Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Azja. Biotop Jeziora Indawgyi. - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi. (/thread-4427.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi. - andrzej10252 - 15-09-2015

Za oknem pada w akwa pada, masakra. Pogoda barowa.

(30-08-2015, 22:39 PM)Marlentje napisał(a): No no Andriusza... , barzo fajnie to się zapowiada. Idziesz w dobrym kierunku, skoro to akwarium zimnowodne i do tego płytkie najlepiej poszukać roślin typowych dla strefy przybrzeżnej, takich typowych dla oczek wodnych. Żeby oddać charakter tego co planujesz przejrzeć by należało gatunki występujące w szuwarach- różne sitowia itp. Ta drobna pałka wodna jest super Smile Bez problemuu zaopatrzysz sie w takie rośliny w jakiś centrach ogrodniczych mających rośliny do oczek wodnych. Wcześniej przeanalizuj, które gatunki by się nadały, może podpytać też na forach dla oczkomaniaków? Kiedyś "namiętnie" czytywałam posty na tym forum: forum.oczkowodne.net . Przy ich portalu jest też  sklepik wysyłkowy Oczko wodne sklepik  i atlas roślin do oczek wodnych- jest też dział rośliny przybrzeżne i błotne: Atlas roślin do oczek wodnych Pozostanie Ci wybranie spośród nich tych, które występują w Azji. Do tego nad wodą na korzeniach, gałęziach i między nimi mchy i paprocie i bedzie bajka Smile



Dziękuje Marleno Smile 

Mchy jakoś ogarniam, patent na hydrogel sprzedaliście. Smile Powiedz coś o paprotkach bo pierwsze słyszę.

(08-09-2015, 19:36 PM)woojtek70 napisał(a): Dla mnie bajka,przemyślane ,ciekawe,nietypowe i inne,popieram i trzymam kciuki chociaż już jest super a może być tylko lepiej Oklasky


Dzięki Wojtek Smile

Czy będzie lepiej to się okażę. Przy testach deszczowni pokazała się pleśń na korzeniach. tym się nie przejmuję bo drzewo będzie obsadzone mchami.

(09-09-2015, 07:28 AM)Robert M. napisał(a): Dla mnie niesamowiteSmile ŁołSmile

Marta



Dzięki Marto Smile


RE: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi. - woojtek70 - 18-10-2015

a jaka fauna ?

Przyznam,że mnie kupiłeś,pojawiło sie w domu kolejne szkło,375l standard 150x50x50 i coś podobnego chodzi mi po głowie,lub typowy zimny,górski chiński strumyk.Miało być kolejne malawi,ale ..... Smile.Jakie masz wymiary tego akwarium.


RE: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi. - andrzej10252 - 20-10-2015

(18-10-2015, 21:58 PM)woojtek70 napisał(a): a jaka fauna ?

Przyznam,że mnie kupiłeś,pojawiło sie w domu kolejne szkło,375l standard 150x50x50 i coś podobnego chodzi mi po głowie,lub typowy zimny,górski chiński strumyk.Miało być kolejne malawi,ale ..... Smile.Jakie masz wymiary tego akwarium.


Witam woojtek70.

Wiesz tu za dużego pola do popisu nie mam. Jest tam sporo fajnych ryb jednak słabo jest z ich dostępnością w handlu.

Z tego co się rozglądałem dostępne są Parasphaerichthys lineatus , Indostomus paradoxus i Dario hysginon. Chciałbym uzupełnić o Półdzika i Kolcobrzucha z tych wód. Do tego coś na dno. Może jakieś krewetki.

Na część nadwodną pójdą żabki, te śmigające po drzewach , gałęziach. Hyperolius puncticulatus Smile


 To jednak odległy problem. Na chwilę obecną walczę z deszczownią i zraszaczami, czekam na blachę perforowaną by zacząć robić wentylację.

Później roślinność i szczepienie mchów.

W maju może zacznę kompletować ryby.

Akwa ma wymiary 250x50x65.

Pozdrawiam i zachęcam Smile Rybki, żabki, gekony Smile  W jednym zbiorniku Smile To jest to Smile


RE: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi. - piotrK - 20-10-2015

(20-10-2015, 21:34 PM)andrzej10252  napisał(a): Na część nadwodną pójdą żabki, te śmigające po drzewach , gałęziach. Hyperolius puncticulatus Smile
Ostrożnie, jeżeli żabki należą do tych, które nie umieją pływać (a patrząc na praktyczny brak błon pławnych między palcami, to tak właśnie jest), to mogą się potopić.


RE: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi. - andrzej10252 - 21-10-2015

Piotrze na początku chciałem Drzewołazy ale szybko mi je wybito z głowy ze wzgl na mój zbiornik. Te jako jedne z niewielu dadzą sobie rade. Konsultowane na terrarium.pl .


RE: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi. - piotrK - 21-10-2015

Oki! Skoro tam powiedzieli, że mogą być to ja już się nie wymądrzam Wink


RE: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi. - MatB - 21-10-2015

Tu jest też wątek w którym gość trzyma żaby nad akwarium. Co prawda nie ten kontynent ale może coś ciekawego dla siebie znajdziesz.

http://www.apistogramma.com/forum/threads/5-foot-biotopish.19122/


RE: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi. - Papja - 21-10-2015

Piotrze, Hyperoliusy są bardzo związane z wodą Big Grin. Kolega ma u nich zalane większość dna w terrarium. Uwielbiają skakać z samej góry terrarium do wody. W naturze zamieszkują na roślinach wokół zbiorników wodnych.

Jestem pewien Andrzej że będziesz z nich zadowolony, sam jestem na siebie obecnie zły że ominąłem okazje kupna stadka... Świetne żabska Big Grin.


RE: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi. - andrzej10252 - 29-10-2015

(21-10-2015, 19:20 PM)Papja napisał(a): Piotrze, Hyperoliusy są bardzo związane z wodą Big Grin. Kolega ma u nich zalane większość dna w terrarium. Uwielbiają skakać z samej góry terrarium do wody. W naturze zamieszkują na roślinach wokół zbiorników wodnych.

Jestem pewien Andrzej że będziesz z nich zadowolony, sam jestem na siebie obecnie zły że ominąłem okazje kupna stadka... Świetne żabska Big Grin.


Nie mogę się ich doczekać Smile. Ale akwa jeszcze nie gotowe na ich przyjęcie. Myślę że wyznacznikiem gotowości będą mchy. Wszystko zależy od ich rozwoju Smile


RE: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi. - drago - 29-10-2015

(20-10-2015, 21:34 PM)andrzej10252 napisał(a): Chciałbym uzupełnić o Półdzika i Kolcobrzucha z tych wód. Do tego coś na dno. Może jakieś krewetki.
A jaki półdziub tam występuje?
Kolkę którą?