Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Guianacara stergiosi - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-55.html)
+---- Wątek: Guianacara stergiosi (/thread-457.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Guianacara geayi - Zimna Zośka - 06-02-2012

Ładnie u ciebie wszystko razem widze, samica nie goni samca od małych. Jak wyglądało to prz y pilnowaniu ikry i larw samica pilnowała wszystkiego z zewnątrz czy siedziała w kokosie? U mnie juz po nastepnym tarle, widocznie nowy baniak spasował Smile ale troche inaczej niż wcześniej, samica pilnuje u wlotu jamy a samiec wszystko przegania na drugi koniec akwa. Chciałbym, żeby i m oje tak razem sie opiekowały.


RE: Guianacara geayi - qbsztyk - 06-02-2012

(06-02-2012, 16:52 PM)Zimna Zośka napisał(a): Ładnie u ciebie wszystko razem widze, samica nie goni samca od małych. Jak wyglądało to prz y pilnowaniu ikry i larw samica pilnowała wszystkiego z zewnątrz czy siedziała w kokosie? U mnie juz po nastepnym tarle, widocznie nowy baniak spasował Smile ale troche inaczej niż wcześniej, samica pilnuje u wlotu jamy a samiec wszystko przegania na drugi koniec akwa. Chciałbym, żeby i m oje tak razem sie opiekowały.

U mnie samica cały czas w kokosie siedziała a samiec pilnował terytorium. A teraz jak widać, razem zgodnie pilnują młodych, mam nadzieję, że tak zostanie.




RE: Guianacara geayi - qbsztyk - 08-02-2012

Jeszcze jeden filmik Smile




RE: Guianacara geayi - dator - 08-02-2012

Widziałem te ryby podczas opieki nad larwami. Bardzo zgodna para. Dodatkowo, Kuba ma bogaty aranż baniaka - mnóstwo korzeni, roślinności, sporo piachu do kopania. Słowem, ryby czują się bezpiecznie, a biorąc pod uwagę dietę i jakość wody - komfortowo.


RE: Guianacara geayi - qbsztyk - 23-02-2012

Małe gujanki Smile




RE: Guianacara geayi - Zimna Zośka - 23-02-2012

Śliczne te gujanki, zostawiłeś coś jeszcze oprócz zbrojnika w akwarium? Naprawdę zazdroszczę Ci tej dobranej pary Wink u mnie dalej nie ma jedności.


RE: Guianacara geayi - qbsztyk - 23-02-2012

(23-02-2012, 18:06 PM)Zimna Zośka napisał(a): Śliczne te gujanki, zostawiłeś coś jeszcze oprócz zbrojnika w akwarium? Naprawdę zazdroszczę Ci tej dobranej pary Wink u mnie dalej nie ma jedności.

Tak, mam jeszcze dobraną parę młodych ziemków do konca jeszcze nie wyjaśnione jakich Smile i parę S.jurupari, czyli ogólnie ziemiojadowo. Co ciekawe własnie ziemki od dwóch dni pilnują kawioru w dość ciekawym miejscu (jak poszperasz w moich filmach to zobaczysz Smile) Na razie jakoś to gra, zobaczymy dalej. A parka gujanek faktycznie udana, po pierwszym tarle wiele się nie spodziewałem, a tu proszę, elegancko pilnują już 3 tygodnie i rządzą póki co w akwarium.


RE: Guianacara geayi - piotrK - 23-02-2012

Ło kurde, jeszcześ szatany tam wcisnął, nie jest im czasem za ciasno? Słyszałem, że Satanoperca z grupy jurupari łatwo dają się zdominować geofagusom co szybko skutkuje u nich w postaci dziurek na głowie. Oby nie doszło do tego u Ciebie.


RE: Guianacara geayi - qbsztyk - 23-02-2012

(23-02-2012, 23:40 PM)piotrK napisał(a): Ło kurde, jeszcześ szatany tam wcisnął, nie jest im czasem za ciasno? Słyszałem, że Satanoperca z grupy jurupari łatwo dają się zdominować geofagusom co szybko skutkuje u nich w postaci dziurek na głowie. Oby nie doszło do tego u Ciebie.

Faktycznie szatany to takie pływające cielaczki, choć są od reszty sporo większe, omiją wszystkich szerokim łukiem, zero agresji, terytorializmu i takie wręcz wypłochy trochę. Ale może nic takiego się nie wydarzy, czas pokaże w razie co będę reagował. Zawsze mogę postawić większe akwa Wink

edit.

Zresztą wrzucę filmik z wysiadującumi ziemkami, może ktoś przy okazji oceni co to za ziemiojady (mam już parę opinii, ale pewności nie ma).




RE: Guianacara geayi - Topielec - 24-02-2012

Najcudowniejszy widok jeśli chodzi o pielęgnice to właśnie takie obrazki jak powyżej. Nigdy mi się nie znudzą Smile