Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Obsada 300l - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa - Pielęgniczki (https://cichlidae.pl/forum-67.html)
+--- Wątek: Obsada 300l (/thread-4004.html)

Strony: 1 2 3


Obsada 300l - Seba111 - 12-02-2014

Witam jestem tutaj nowy na forum i chciałbym was się poradzić do do obsady baniaka . 
Baniak był zalany 7 Maja 2013 godz. 22 Smile No i od tego czasu zacząłem działać pod koniec tamtego roku w moim baniaku miałem już 40 neonów innesa oraz 10 pielegniczek kakadu  , niestety przykrość się stała i odkąd kakadu zamieszkało w moim baniaku DOPADŁA OSPA. Jestem w 99% przekonany , że ospa przyszła z razem z kakadu , ponieważ babka z zoologicznego sprowadzała je nie wiadomo skąd . Ospa była w święta i nic praktycznie nie mogłem zrobić poza podniesieniem temp. oraz podmianie wody , później zacząłem terapie na produkcie Sera Costaforte.. Ale było już za , późno zrobiłem jeden cykl zgodnie z zaleceniami , ale choroba była tak groźna , że musiałem powtórzyć . No i jakiś tydzień temu zakończyłem leczenie , wrzuciłem do filtra węgiel aktywny (leży już tam jakieś 4 dni - wyciągnę przy podmianie wody ) 
I na stan dzisiejszy została mi tylko jedna pielegnica kakadu oraz 3 neony ;( Ale postanowiłem się nie poddawać i dążyć nadal do celu Wink 

Parametry zbiornika : 
Wymiary : 120 x 50 x 50 
Oświetlenie : 2 x 30 Wat - świetlówki 
Filtr : HW 303A ( a w nim na samym dole gąbki na środku keramzyt , a na górze ceramika . 
Grzałka : JBL 300 Wat 
I jakiś tam napowietrzacz . 
Aktualna temp w zbiorniku to 24 stopnie , obniżam do 22.

Parametry wody : 

pH 6-8 -> 7,2
pH 4,5 - 9 -> 7 
KH -> 4on 
GH - 6 on 

Martwi mnie trochę te pH ale nie wiem czy wierzyć testa , były zakupione ponad pół roku temu , testy firmy Zoolek.

Jakiś miesiąc temu sąsiad sprawdził mi wodę testami z walizki JBL i powiedział , że wszystko jest w porządku . 

Myślę , że wszystkie info podałem jeśli nie to proszę o napisanie czego nie podałem Wink 

Obsadę jaką chce mieć to : 
40 neonow innesa 
20 hokejówek 
20 kirysów panda 
5+3 p. kakadu 
1+1 p. skośnoprega 

No i teraz pytanie , czy dobrze dobrałem harem kakadu Smile 

Zdjęcia : 

http://pokazywarka.pl/cl42vs/
Pozdrawiam Wink 


RE: Obsada 300l - Seba111 - 13-02-2014

Nowy pomysł jednak na obsadę : 

40 Paracheirodon axelrodi
20 Thayeria boehlkei
20 Corydoras adolfoi
5+3 Apistogramma cacatuoides
6 Biotodoma Cupido

Co wy na to ? Smile 


RE: Obsada 300l - lesiu681 - 14-02-2014

Niby zbiornik niemały ale jednak te 120x50 cm jako dno to trochę według mnie za mało na połączenie tych dwóch pielęgniczek.
Nigdy nie miałem Biotodom ale czytałem na tym forum , że to dość "charakterne" rybcie więc zestawienie ich w tym zbiorniku z bandą Kakadu, które jak wiadomo do aniołków nie należą może zaowocować jakąś bitwąWink. Powinieneś chyba raczej z jednego gatunku zrezygnować.Darowałbym sobie też  Corydoras adolfoi, to bardziej kwaśne i miękkie wody od pozostałej ekipy. Zostawiłbym tylko jedną ławicę, według mnie lepiej prezentowałaby się Theayeria boehkli.
Moja propozycja (pewnie do poprawki ale zaryzykujęStres):

3+6 Apistogramma cacatuoides lub 6-8 Biotodoma Cupido
20 Theayeria boehkli                                            
20 Corydoras Paleatus lub Corydoras Julii  
                                             

 



RE: Obsada 300l - Seba111 - 14-02-2014

hmm co do tej obsady to będzie pusto jak patrze , ale gadałem na pewnym forum z pewną osobą i powiedział , że takie zestawienie jak podałem będzie dobre , ale mogę się mylić , myślałem o takiej obsadzie jak pisałem czyli : 
40 Paracheirodon axelrodi
20 Thayeria boehlkei
20 Corydoras adolfoi
5+3 Apistogramma cacatuoides
6 Biotodoma Cupido


Hmm zobaczymy czekam na osobę która ma doświadczenie z taką obsada , jak chce mieć Big Grin 


RE: Obsada 300l - Kierowca Bombowca - 14-02-2014

Bez przesady z tymi ilościami dobrze radzą tutaj.


RE: Obsada 300l - Seba111 - 14-02-2014

Powiem szczerze , że sam nie wiem co w tej sytuacji zrobić w baniaku jest aktualnie 25 neonów innesa oraz 1 kakadu co mi zostało .. 
Zależy mi na tym aby mieć te kakadu i biadomy , hmm .. 
Może ma ktoś z was doświadczenie i miał te rybki razem ?Wink 


RE: Obsada 300l - reeadon - 14-02-2014

(14-02-2014, 16:22 PM)Seba111 napisał(a): Powiem szczerze , że sam nie wiem co w tej sytuacji zrobić w baniaku jest aktualnie 25 neonów innesa oraz 1 kakadu co mi zostało .. 
Zależy mi na tym aby mieć te kakadu i biadomy , hmm .. 
Może ma ktoś z was doświadczenie i miał te rybki razem ?Wink 
Hmm,,  za duzo ! jak Ty chcesz pomiescic 6 biotek po 12 cm kazda oraz 8 kakadu ? W dnie 120x50  nawet nieporuszam miejsce wystepowania czy wymogow co do wody .....
zdecyduj sie na 1 gat. Akwarium ma byc puste a nie zupa rybna Wink


RE: Obsada 300l - lesiu681 - 14-02-2014

Uwierz mi, że nie będzie pusto, jeśli zdecydujesz są się na ten zestaw, który Ci zaproponowałem to zaobserwujesz naturalne zachowanie tych ryb, które w przerobionym zbiorniku nie ma możliwości obserwacji fajnych zachowań :-D 


RE: Obsada 300l - Seba111 - 15-02-2014

Chce pozostać przy tych neonach Wink 


RE: Obsada 300l - Seba111 - 15-02-2014

Bo mam już te 25 neonów i 1 kakadu co z wcześniejszego mi zostało i neony chce zostawić na pewno .. I teraz pytanie co się lepiej prezentuje kakadu czy biotodoma ? Smile 
Proszę was o pomoc , bo nie ukrywam ale napaliłem się na tą obsadę co podałem i teraz mam mętlik w głowie ;/