Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[112] [Ameryka Południowa] Apistogramma i inni - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [112] [Ameryka Południowa] Apistogramma i inni (/thread-4082.html)

Strony: 1 2


[112] [Ameryka Południowa] Apistogramma i inni - 18Artur07 - 24-02-2014

... no i przyszedł czas na odsłonę kolejnego zbiornika (dopiero drugiego). W swoim pierwszym wątku nieopatrznie Bezradny wspomniałem o pustym, stojącym na poddaszu akwarium 112 l – zasugerowano mi (i słusznie) jego uruchomienie, cytuję „Skoro masz w domu drugie akwarium to ja zastanawiam się czemu stoi suche - to u akwarysty niezdrowy objaw ” – i jest :
 
Akwarium 112l – niestety profilowane – wymiary 80x35x40
Pokrywa Wromak
Światło: 2 x18 W 6500K
Filtracja : JBL e900
Ogrzewanie : grzałka 100W
Wystrój : piach, korzenie 2 szt. w kształcie przypominającym łupiny kokosa zapewniające schronienie samicom apisto, gałęzie buka, liście dębu i buka – „syfek” się tworzy
Rośliny : brak – chyba, że jakiś glonek się wykluje ale wątpie
 
Akwarium założone 28 stycznia z 100 % wodą dojrzałą
 
Parametry: (nie mam RO)
temp – 25oC
Ph – 6.0
GH – 5
KH – 0
NO2 – 0
NO3 – 0 (na początku skoczyło do 10 ale zeszło)
 
Obsada : (planowana) – na początek przygody z apisto biorę pod uwagę ryby z hodowli i będą to któreś z wymienionych poniżej:
 
-         a. cacatuoides orange 1+2
-         a. agassizii 1+2
-         a. viejita 1+2
-         a. macmasteri 1+2
-         a. bitaeniata 1+2
 
 
 
w toń:
-         hemigrammus rhodostomus – 12 szt
-         nannostomus beckfordi – 12 szt.
 
i tu wybór padnie również na jeden z wymienionych gatunków ale skłaniam się ku pierwszemu.
 
Które z wymienionych apisto będzie nie wiem – ciągle się zastanawiam – może ktoś podpowie – wszystkie z ww są dostępne we Wrocławiu w Ikoli.
 
Kilka fotek aktualnych na dzień dzisiejszy:

   

   

   

   

   

Nie da się nie zauważyć na samym środku ryski – wina czyścika magnetycznego, drobiny piasku i moja (niestety). Ale właśnie dlatego też to akwarium nie zostało sprzedane – rybom raczej przeszkadzać nie będzie a ja się przyzwyczaiłem.


RE: [112] [Ameryka Południowa] Apistogramma i inni - Sverting - 24-02-2014

Na początek można wziąć coś krótko żyjącego. Agassizi nie mają szczególnych rokowań co do długowieczności.


RE: [112] [Ameryka Południowa] Apistogramma i inni - ziemian - 24-02-2014

A ja bym wziął A. bitaeniata Wink


RE: [112] [Ameryka Południowa] Apistogramma i inni - Ruki - 24-02-2014

(24-02-2014, 19:32 PM)Sverting napisał(a): Na początek można wziąć coś krótko żyjącego. Agassizi nie mają szczególnych rokowań co do długowieczności.
No, w dobrych warunkach tylko 5, 6 lat. Tongue


RE: [112] [Ameryka Południowa] Apistogramma i inni - ziemian - 24-02-2014

Ruki no to w porównaniu do ludzi żyją krótko tak jak Maciek pisze Wink Big Grin
W sumie to nie wiem skąd wziął takie informacje, że nie mają rokowań na długowieczność, oczywiście takich jak Altumy czy dyski pewnie nie mają, ale bez przesady Wink


RE: [112] [Ameryka Południowa] Apistogramma i inni - soltarus - 24-02-2014

Nareszcie wyzdrowiałeś! Tongue Będąc na Twoim miejscu to bitki bym wybrał :]


RE: [112] [Ameryka Południowa] Apistogramma i inni - 18Artur07 - 24-02-2014

Fakt - coś ostatnio lepiej się czuje Okok .
Mamy już 2 głosy za bitaeniata a i mnie też się podobają. Rozumiem, że układ 1+2 będzie OK ?
A co z h. rhodostomus ? Będzie to grało ?


RE: [112] [Ameryka Południowa] Apistogramma i inni - em2 - 24-02-2014

Żebyś nie miał wątpliwości z w/w też A. bitaeniata bym wybrał Smile


RE: [112] [Ameryka Południowa] Apistogramma i inni - ziemian - 24-02-2014

Haremik 1+2 powinien się sprawdzić, choć u mnie jedna samiczka potrafiła zająć pół takiego baniaka, a miałem układ 1+3 w identycznym akwarium Wink tyle że u mnie zagracenie sięgało maksimum Smile


RE: [112] [Ameryka Południowa] Apistogramma i inni - zyyys - 25-02-2014

Szkoda, ze nie napisałeś wcześniej tzn przed zalaniem. Taki baniak eliptyczny można odwrócić i otrzymujesz normalny baniaczek przez, który można swobodnie oglądać ryby bez męczenia oczu, a zyskujesz z tyłu dodatkową przestrzeń na aranżację.

A co do bitek, to fajne, ładne, zadziorne strasznie ale mają jeden minus bez odłowienia samca praktycznie nie ma szans na odchowanie narybku przy rybach towarzyszących. Jakieś pojedyncze sztuki się uchowają. Samiec ma takie parcie na zapładnianie ;-), że odgania samicę od młodych by się z nią .... Big Grin

Fajne są jeszcze np: A. atahualpa, A. sp. "Black Chin" - zresztą super pielęgniczek jest cała masa Smile