Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Geophagus Surinamensis ? - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-55.html)
+---- Wątek: Geophagus Surinamensis ? (/thread-5050.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Geophagus Surinamensis ? - bartosz29 - 24-11-2014

Witam,chciałem pokazać swój nowy nabytek ,a chodzi jak to zapewnia sprzedawca o Geophagus surinamensis
(dzikuski).Stadko składa się z 6 osobników jeszcze maluszków,rybki posiadam od paru dni i na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że to fajne bardzo ruchliwe rybki ,czas zweryfikuje czy faktycznie są to G.surinamensis.


RE: Geophagus Surinamensis ? - bartosz29 - 29-11-2014




RE: Geophagus Surinamensis ? - bartosz29 - 06-12-2014

Geophagusy rosną można powiedzieć że dość szybko,stadne śmiałe ryby ,powoli zaczynają sie drobne przepychanki największy osobnik, zapewne samiec rządzi całą grupką


RE: Geophagus Surinamensis ? - bartosz29 - 28-12-2014

W sumie nic sie nie zmienilo ,Geophagusy rosna i maja sie dobrze, no i jak to  Geophagusy na ich prawdziwe piekno bede musial poczekac. 


RE: Geophagus Surinamensis ? - piotrK - 29-12-2014

Ale już zaczynają się błyszczeć jak przystało na surinamoidy Smile Następne zdjęcia wrzuć za ponad miesiąc, to różnica będzie widoczna gołym okiem Smile


RE: Geophagus Surinamensis ? - bartosz29 - 04-01-2015

Mam nadzieje ze moje obawy się nie sprawdza ,mam 5 Geophagusow i chyba mam 4 samce i 1 samice bo tylko tej jednej nie zaostrzaja się płetwy np płetwa grzbietowa,ta jedna ryba odstaje rozmiarowo od innych i nie jest tak masywna jak reszta.

Ps. Na 90% po konsultacjach posiadam Geophagus abalios .


RE: Geophagus Surinamensis ? - junak-rider - 05-01-2015

Faktycznie widać zarysy pasów za plamą boczną, więc to chyba nie będą surinamskie. Ale jeśli wyjdą im czarne kreski pod/na pokrywach skrzelowych to abaliosy też odpadają, a na fotce 1 i 2 z posta 4 coś tak jakby się czarnego zarysowuje. Poniżej wklejam rysunki porównacze ziemiojadów, które dostałem dzięki uprzejmości PiotrK'a (mam nadzieję że nie narusza to czyichś praw autorskich)
   


RE: Geophagus Surinamensis ? - bartosz29 - 10-01-2015

Wczoraj pojechałem do sklepu w którym kupiłem swoje Geophagusy, po rozmowie z facetem który sprowadza ryby do sklepu , dowiedziałem sie ze moje ryby przyjechały z Brazyli, więc już smiało moge powiedzieć że posiadam dzikie Geophagus abalios , wskazuje też na to układ pasków na boku ryby jak i umieszczenie kropek i pasków na płetwie ogonowej no i ta czerwona kropka na koncu ogona , ktorą widziałem u niektórych abaliosów.


RE: Geophagus Surinamensis ? - Wnorus - 10-01-2015

Myślę , że mimo wszystko trzeba jeszcze poczekać . Abaliosy są chyba z Wenezueli/Kolumbii a nie z Brazylii . Ile mają obecnie centymetrów i co się stało z jednym osobnikiem ?


RE: Geophagus Surinamensis ? - bartosz29 - 10-01-2015

G.abalios są sprowadzane też z Brazyli , mysle że zostawie sobie 1% niepewności co do odmiany, obecnie mają około 8cm , jednego osobnika wykończyła dziurawica