Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Akwarium ze stałą podmianą wody - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Akwarium ze stałą podmianą wody (/thread-3920.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Akwarium ze stałą podmianą wody - soltarus - 03-02-2014

Muszę coś takiego wymyślić do przelania RO.


RE: Akwarium ze stałą podmianą wody - Killifish - 03-02-2014

Robię dwa warianty: "arsikowy" i normalny, z przelewem w bocznej szybie, zatem 2 otwory.
Dam znać co i jak,bo chce wybrać najlepszy wariant.


RE: Akwarium ze stałą podmianą wody - galimedes - 03-02-2014

 Ostatni weekend był chyba dziesiątym w ciągu roku w którym musiałem wynosić wszystko z pom. gospodarczego bo RO się przelało.....SmileSmile Ale jestem coraz bliżej systemu w którym nadmiar wody będzie kierowany do szamba.... Teraz jest to metoda, "będę rano pamiętał aby wyłączyć czy nie."..Smile


RE: Akwarium ze stałą podmianą wody - novi - 03-02-2014

(03-02-2014, 18:33 PM)galimedes napisał(a):  Ostatni weekend był chyba dziesiątym w ciągu roku w którym musiałem wynosić wszystko z pom. gospodarczego bo RO się przelało.....SmileSmile Ale jestem coraz bliżej systemu w którym nadmiar wody będzie kierowany do szamba.... Teraz jest to metoda, "będę rano pamiętał aby wyłączyć czy nie."..Smile

:-) tez tak miałem kiedyś. 
Może zastosuj na razie taki prosty "czujnik wody zalania" np z allegro za 28,90 , a docelowo elektrozawór pralkowy podłączony do programatora albo lepiej wyłącznika poziomu.


RE: Akwarium ze stałą podmianą wody - soltarus - 03-02-2014

Novi prosiłem żebyś mi to wszystko wyjaśnił u siebie w wątku Tongue Co to jest wyłącznik poziomu?


RE: Akwarium ze stałą podmianą wody - mfryga - 04-02-2014

ja jestem ciemny w takich sprawach ale czy nie można byłoby zrobić przelotu w sumpie, do niego coś w rodzaju kranika sterownik nawadniający, ustawić na metodę kropelkową i spływ nim do kanalizy? Woda do akwarium szła by poprzez kran, na nim tak samo sterownik i ustawić to wszystko na taki sam przepływ?


RE: Akwarium ze stałą podmianą wody - junak-rider - 04-02-2014

(04-02-2014, 12:12 PM)mfryga napisał(a): ja jestem ciemny w takich sprawach ale czy nie można byłoby zrobić przelotu w sumpie, do niego coś w rodzaju kranika sterownik nawadniający, ustawić na metodę kropelkową i spływ nim do kanalizy? Woda do akwarium szła by poprzez kran, na nim tak samo sterownik i ustawić to wszystko na taki sam przepływ?
 
Ale w akwarium Killiego nie ma sumpa. Sterowniki moim zdaniem niepotrzebnie zwiększają koszty, a ustawienie 2 szt. na idealnie taki sam przepływ może być w praktyce niemożliwe.
P.S. Podmiana automatyczna w akwarium z sumpem to zupełnie inna para kaloszy. Zestaw akwa+sump jak jest dobrze policzony jest całkowicie bezpieczny jeśli chodzi o zalanie. Po dołożeniu aut. dolewki mogą dziać się cyrki jak jakiś sterownik rypnie


RE: Akwarium ze stałą podmianą wody - soltarus - 04-02-2014

Dlatego automatyczna dolewka ma być grawitacyjna, a czujnik jeżeli już to jako wyłącznik awaryjny gdy nie zadziała ten pierwszy Smile


RE: Akwarium ze stałą podmianą wody - mfryga - 04-02-2014

kurcze u siebie chcę zrobić sump w akwarium i to będzie moje pierwsze zetknięcie z sump, bo nawet tego na oczy nie widziałem Sad. Trochę się tego boję ale co tam Wink. Zastanawia mnie tylko jak zrobić by sump pobierał jednak akwarium nie tylko z powierzchni. Kiedyś czytałem, że jeden kolega zrobił taką "ściankę" przez kominem w odległości 1 cm od ściany komina i w niej na różnym poziomie otwory, z tym, że wysokość tej ścianki była wyższa od komina. Podobno działa. Sam to chcę sprawdzić. Co do podmiany to sam nie wiem jak to zrobić, by nie latać z wiaderkami przy 1100 litrach wody, bo już kiedyś latałem i powiedziałem, że nigdy więcej. Ja jednak jak nie zobaczę niektórych rzeczy to jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, to o czym się tu pisze.

cholera Wink teraz dopiero przeczytałem to co napisałem Sad ...ale składnia. Tak to jest jak się za szybko pisze. Wybaczcie


RE: Akwarium ze stałą podmianą wody - soltarus - 04-02-2014

Mfryga masz gdzieś tego jakieś foty czy coś?