Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Czy podawać kukurydzę i najlepiej to w jakiej postaci? - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Żywienie pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-53.html)
+--- Wątek: Czy podawać kukurydzę i najlepiej to w jakiej postaci? (/thread-4229.html)



Czy podawać kukurydzę i najlepiej to w jakiej postaci? - slawek030389 - 31-03-2014

Czy podawać kukurydzę i najlepiej to w jakiej postaci?
Posiadam pielęgnice zebry, ellioti i akary pomarańczowopłetwe i tak się zastanawiam czy mógłbym im wzbogacić pokarm o kukurydzę tylko nie wiem jaką kupić najlepiej.


RE: Czy podawać kukurydzę i najlepiej to w jakiej postaci? - wisłok - 31-03-2014

Kukurydza? Nie mam przekonania to tego pomysłu jest najbardziej kaloryczna ze wszystkich zbóż( jak dobrze pamiętam z technikum 70% niej to skrobia). Jak już to spróbuj z ugotowanym i rozdrobnionym tzw. końskim zębem( różne odmiany k. pastewnej), sam nie mam pomysłu jak to podać.


RE: Czy podawać kukurydzę i najlepiej to w jakiej postaci? - slawek030389 - 01-04-2014

Dzięki za odpowiedz!  Pytam o tą kukurydzę, ponieważ gościu od którego kupiłem akary mówił że tym właśnie karmił, ja bardziej tradycyjnymi i sprawdzonymi pokarmami więc nie będę kombinował


RE: Czy podawać kukurydzę i najlepiej to w jakiej postaci? - bulimaster - 01-04-2014

(01-04-2014, 10:36 AM)slawek030389 napisał(a): Dzięki za odpowiedz!  Pytam o tą kukurydzę, ponieważ gościu od którego kupiłem akary mówił że tym właśnie karmił, ja bardziej tradycyjnymi i sprawdzonymi pokarmami więc nie będę kombinował

A czym karmisz ?


RE: Czy podawać kukurydzę i najlepiej to w jakiej postaci? - galimedes - 01-04-2014

Witam, próbowałem kiedyś karmić moje satanoperki właśnie kukurydzą. Jadły ją ale bez szaleństwa Smile Przed karmieniem miażdzyłem ją zdejmując twardą skorupkę. Dodam że używałem kukurydzy z puszki (!) Po pewnym czasie dałem sobie z nią spokój...jest wiele innych pokarmów roślinnych ...( groszek, szpinak, spirulina...)

Pozdrawiam!


RE: Czy podawać kukurydzę i najlepiej to w jakiej postaci? - Martinezio - 01-04-2014

Kukurydza może być dobra jako jeden ze składników do shrimp-mixów Smile


RE: Czy podawać kukurydzę i najlepiej to w jakiej postaci? - slawek030389 - 07-04-2014

(01-04-2014, 11:35 AM)bulimaster napisał(a):
(01-04-2014, 10:36 AM)slawek030389 napisał(a): Dzięki za odpowiedz!  Pytam o tą kukurydzę, ponieważ gościu od którego kupiłem akary mówił że tym właśnie karmił, ja bardziej tradycyjnymi i sprawdzonymi pokarmami więc nie będę kombinował

A czym karmisz ?

suchą karmą do pielęgnic , serce wołowe, wodzień, solowiec, artemia do małych i ochotka

(01-04-2014, 12:27 PM)galimedes napisał(a): Witam, próbowałem kiedyś karmić moje satanoperki właśnie kukurydzą. Jadły ją ale bez szaleństwa Smile Przed karmieniem miażdzyłem ją zdejmując twardą skorupkę. Dodam że używałem kukurydzy z puszki (!) Po pewnym czasie dałem sobie z nią spokój...jest wiele innych pokarmów roślinnych ...( groszek, szpinak, spirulina...)

Pozdrawiam!

a ten groszek też z puszki ?


RE: Czy podawać kukurydzę i najlepiej to w jakiej postaci? - galimedes - 07-04-2014

Witam, groszek kupuję mrożony....


RE: Czy podawać kukurydzę i najlepiej to w jakiej postaci? - slawek030389 - 08-04-2014

(07-04-2014, 11:03 AM)galimedes napisał(a): Witam, groszek kupuję mrożony....

spróbuję groszek też dzięki