Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Filtr kaskadowy - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Filtr kaskadowy (/thread-453.html)

Strony: 1 2


Filtr kaskadowy - lukhil - 27-09-2011

W związku z tym że nie lubię kubłów chciał bym zastosować jako biologa kaskadę 1200l/h . Czy to ma sens ?


RE: Filtr kaskadowy - Ruki - 27-09-2011

1. Do jakiego zbiornika?
2. Do jakich ryb?


RE: Filtr kaskadowy - rufus - 27-09-2011

Odradzam stosowanie kaskady w przypadku hodowli ryb kopiących w dnie żyjących w niższych zbiornikach. Bez dodatkowego zabezpieczenia zasysania wody piasek dostaje się do komory wirnika i może dojść do jego zatarcia. Niestety jest to minus kaskad - zassana woda w pierwszej kolejności wpada na wirnik, a dopiero później przechodzi przez masę filtrująca. Według mnie konieczne jest zastosowania prefiltra oraz ew. umieszczenie rurki ssącej wyżej nad dnem.


RE: Filtr kaskadowy - lukhil - 27-09-2011

Akwa 240l 120x40x50h obsada tanganika/malawi ewentualnie CA . Byc moze jest w sprzedazy nowy rodzaj kaskad z innym ukladem wpadania wody.


RE: Filtr kaskadowy - Ruki - 27-09-2011

IMHO, moim zdaniem kaskady słabo się sprawdzą jako jedyna filtracja biologiczna przy dużych rybach. Pojemność dla wkładów jest mocno ograniczona.


RE: Filtr kaskadowy - tompoz - 27-09-2011

Idź w kubeł - kaskada o wydajności 1200l/h ma niewiele ponad 1l objętości materiałów filtracyjnych.
Wydaje mi się to trochę za mało na Twoje akwa.


RE: Filtr kaskadowy - lukhil - 27-09-2011

A ktory kubel polecacie? Oczywiscie w rozsadnej cenie i bezpieczy , bo jak czytalem na innym forum wam koledzy bliskim o zalaniu mieszkania to mnie az ciarki przeszlySad Uzywalem do tej pory Fluwale i te biale z allegro.


RE: Filtr kaskadowy - qbsztyk - 27-09-2011

(27-09-2011, 13:00 PM)lukhil napisał(a): W związku z tym że nie lubię kubłów chciał bym zastosować jako biologa kaskadę

A czemu nie lubisz kubłów, jeśli mogę wiedzieć?
Jeśli chodzi o filtr, nie znam innych niż Eheim, ale zanim go nabyłem rozmawiałem z wieloma osobami używającymi różnych fitrów w swojej karierze i po tych rozmowach zdecydowałem się właśnie na ten i złego słowa powiedzieć nie mogę. Cichutki, dobra filtracja, łatwa obsługa, no i z doświadczenia innych wiem, że niezawodny. Zaraz pewnie powiesz o cenie, ale według mnie warto wydać te pare złotych więcej, nie mieć problemów i spać spokojnie.

edit
Zapomniałem dodać, ja w 240l używam Eheim 2226.


RE: Filtr kaskadowy - lukhil - 27-09-2011

No Jakubie bardzo interesujace co piszesz. A powiedz mi jak tam z zaczepami i innymi plastikami nie pekaja? Wziol bym model wiekszy z tego wzgledu ze chce powiekszyc w najblizszym czasie na 375l.


RE: Filtr kaskadowy - Ruki - 27-09-2011

Fluvale też są całkiem niezłe, a są tańsze od Eheimów. Wink Odradzam z miejsca Minikani Aquaela- nieporęczna pompa zewnętrzna, węże bardzo nieporęczne i przez to do wymiany.