Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Zauważalny problem ze spamerami - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Cichlidae.pl (https://cichlidae.pl/forum-36.html)
+--- Dział: Sprawy organizacyjne, dyskusje na temat forum, propozycje, sugestie, znalezione błędy, itp. (https://cichlidae.pl/forum-16.html)
+--- Wątek: Zauważalny problem ze spamerami (/thread-3886.html)

Strony: 1 2


Zauważalny problem ze spamerami - Kris1984L - 25-01-2014

Witam wszystkich.
W ostatnim czasie zauważyłem dużą aktywność tak zwanych spamerow, nie wiem na czym to polega ale zauważalnie, że zaśmiecają nasze forów głupimi postami typie "zgadzam się z wami". Czy tego typu aktywność ma wpływ na bezpieczeństwo forum i na czy ta głupota polega tak ogółem?
Pozdrawiam Krzysiek.


RE: Zauważalny problem ze spamerami - piotrK - 25-01-2014

Oczywiście też zauważyliśmy ten problem w Teamie i postaramy się go jak najszybciej rozwiązać. Niestety takie fale pojawiają się na każdym forum co jakiś czas, a my musimy usprawnić system zabezpieczeń przed ich rejestracją.


RE: Zauważalny problem ze spamerami - Kris1984L - 25-01-2014

(25-01-2014, 20:55 PM)piotrK napisał(a): Oczywiście też zauważyliśmy ten problem w Teamie i postaramy się go jak najszybciej rozwiązać. Niestety takie fale pojawiają się na każdym forum co jakiś czas, a my musimy usprawnić system zabezpieczeń przed ich rejestracją.
Ale to są prawdziwe osoby czy jakieś automatyczne programy i na czym to polega?
Ps. to że trzymacie rękę na pulsie to widzę cały czas ich blokujecie i chwała wam za toSmile


RE: Zauważalny problem ze spamerami - piotrK - 25-01-2014

Z tego co wiem to są osoby, zatrudniane do reklamowania, roboty nie mają takiego poziomu sztucznej inteligencji by wpisywać się w tematy. Na szczęście reklam dawać nie mogą Wink


RE: Zauważalny problem ze spamerami - Ruki - 25-01-2014

Zgadzam się, jest to poważny problem....


RE: Zauważalny problem ze spamerami - Christo - 26-01-2014

Może jakiś mały quiz przy rejestracji, oczywiście akwarystycznyPies


RE: Zauważalny problem ze spamerami - Kris1984L - 26-01-2014

(26-01-2014, 00:14 AM)Christo napisał(a): Może jakiś mały quiz przy rejestracji, oczywiście akwarystycznyPies

Mógł byś to trochę naświetlić co masz na myśli?
Spamerzy to chyba utrapienie wszystkich forum ale najbardziej narażone na ich ataki są te które są aktywne, a u nas da się tom aktywność zauważyćSmile


RE: Zauważalny problem ze spamerami - Ruki - 26-01-2014

Spokojnie, rozwiązanie mamy już przygotowane, tylko musimy je wdrożyć do akcji. Smile


RE: Zauważalny problem ze spamerami - wojtekr - 26-01-2014

a możecie mnie oświecić jaki co taki spamer ma z tego spamowania? No, bo jak nie można wstawiać reklam to jaki jest interes w dopisywaniu spamowych komentarzy? Tylko satysfakcję z tego czerpią i tyle?


RE: Zauważalny problem ze spamerami - Kris1984L - 26-01-2014

(26-01-2014, 12:47 PM)wojtekr napisał(a): a możecie mnie oświecić jaki co taki spamer ma z tego spamowania? No, bo jak nie można wstawiać reklam to jaki jest interes w dopisywaniu spamowych komentarzy? Tylko satysfakcję z tego czerpią i tyle?

Ja myślę że wstawia reklamę tylko my jej nie widzimy bo jest blokowanaSmile