Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Heros sp. "red shoulders" (Rotkeil) - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-55.html)
+---- Wątek: Heros sp. "red shoulders" (Rotkeil) (/thread-394.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: [Ameryka Południowa] Heros efasciatus "Rotkeil" (red shoulder) - qbsztyk - 07-09-2011

(07-09-2011, 18:47 PM)Ruki napisał(a):
(07-09-2011, 18:27 PM)qbsztyk1 napisał(a):
(07-09-2011, 15:40 PM)Ruki napisał(a): I żeby nie było jak z barwniakami
Czyli jak?
No ciut ciasno i dręczenie słabszego osobnika.

Tu jest trochę inaczej, bo wszystko młode, razem wychowywane, barwniaki jednak to inny temat, raczej nie ma co porównywać z herosami.


RE: [Ameryka Południowa] Heros efasciatus "Rotkeil" (red shoulder) - Ruki - 07-09-2011

(07-09-2011, 19:18 PM)qbsztyk1 napisał(a):
(07-09-2011, 18:47 PM)Ruki napisał(a):
(07-09-2011, 18:27 PM)qbsztyk1 napisał(a):
(07-09-2011, 15:40 PM)Ruki napisał(a): I żeby nie było jak z barwniakami
Czyli jak?
No ciut ciasno i dręczenie słabszego osobnika.

Tu jest trochę inaczej, bo wszystko młode, razem wychowywane, barwniaki jednak to inny temat, raczej nie ma co porównywać z herosami.
Ale jak podrosną to może już nie być sielankowo. Wink




RE: [Ameryka Południowa] Heros efasciatus "Rotkeil" (red shoulder) - qbsztyk - 07-09-2011

Ruki napisał(a):Ale jak podrosną to może już nie być sielankowo. Wink

Póki nie zaczną dobierać się w pary, raczej będzie porządek, a jak zaczną, to wtedy bedzie redukcja. Tak czy inaczej nie zamierzam brać dwoje gnojków i liczyć ze mi się dobierze para, po to biorę grupę, aby się odpowiednio dobrały.
Żeby nie było jak z barwniakami Wink


RE: [Ameryka Południowa] Heros efasciatus "Rotkeil" (red shoulder) - Ruki - 07-09-2011

Obym się mylił. Wink Niestety w przypadku barwniaków sam sobie wykrakałem. Big Grin


RE: [Ameryka Południowa] Heros efasciatus "Rotkeil" (red shoulder) - piotrK - 07-09-2011

Wiesz, Łukasz, Heros to jednak stadne ryby. Nie chcę się wypowiadać, bo znawcą nie jestem (miałem je chyba 2 tygodnie i to młodzieniaszki) ale zanim dorosną do rozmiarów przy których mogłyby sobie zrobić krzywdę, to trochę minie.

Kuba, pamietaj by dobrze uszczelnić pokrywę akwarium - to są bardzo skoczne ryby.


RE: [Ameryka Południowa] Heros efasciatus "Rotkeil" (red shoulder) - dator - 08-09-2011

Kuba,
Piękne akwa! O rybach nie wypada mi się wypowiadać, póki coBig Grin.


RE: [Ameryka Południowa] Heros efasciatus "Rotkeil" (red shoulder) - qbsztyk - 08-09-2011

(08-09-2011, 01:26 AM)dator napisał(a): Kuba,
Piękne akwa! O rybach nie wypada mi się wypowiadać, póki coBig Grin.
Akwa tu nie widać wiele, ale jak już wszystko dopracuję to na pewno zaprezentuję w całości, ale dzięki póki co Big Grin




RE: [Ameryka Południowa] Heros efasciatus "Rotkeil" (red shoulder) - lukhil - 08-09-2011

Hodując herosy nie zauważyłem by były stadne. Oglądałem mnóstwo filmów w naturze o nich i gdzie nie gdzie widać że stadne . Młode do około 7cm zyja zgodnie. Zauważyłem też że rotkeil-e są spokojniejsze niż zwykłe szaraki. Dorosłe fajnie bełtają Tongue


RE: [Ameryka Południowa] Heros efasciatus "Rotkeil" (red shoulder) - Topielec - 08-09-2011

Kuba, piękne ryby wybrałeś - bardzo mi się herosy podobają, a ta odmiana jest chyba najbardziej atrakcyjna kolorystycznie.
Myślę, że trochę w tym akwa popływają - zresztą zobaczymy jak to będzie w praktyce Smile Będzie nauka na przyszłość!


RE: [Ameryka Południowa] Heros efasciatus "Rotkeil" (red shoulder) - qbsztyk - 08-09-2011

(08-09-2011, 10:04 AM)Topielec napisał(a): Myślę, że trochę w tym akwa popływają - zresztą zobaczymy jak to będzie w praktyce Smile Będzie nauka na przyszłość!
No dokładnie, bo u nas ciężko o jakieś praktyczne informacje, mam nadzieję, że będą ładnie rosły i przysporzą mi wielu ciekawych momentów do obserwacji, widokiem będę się dzielił na bieżąco Smile