2012, 13:24 PM)dator napisał(a): O, to coś przegapiłemHuh. Czyli zostałeś z samymi dziewczynami?

To chyba nie miało być do mnie, ja mówiłem o moim nicku Smile

Oczywiście, że się zapętliłemBig GrinBig GrinBig Grin, sorry. Przy okazji pozdrawiam Twoje dwie dziewczynyWink.
Ps.
Dobrze, że uprościłeś nickaSmile.




RE: Cryptoheros septemfasciatus - Pley - 30-04-2012

No, a samiec, którego dostał szwagier od Ciebie jednak się nie przydał Sad
Wszystkie septemfasciatum, które mu dałem (zdjecia w tym temacie) okazały się samcami i ostatecznie szwagier ma skład 4+0...

W razie czego Dator pisz jak młode będą takiej wielkości, by móc rozróżnić płeć, bo szwagier czeka Big Grin

Ja nie zdążyłem długo obserwować zachowań tych pięknych ryb, to pytam; Kogo bardziej przypominają pod względem zachowań te piękne pielęgnice? Zeberki ( C. nigrofasciatus), czy Sajica (C. sajica) ? Rozbieżność agresji wymienionych gatunków jest tak duża, że chyba będzie to dobre porównanie.


RE: Cryptoheros septemfasciatus - dator - 30-04-2012

A więc tak potoczyła się historia - zostali same chłopaki.
Septemfasciatus jest gatunkiem bardzo terytorialnym, wojowniczym i temperamentnym. Para tych ryb błyskawicznie aklimatyzuje się do nowych warunków i próbuje zdominować równe i mniejsze sobie pielęgnice (często z pozytywnym dla siebie skutkiem). Staram się unikać prostych porównań, ale bliżej im w przedmiotowym kontekście do zeber, zwłaszcza, że dynamicznie przemieszczając się, robią dużo ruchu w akwarium.


RE: Cryptoheros septemfasciatus - piotrK - 30-04-2012

Jak porównasz je do cutteri? U mnie są dość wojownicze, ale z tego co zauważyłem to ich agresja maleje z tarła na tarło.


RE: Cryptoheros septemfasciatus - dator - 30-04-2012

Cytat:
(30-04-2012, 23:34 PM)piotrK napisał(a): Jak porównasz je do cutteri?

Według moich obserwacji septemfasciatus jest ostrzejszy. Większa jest także jego agresja wewnątrzgatunkowa (chociaż ten aspekt zależny jest, jak wiesz, od wielu czynników).