Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Cryptoheros spilurus - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-54.html)
+---- Wątek: Cryptoheros spilurus (/thread-4917.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Cryptoheros spilurus - filas - 22-03-2015

Dzielna mamuśka uchroniła sporą grupkę maluchów w ogólnym akwarium Smile Młode dorosły na tyle, że przestały trzymać się mamuśki, nie pływają już w "chmurce" ale ostro rywalizują o najlepsze miejscówki w akwarium. To ten etap w którym najsilniejsi wypychają z kryjówek słabszych a ci zostają narażeni na ataki innych dorosłych ryb. Więc nie jest łatwo i widzę jak ich liczebność po woli maleje. Pozostaną najmocniejsze cwaniaki Smile

   
   

Teraz nieudane zdjęcie pod względem ostrości ale widać na nim delikatny błękit na skrzelach i złoty kolorek na płetwie grzbietowej podobnie jak u innych Crypto Smile

   

No i spamik zakończymy kolejnymi zdjęciami rodziców

tatuś
   

mamusia
   
   


RE: Cryptoheros spilurus - Pley - 22-03-2015

Masz piękne, naturalne obserwacje w zbiorniku Smile. Świetna rzecz.
Coś podobnego chce poobserwować u siebie w Tanganice Smile.


RE: Cryptoheros spilurus - filas - 26-03-2015

Powodzenia Smile
Z Tanganiki miałem kiedyś kolonię Julidochromis transcriptus, to była niezła obserwacja, ryby z kilku pokoleń, każda innej wielkości Smile

Wracając do spilurus, młodym nie jest łatwo, natura jest bezwzględna - samica "wysiaduje" kolejne jajca i stała się bezwzględna dla młodych. One przyzwyczajone do jej bliskości swobodnie podpływają a tu nagle przykra niespodzianka - dotychczasowa opiekunka staje się zagrożeniem Tongue

Z całej grupy już wyłonił się największy cwaniak, patroluje niemal większość kryjówek i sieje postrach wśród swoich braci i sióstr Smile
Miejmy nadzieję, że to będzie nowy samiec na którego czekam Big Grin
   

Dominant jest wszędzie pierwszy, przy jedzeniu również, widać na kolejnym zdjęciu jaką "wypracował" sobie przewagę i jaką ma władzę nad mniejszym rodzeństwem - ta plama pod nim to uległy brat albo siora Tongue
   


RE: Cryptoheros spilurus - mei - 29-03-2015

Świetne są, się powtarzam Tongue Powiedz, młode cwaniaki polują na młodsze rodzeństwo? U mnie siquia bardzo lubią polować na młodszych, skradają się jak ninja Big Grin


RE: Cryptoheros spilurus - filas - 29-03-2015

Jeszcze nie wiem, samica jeszcze nie wypłynęła z chmurką, pewnie na dniach się dowiemy.


RE: Cryptoheros spilurus - filas - 06-04-2015

"Dzikusów" w akwarium przetrwało 3 sztuki, jednak wystarczyło aby w przeciągu 4 dni skonsumować całe kolejne pokolenie, samica nie była w stanie upilnować pikselków, wybrała część akwarium z masą sporych kamlotów jeden na drugim pomiędzy którymi idealnie chowało się starsze pokolenie wychodząc z ukrycia jedynie na "przegryzkę" Sad

Największy cwaniak mnie czasowo rozczarował, miałem nadzieję, że wyrośnie z niego ładny samczyk a tym czasem jego płetwa grzbietowa upodabnia się do typowo "dziewczęcej" Tongue Czy to mija z wiekiem, nie wiem, przekonamy się.

   


RE: Cryptoheros spilurus - filas - 23-04-2015

Młodziaki cały czas rosną i już mogę z pewnością określić ich płeć. Największa rybka okazała się samicą - to ta z poprzedniego postu, teraz jest już spora. Smile Nieco mniejsza ryba okazała się samcem - brak wspomnianej cętki na grzbietowej. Na to czekałem, kolejny samiec, mój własny od początku Wink. Będziemy śledzili jak się rozwinie i czy będzie faktycznie taki jakiego sobie życzę Smile. Najmniejsza trzecia ryba to kolejna samica.

Wyczekiwany samiec
   

oraz nowa samiczka
   


RE: Cryptoheros spilurus - Pley - 23-04-2015

No i ideolo Smile. Trzymałem kciuki za nowego samca!

Takie małe sukcesy cieszą najbardziej. Mieć powiedzmy 3 młode i żeby z nich wyszedł nam haremik. 


RE: Cryptoheros spilurus - jaca303 - 24-04-2015

Zdjęcia jak do katalogu z podziałem na płeć, brawo. To mnie cieszy, że już płeć widać bo to oznacza, że i ja niedługo będę je miał :-)


RE: Cryptoheros spilurus - filas - 24-04-2015

Sam jestem zaskoczony ale jak się dobrze przyjrzeć to różnicę widać już od wielkości około 2,5 cm Smile

Pokaż zdjęcia jak będą u Ciebie.