Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Warte obejrzenia - Polskie Wody - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Warte obejrzenia - Polskie Wody (/thread-4404.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 28-10-2017

(28-10-2017, 02:48 AM)Ramirez Dolores napisał(a): To i ja dorzucę coś z polskiego jeziora Wink coś, co wreszcie mi się udało wyłuskać z nagranych tego lata materiałów. 
Bardzo fajne wody!. Przypomina mi moje okoliczne jezioro gdzie podobno też była jakaś kopalnia odkrywkowa. Charakterystyczny błękitny kolor i sporo białego, pływającego syfku. Wink


Ja natomiast chciałem pokazać drugą część "Akwarium w naturze".
 Rzeka Piława w Bornem Sulinowie, ale tym razem spokojne jej wody - rozlewisko. Spora ilość trzciny, setki narybku płoci, wzdręgi, uklei i innych ryb które szukają schronienia w zielsku. 



RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Ramirez Dolores - 29-10-2017

O, a jak się nazywa to jezioro? - może w przyszłym sezonie zrobisz przy nim akwarium w naturze? Smile
Filmik o Piławie (tak samo zresztą jak o strzeblach) bajka, jestem pełna podziwu.


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 29-10-2017

(29-10-2017, 20:50 PM)Ramirez Dolores napisał(a): O, a jak się nazywa to jezioro? - może w przyszłym sezonie zrobisz przy nim akwarium w naturze? Smile

Jezioro leśne w Okonku. Tutaj filmik z lotu ptaka (nie mój):
I tak, jest plan, żeby tam zrobić jeden z odcinków. Smile


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Xola - 14-11-2017

Filmiki super Smile


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 03-12-2017

Bardzo przyjemna dla oka, larwa jętki z rodziny zmarwlocikowatych. W Polsce, występuje w wodach płynących. Odżywia się glonami i detrytusem. Podczas podglądania ją w baniaku, w ciągu tygodnia, stado larwy jętki oczyściło mi akwarium z glonów nitkowatych do zera.



RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - dzikakuna - 03-12-2017

Zbyt mocno przypomina pająka jak dla mnie, żeby była przyjemna dla oka Wink 
Filmik jak zwykle ssuper!


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - piotrK - 03-12-2017

Czyli idealny "zwierzak" do akwarium typu "nature" Big Grin Wygląda groźnie, ale to chyba przez Twoje poprzednie filmy Smile

Film oczywiście bdb, ale żeby nie było znowu tak słodko to powiem, że trochę za ciemny.


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 03-12-2017

(03-12-2017, 15:43 PM)piotrK napisał(a): Wygląda groźnie, ale to chyba przez Twoje poprzednie filmy Smile

Zgadza się, jednak to łagodny glonożerca. 

(03-12-2017, 15:43 PM)piotrK napisał(a): Film oczywiście bdb, ale żeby nie było znowu tak słodko to powiem, że trochę za ciemny.
Wielkie dzięki. Krytyka jest bardzo mile widziana. Smile


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - dzikakuna - 10-01-2018




RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 13-01-2018

Głowacz pręgopłetwy (Cottus poecilopus)
Przepiękna ryba naszych wód. W Piławie pływa jeszcze głowacz białopłetwy, więc na pewno prędzej czy później trafi przed obiektyw kamery. Smile