Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii (/thread-3784.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii - massacra - 17-01-2014

Zastanawiam się teraz na jeden gatunek z tych:
Microgeophagus ramirezi
Microgeophagus altispinosus
Apistogramma cacatuoides
Apistogramma macmasteri
Dicrossus maculatus

które z tych byście wybrali biorąc pod uwagę towarzystwo, zbiornik i parametry jakie będą ?


RE: Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii - reeadon - 17-01-2014

A nie myslales nad Guianacara ? Zyja razem z C.maronii. Rosna tak w granicach 12-14 cm wiem ze to nie malenstwa typu apisto ale napewno beda widoczne Wink ciekawskie i ruchliwe rybska.


RE: Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii - soltarus - 17-01-2014

No i są chuliganami Smile Popieram. Łagodne i towarzyskie. U mnie nie czepiaja dysków i skalarow. Podbieraly młode dla C. regani. Ja swoje uwielbiam Smile


RE: Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii - Zimna Zośka - 17-01-2014

(17-01-2014, 19:00 PM)massacra napisał(a): Zastanawiam się teraz na jeden gatunek z tych:
Microgeophagus ramirezi
Microgeophagus altispinosus
Apistogramma cacatuoides
Apistogramma macmasteri
Dicrossus maculatus

które z tych byście wybrali biorąc pod uwagę towarzystwo, zbiornik i parametry jakie będą ?

Microgeophagus ramirezi, Dicrossus maculatus z tego co pamiętam potrzebują wyższej temperatury niż pozostałe gatunki. Ja bym obstawiał Microgeophagus altispinosus, bo są ładne. Wystarczy popatrzeć na byłą pare mei. Ale to od ciebie zależy. Smile


RE: Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii - massacra - 17-01-2014

(17-01-2014, 21:21 PM)reeadon napisał(a): A nie myslales nad Guianacara ? Zyja razem z C.maronii. Rosna tak w granicach 12-14 cm wiem ze to nie malenstwa typu apisto ale napewno beda widoczne Wink ciekawskie i ruchliwe rybska.

A w jakiej konfiguracji powinno się je trzymać ?


RE: Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii - reeadon - 17-01-2014

Ja uwazam ze dorosle nie mniej niz 2+2 i taki uklad bym Tobie proponowal do Twojej obecnej obsady. Mlodych oczywiscie wiecej 7-8 i patrzec jak sie klaruje sytuacja.


RE: Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii - massacra - 18-01-2014

A o jakich konkretnie rozmawiamy ?
Guianacara geayi
Guianacara stergiosi
Guianacara dacrya
Guianacara owroewefi


RE: Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii - reeadon - 18-01-2014

To juz zalezy od Ciebie i dostepnosci.
Guianacara dacrya ja bym wlasnie tego szukal bo to rarytasik i nie wiadoma Wink

G.owroewefi (wyrosniete, chyba jeszcze ma) i G.geayi (mlodziki) ma na sprzedaz Arsik, uwazam je tez za najladniejsze z rodziny ,,G''. G.stergiosi bym sobie darowal ze wzgledu na wojowniczosc Wink (wiedza z netu, nie mam z nim doswiadczen)


RE: Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii - massacra - 18-01-2014

(18-01-2014, 00:28 AM)reeadon napisał(a): To juz zalezy od Ciebie i dostepnosci.
Guianacara dacrya ja bym wlasnie tego szukal bo to rarytasik i nie wiadoma Wink

G.owroewefi (wyrosniete, chyba jeszcze ma) i G.geayi (mlodziki) ma na sprzedaz Arsik, uwazam je tez za najladniejsze z rodziny ,,G''. G.stergiosi bym sobie darowal ze wzgledu na wojowniczosc Wink (wiedza z netu, nie mam z nim doswiadczen)
A powiedz jeszcze czy one nie skubią mocno zieleninki ?


RE: Towarzystwo do Laetacara dorsigera i Cleithracara maronii - soltarus - 18-01-2014

U mnie nie skubią Smile