Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Badis badis. - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: Badis badis. (/thread-3864.html)

Strony: 1 2


RE: Badis badis. - Sverting - 22-01-2014

Ruki, właśnie upały są sygnałem do rozpłodu. One się rozmnażają w porze ciepłej. Po prostu warto żeby nocą spadała temperatura. No a zima to czas odpoczynku od dzieciarniTongue.Odwrotnie jest np z Danio, które teraz trą mi się jak głupie.

I ciekawa obserwacja. Wyrwałem teraz zieleninę na sprzedać i piachu powstało dużo dołków i wybrzuszeń. Teraz każdy badis siedzi sobie w swoim dołku i wygląda na szczęśliwego. Także strzelam że to jest ich idea własnego terenu - własny dołek.

Marcinie - karm je najlepiej rozwielitką, bo to jest to co kochają. U mnie żarły już żywe wodzienie, ochotkę, doniczkowce, grindale, artemię i dafnię. Wyraźnie najlepiej przyjmują te ostatnie. Nie opychają się nią tak jak wodzieniem. Przejawiają potem ładniejsze barwy.


RE: Badis badis. - marcin0714 - 22-01-2014

(22-01-2014, 17:35 PM)Sverting napisał(a): To nienajlepiej. Badisy w lecie w nocy będą musiały mieć max 25*C. Koniecznie będziesz musiał chłodzić wodę. W innym wypadku jest ryzyko że ta ryba nie wytrzyma zbyt długo.

W lecie nie mam problemu ze zbyt ciepłą wodą, zbiornik stoi w pomieszczeniu od strony północnej i nawet w czasie upałów nie zanotowałem wyższej temperatury niż 26*C.

Co do karmienia właśnie myślałem o dafnii i artemii, jutro jadę po pokarm.

Na piasku mam trochę torfu, zauważyłem że lubią tam przebywać, w tamtym miejscu podłoże mam nierówne.
Jakąś godzinę temu wrzuciłem kilka liści dębu, pływają po powierzchni a badisy zawieszone pod liśćmi i obserwują. Bardzo ciekawe rybole.


RE: Badis badis. - Killifish - 22-02-2014

Gdyby kogoś interesowały, to udało mi się zdobyć dość pokaźną bibliotekę opisów różnych gatunków Badidae, do czego przyczynił się Sverting, bo mnie poprosił o pomoc w ich zdobyciu. Są to naukowe opisy, nie do zdobycia od tak, trochę mnie to kosztowało, ale czego się nie robi dla kolegi z forum. Niestety jabłek nie chce mi dać na cydr, zatem jak ktoś zainteresowany tymi rybami i ma ochotę zagłębić się w ości, geny, itp. To pisać PW, w poniedziałek będę rozsyłał zainteresowanym na maile. (rezerwuje sobie możliwość odmowy wysłania) Oczywiście wystarczy "dziękuję" tylko Sverting musi w naturze zapłacić Wink Takim to ja litościwy Wink

Między innymi:
   


RE: Badis badis. - Grehu - 30-10-2014

Planuję do mojego 54 litrowego zbiornika wpuścić badisy. Tylko mam dylemat jaka opcja będzie lepsza: zakup 1 samca i 2 samic, czy dwóch potencjalnych par?


RE: Badis badis. - Ruki - 31-10-2014

Najlepsza będzie opcja 0 sztuk Badis badis. Wink 54l to zbyt mało, de facto idealny zbiornik na kilka par, ale Dario dario.


RE: Badis badis. - Grehu - 31-10-2014

No to dylemat rozwiązany Wink


RE: Badis badis. - Adrian - 26-07-2018

Walczące samce


RE: Badis badis. - rycerz - 06-05-2019

Czy to prawda, że one jedzą tylko żywy pokarm?


Badis badis. - sbc - 07-05-2019

Moje jedzą mrożonki bez problemu. Suchym się interesują, ale wypluwają.


RE: Badis badis. - Ruki - 07-05-2019

U mnie NFa i badisy i dario jadły. Smile