Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Warte obejrzenia - Polskie Wody - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Warte obejrzenia - Polskie Wody (/thread-4404.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 18-05-2019

Tarło minoga rzecznego. Smile 



RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - wet-aqua - 19-05-2019

Rewelacyjny dokument. Wiem , że zebrałeś wiele wyrazów uznania za swoje filmy ale jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej pracy.


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - piotrK - 19-05-2019

Rewelacja.


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - novi - 19-05-2019

Piękne i burzliwe te zaloty, ale to nie dziwne - tylko jeden raz w życiu, jak łosoś.
Raz widziałem minogi, strumieniowe, małe. Takie pierwotne, jak dżdżownice.


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Ruki - 19-05-2019

Łososie atlantyckie mogą kilka razy podejść do tarła. Wink Co innego pacyficzni koledzy, poza p. tęczowym- steelheady też kilka razy w życiu mogą odbyć tarło.


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 17-06-2019

Film przedstawia tarło piekielnic w starej oponie. Cool
Oprócz ikry piekielnic, wewnątrz znajdowały się różnej wielkości jaja - stawiam na jakieś ryby denne. Wiele akcji sprzątania koryt rzek organizowanych jest na wiosnę. Moim zdaniem to wielki błąd. Co by się stało gdyby opona z taką zawartością wylądowała na brzegu?  Więcej szkody niż pożytku. Jestem wielkim przeciwnikiem różnego rodzaju śmieci w rzekach i systematycznie sprzątam odwiedzane miejsca, ale robię to po sezonie tarłowym. Oczywiście odnoszę się tutaj do rzeki Piława, którą obserwuje już od kilku lat.




Warte obejrzenia - Polskie Wody - novi - 17-06-2019

Ciekawe spostrzeżenie. Fakt, że najlepiej sprzątać po sezonie albo uczyć kultury przed.
Ja dzisiaj zapatrzony w wodę pełną rybek j.Rakowo (początek Piławy?) odniosłem wrażenie że nasze akwaria są rodzajem więzienia dla ryb.
Wysłane z ciszy wieczoru na wyspie

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka


RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - dzikakuna - 23-07-2019

Wiedzieliście, że w Polsce żyją słodkowodne meduzy? Ja nie wiedziałem.
Pojawiły się w zbiorniku przeciwpożarowym w pracy.
Link do opisu gatunku.










RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 23-07-2019

Tak, meduzy słodkowodne występują w Polsce. Ostatnio miałem okazje ponurkować z gościem, który nagrał je u siebie w Kamionce w Opolu. Może kiedyś się tam wybiorę. Big Grin
Link do jego filmu z meduzami:



RE: Warte obejrzenia - Polskie Wody - Nantai - 01-10-2019

Żeby nagrać brzankę karpacką (Barbus carpathicus) pojechałem jakieś 800 km na południe Polski. Mimo sporych niedogodności spowodowanych opadami deszczu, a co za tym idzie przejrzystości wody, udało się zlokalizować, sfilmować i bliżej przyjrzeć się tej ciekawej rybie. Cool