Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[375l] [Ameryka Południowa] - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [375l] [Ameryka Południowa] (/thread-5225.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: [375l] [Ameryka Południowa] - Sloma - 16-04-2015

A więc czas zaprezentować moje satanoperki. Jest ich 6 sztuk. Kupione jako Satanoperca leucosticta ale dla mnie to odmiana rhynchitis. Ale tu bym prosił znawców o potwierdzenie.
Sorki za złą jakość zdjęć, niestety mój aparat w telefonie przy słabym oświetleniu radzi sobie kiepsko.

   
   
   
   
Ponoć są to WF ale pochodzenia nie znam,
Podziękowania dla Ciebie Woojtku i Kamila


RE: [375l] [Ameryka Południowa] - Zimna Zośka - 16-04-2015

Satanoperca rhynchitis to nie jest. Mam pewne przypuszczenia, kolor płetwy odbytowej jest czerwony?


RE: [375l] [Ameryka Południowa] - galimedes - 16-04-2015

Witam,
1)pytanie pierwsze : czy maja cętki na pysku.? (  i tu uwaga, u młodych satanoperek czasami cętki są jeszcze " zlane" w mozaikowe wzory które ponadto mogą być słabo widoczne więc trzeba się dobrze przypatrzeć lub poczekać aż ryby dorosną..)
2) Jeżeli nie,  to mogą być S.pappaterra, S.rhynchitis lub S.jurupari
Twoje przypominają nieco S.pappaterra...
S.rhynchitis  - moim zdaniem odpada ( inne kolory)
S.jurupari - coś jest "nie tak" z tym kształtem pyska, wydaje mi sie że jurupari ma  troche bardziej "spiczasty". 
Ryby jeszcze w wieku dojrzewania , więc poczekajmy jeszcze trochę..Smile
Gratuluję zakupu i pozdrawiam!
p.s. Zrób proszę zdjęcie pyska z profilu i w miarę blisko..Wink


RE: [375l] [Ameryka Południowa] - woojtek70 - 16-04-2015

cieszę się,że rybki dotarły w dobrym stanie,teraz czekamy na określenie co to dokładnie jest,Kamil nabył je jako te co były w ogłoszeniu,pięknie wyglądają,fajnie że trafiły w Twoje ręce,będą miały dobrze Smile


RE: [375l] [Ameryka Południowa] - jarokol - 16-04-2015

juz wiem jak bezie wygladać moja 360  i co bedzie w niej plywac. rewelacja pozdrawiam


RE: [375l] [Ameryka Południowa] - Kkamil - 16-04-2015

Ciesze sie ze ryby znalazly dobry domek, znalazlem pare zdjec na telefonie, moze pomoga w ustaleniu gatunku. Pierwsze 2 to ryby pare dni po wpuszczeniu, kolejne przy robieniu czarnych wod i ostatnie efekt koncowy, na ktorym nie widac ryb ale musialem pokazac baniak Smile
Kupilem je jako leucosticta i nawet sie nie zastanawialem czy naprawde nimi sa, jezeli okaza sie czyms innym to wprowadzilem w blad z mojej niewiedzy za co przepraszam.  


RE: [375l] [Ameryka Południowa] - woojtek70 - 16-04-2015

synek mi się na forum ujawnił brawo Smile


RE: [375l] [Ameryka Południowa] - galimedes - 17-04-2015

Witam, przeglądałem zdjęcia moich S.pappaterra - w tym wieku zaczynał się już "ujawniać" kolor złoty oraz pas swiecących łusek tuż pod płetwą grzbietową. Bardzo chętnie obejżał bym te Twoje rybska na żywo..Smile i porobił jakies zdjątka... W zamian oferuję piwko i ciekawą rozmowę o ziemiojadach...( mogę zabrać ze soba jakąś literaturę...)
Co Ty na to..Smile ( moge równiez zabrać ze sobą kilka szt. narybku      S.jurupari "Amazonas red" ...Wink )


RE: [375l] [Ameryka Południowa] - Sloma - 17-04-2015

Właśnie miałem Tobie zaproponować obejrzenie ich na żywo Cwaniak
Mój aparat to kiepska sprawa ale w sobotę może już będę miał coś lepszego (kupuję specjalnie pod ryby jakąś lustrzankę). To wysyłam na priva szczegóły bo z czasem u mnie kiepsko ale jakoś damy radę.
Kurcze ale te Amazonas Red to gdzie ja zmieszczę?


RE: [375l] [Ameryka Południowa] - Sloma - 17-04-2015

(16-04-2015, 08:37 AM)Zimna Zośka napisał(a): Satanoperca rhynchitis to nie jest. Mam pewne przypuszczenia, kolor płetwy odbytowej jest czerwony?
Trochę jest tam odcienia czerwonego ale tak żeby był cały to nie?

(16-04-2015, 13:28 PM)galimedes napisał(a): Witam,
1)pytanie pierwsze : czy maja cętki na pysku.? (  i tu uwaga, u młodych satanoperek czasami cętki są jeszcze " zlane" w mozaikowe wzory które ponadto mogą być słabo widoczne więc trzeba się dobrze przypatrzeć lub poczekać aż ryby dorosną..)
2) Jeżeli nie,  to mogą być S.pappaterra, S.rhynchitis lub S.jurupari
Twoje przypominają nieco S.pappaterra...
S.rhynchitis  - moim zdaniem odpada ( inne kolory)
S.jurupari - coś jest "nie tak" z tym kształtem pyska, wydaje mi sie że jurupari ma  troche bardziej "spiczasty". 
Ryby jeszcze w wieku dojrzewania , więc poczekajmy jeszcze trochę..Smile
Gratuluję zakupu i pozdrawiam!
p.s. Zrób proszę zdjęcie pyska z profilu i w miarę blisko..Wink
Ad1) Mają cętki ale są one bardzo mało wyraźne, właśnie takie zlane, słabo widoczna mozaika w takim lekkim odcieniu zielono niebieskim.

Ad2) Dziś odszukałem na YT taki filmik i powiem że jakby tym moim pociemniała łuska/skóra i te pasy pionowe trochę zanikły to są to te same rybska.