Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Xiphophorus hellerii "Palenque" - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: Xiphophorus hellerii "Palenque" (/thread-5126.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Xiphophorus hellerii "Palenque" - jaca303 - 11-06-2017

Mieczyki potrzebują przestrzeni do pływania, wtedy rosną szybko.


RE: Xiphophorus hellerii "Palenque" - abaddon79 - 11-06-2017

No też tak podejrzewałem ...Nerwus
Tylko boje się że dorosła para Herotilapia multispinosa i młode takie 4-5cm Thorichthys maculipinnis zrobią sobie z nich podwieczorek ...
Niby mam dużo Rogatka na powierzchni i trochę kryjówek wśród korzeni, ale czy to wystarczy??


RE: Xiphophorus hellerii "Palenque" - jaca303 - 11-06-2017

Ja wpuściłem 4 cm mieczyki do dorosłych nano i do meek takich 5-6 cm i chyba sajica tam jeszcze była dorosła i żaden mieczyk nie zginął.


RE: Xiphophorus hellerii "Palenque" - piotrK - 12-06-2017

(11-06-2017, 12:06 PM)abaddon79 napisał(a): No też tak podejrzewałem ...Nerwus
Tylko boje się że dorosła para Herotilapia multispinosa i młode takie 4-5cm Thorichthys maculipinnis zrobią sobie z nich podwieczorek ...
Niby mam dużo Rogatka na powierzchni i trochę kryjówek wśród korzeni, ale czy to wystarczy??

Podkarm miodówki przez tydzień. Jak nie będą głodne to nie zapolują na mieczyki. W tej chwili mam ze 30 młodych młodszych niż twoje w akwarium z 8 dorosłymi pielęgnicami (10-15 cm) - i nic im się nie dzieje. Jakby jednak coś im się stało to jeszcze j/w coś się u mnie złowi. Wink


RE: Xiphophorus hellerii "Palenque" - abaddon79 - 12-06-2017

Cześć
Wypuściłem Mieczyki z kotnika, najpierw dając reszcie obsady jeść Smile
Od wczorajszego popołudnia pływają wszystkie.
Mam nadzieje że będzie OK
Tomek.


RE: Xiphophorus hellerii "Palenque" - piotrK - 12-06-2017

Okok


RE: Xiphophorus hellerii "Palenque" - tatakuby - 26-07-2017

Ależ to są twarde ryby. Ostatnio uświadomiłem sobie że jedyny samiec który mi został jest już u mnie prawie trzy lata , a jak przyjechał do mnie to był juz wyrośnięty. Przetrwał i wykończył około 10-12 dorosłych o wiele większych samców które po prostu z czasem wykończył. Jest również zdecydowna różnica między nim a samcami F1 . Ten który przyjechał do mnie jest cały czas smukły i dużo chudszy , a jednak bardzo twardy i nieustępliwy większym osobnikom.  Dwie samice także ostały się i sa naprawdę spore.


RE: Xiphophorus hellerii "Palenque" - Papja - 29-07-2017

Rosną Smile

   


RE: Xiphophorus hellerii "Palenque" - abaddon79 - 28-09-2017

Cześć
Mam pytanie. Bo wstyd się przyznać ale nigdy nie miałem jeszcze Mieczyków... i zresztą żadnych innych żyworódek..
Kiedy Waszym rybą zaczęły rosnąć "miecze". Mam 8 szt. są już całkiem spore i nic... Czyżbym miał 8 samic? Widziałem zwykłe sklepowe Mieczyki mniejsze niż moje obecnie z już wyraźnymi "mieczami".
Co do zdjecia- piękne tak jak moje Oczko. Moje są trochę jakby ciemniejsze, wyraźnie oliwkowe-matowe grzbiety i neonowy błękit tylko pomiędzy czerwonymi pasami.
Tomek


RE: Xiphophorus hellerii "Palenque" - jaca303 - 28-09-2017

Ja mam dwa samce. Jednemu miecz zaczął rosnąć jak miał ze 4 cm a drugiemu, który teraz jest dominujący jak miał 7-8 cm. Big Grin