Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
moje pierwsze CA [375L] proszę o porady - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: moje pierwsze CA [375L] proszę o porady (/thread-5240.html)

Strony: 1 2 3 4 5


moje pierwsze CA [375L] proszę o porady - hellek - 12-01-2015

Jest to mój pierwszy post tutaj więc witam serdecznie szanowne grono forumowiczówSmile
Wcześniej też miałem pielęgnice ale w dwóch wydaniach malawi, teraz przyszła pora na CA bo bardzo mnie kuszą te rybcie.

Akwarium: 150x50x50
Filtracja: sump [150L]-wata, gąbki, ceramika, biobale, grys
             mechanik aquael fan 3 z gąbką
Oświetlenie: 1x36w naprzemiennie  sylvania grolux oraz aquastar
Dekoracje: piach do piaskownicy, zdobyczne korzenie, kamień ze składu
Flora: nie znam nazw, niestety nie biotopowo
Fauna: ??

Na razie gupik testują wode-czy nic z korzeni nie zaszkodzi.


Moje pytania to:
Czy przy tym ustawieniu w akwa dam rade docelowo wcisnąć 3 pary pielęgnic z CA? Wiem, że 2 nie powinny być problemem.
   

Co mi proponujecie jako obsadę? Ja chciałbym wybrać coś z tych: Cichlasoma salvini, Rocio octofasciataThorichthys elliotiThorichthys meekiHypsophrys nicaraguensis, Herichthys carpinte

Do tego  mieczyki zielone lub jakaś inna odmiana.


Jestem otwarty na propozycje, liczę na jakieś zestawienie tego co proponujecie. 
Jeśli jest ktoś z okolic kielc to może ma coś od siebie ciekawego do sprzedania.

P.S. wybaczcie pierwszy niepełny wpis ale miałem problem z pc, teraz powinno być ok.


RE: moje pierwsze CA [375L] - piotrK - 12-01-2015

Ładnie, jaką obsadę tam planujesz?


RE: moje pierwsze CA [375L] - hellek - 13-01-2015

(12-01-2015, 23:24 PM)piotrK napisał(a): Ładnie, jaką obsadę tam planujesz?

Tak jak pisałem na końcu, musiałeś widzieć niekompletny post Smile
Czekam na Wasze podpowiedzi i propozycje co do obsady.

Jako towarzysz ameka wspniała, podoła wyzwaniu?


RE: moje pierwsze CA [375L] proszę o porady - rysib - 13-01-2015

De facto wszystkie wymienione przez Ciebie ryby możesz trzymać. Tylko nie wszystkie razem. Napisz którą rybę byś wolał, bo nie wiemy od czego zacząć.


RE: moje pierwsze CA [375L] proszę o porady - hellek - 13-01-2015

Wszystko zależy od wykreowanie 3 rewirów. Meeka i salvini to faworyci, choć obawiam się czytając opisy jak salvini ustawia zbiornik w czasie tarła i opieki. Strasznie wpadły mi w oko też nikaraguańskie oglądając Twoje fotki Smile

P.S. Mam problem bo nie wszystkie moje posty wskakują na forum, wyskakuje że musi je sprawdzić moderator i nie pojawiają się w temacie.


RE: moje pierwsze CA [375L] proszę o porady - soltarus - 13-01-2015

(13-01-2015, 12:12 PM)hellek napisał(a): P.S. Mam problem bo nie wszystkie moje posty wskakują na forum, wyskakuje że musi je sprawdzić moderator i nie pojawiają się w temacie.

Taki mamy klimat Smile Jak już pobędziesz na forum odrobinę i napiszesz parę postów to moderator nie będzie musiał wtedy akceptować postu przed dodaniem. Cierpliwości Tongue


RE: moje pierwsze CA [375L] proszę o porady - rysib - 14-01-2015

hellek - Niki i Salvini raczej nie przejdą (szkoda nikaraguańskich). A po wtóre, to ryby o dosyć podobnej barwie i można lepiej dobrać "kolorystycznie" obsadę.
Mi marzyło się Rocio i Salvini. Lecz nim to marzenie porządnie urosło, zostało tu brutalnie zdławione Wink.
Jeśli tak spodobały Ci się Niki (a wcale mnie to nie dziwi), to spróbuj do tego wypróbowanych Eliotek lub Meeki (z mei musiałbyś pogadać, bo ma świetne sztuki).


RE: moje pierwsze CA [375L] proszę o porady - piotrK - 14-01-2015

A może Niki i miodowe? Ich zasięgi występowania pokrywają się i obydwa gatunki to spokojne ryby. Nikt chyba takiego połączenia tutaj nie próbował, a ja myślę, że powinno zadziałać Smile


RE: moje pierwsze CA [375L] proszę o porady - rysib - 14-01-2015

Zadziała bez problemu, tylko takie połączanie wprowadzi pewną "monotonie kolorystyczną". Ale od strony technicznej masz w 100% rację.


RE: moje pierwsze CA [375L] proszę o porady - hellek - 14-01-2015

Właśnie chyba zestawienie niki-miodowe odpada ze względów na to że jest tyle pięknych pielęgnica w CA że poszukałbym urozmaicenia w kolorach obsady.
Co do niki to raczej pewniaki teraz i do nich coś dobierzmy. Meeka i ellioti też fajnie by grały wiec do przemyślenia, choć pod kontem estetyki i kolorów to rocio by tu urozmaicił. Może te Herichthys carpintis, nie za duże rosną? Fajnie by to wyglądała dla domowników a i ja miałbym na co popatrzeć.

Dogrzebałem się też Cryptoheros siquia w kolorystyce dla nikaragui albo hpr. Ciężko będzie zdobyć coś takiego czy są szanse?

Widziałem zdjęcia akwa mei, coś pięknego, super wybarwione sztuki, cały baniak mega Smile