Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Warte obejrzenia - Polskie Wody - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Warte obejrzenia - Polskie Wody (/thread-4404.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Sloma - 16-02-2020

Mega, dzięki że mogłem zobaczyć to wszystko w powiększeniu.


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Papja - 16-02-2020

Nantai, świetny film- jak zawsze. Muszę Ci nawet powiedzieć, że u mnie na uczelni na zoologii bezkręgowców, przy wodnych bezkręgach, wykładowcy pokazywali Twoje filmy z topielnicą czy larwami ważki- dla ludzi nieznających bogactwa świata robali to niesamowita sprawa móc zobaczyć żywe osobniki, w odpowiednim powiększeniu Tongue.

A ja ze swojej strony, jak ktoś ma dostęp do mikroskopu, to polecam się pobawić z obserwacją "mikrokosmosu" wód Big Grin. Niesamowita zabawa, tylko naszykować sobie odpowiedni napój (Rotfl) i można godzinami nad tym siedzieć Wink. Z kumplem zrobiliśmy przegląd tego co żyje w rowach, akwariach i hodowlach pierwotniaków- przykładowe pstryki:
   
   


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 17-02-2020

(16-02-2020, 23:57 PM)Papja napisał(a): Muszę Ci nawet powiedzieć, że u mnie na uczelni na zoologii bezkręgowców, przy wodnych bezkręgach, wykładowcy pokazywali Twoje filmy z topielnicą czy larwami ważki- dla ludzi nieznających bogactwa świata robali to niesamowita sprawa móc zobaczyć żywe osobniki, w odpowiednim powiększeniu Tongue.

Rewelacja! Bardzo mi miło jeśli ktoś może wykorzystać moje filmy. Zawstydzony

Zdjęcia też super. Możesz opisać co się na nich znajduje?


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Papja - 17-02-2020

Na drugiej fotce są osiadłe wrotki, na pierwszej glony nitkowate + fitoplankton Big Grin.


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - macioch - 17-02-2020

Chciałem napisać że ta rozwielitka to jest jakość jakiej na "Animal Planet" czy "National Geografic" by zazdrościli ale Kobuz mnie ubiegł


Warte obejrzenia - Polskie Wody - Zdzichu - 17-02-2020

Ja obserwuję Nantaia jeszcze od czasów świetności Lubuskiego Forum Akwarystycznego, czyli od jakichś 8, może 9 lat i zawsze gęba mi opada oraz rozpiera duma jak widzę, że kręci tak profesjonalne filmy i na dodatek dzieli się nimi z całym krajem i światem. Smile Szacun.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 09-06-2020

Po dłuższej przerwie wracam do  żywych. Zawstydzony

Żerowanie kiełbi na Rurzycy.Cool




RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 22-06-2020

Zooplankton - okogłów (Polyphemus pediculus) - ujęcia spod mikroskopu. Zawstydzony




RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 30-08-2020

Krewetka atlantycka występująca w Bałtyku. Cool




RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - mimo12 - 31-08-2020

Cudowne zwierzęta i film. Krewetki z tego rodzaju mają swój niesamowity urok. Smile