Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Neoheterandria elegans - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: Neoheterandria elegans (/thread-3499.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: Neoheterandria elegans - Malki87 - 20-01-2014

Wyszperałem rybki w Andrychowie, w końcu jakaś ludzka odległość (150 km). Hodowca mówi, ze geny niemieckie. Jak tylko będzie w jakiś weekend temperatura na plusie, mykam po 3 parki i zakładam pierwszą opolską hodowlę Smile


RE: Neoheterandria elegans - locdog - 20-01-2014

Killi, widzę, że też szarpnąłeś się na pływające zielsko Smile
Bardzo ładne fotki Ci wyszły.


RE: Neoheterandria elegans - leju18 - 20-01-2014

(20-01-2014, 21:39 PM)Malki87 napisał(a): Wyszperałem rybki w Andrychowie, w końcu jakaś ludzka odległość (150 km). Hodowca mówi, ze geny niemieckie. Jak tylko będzie w jakiś weekend temperatura na plusie, mykam po 3 parki i zakładam pierwszą opolską hodowlę Smile

To mamy z tego samego źródła Wink


RE: Neoheterandria elegans - Killifish - 21-01-2014

Rzęsa była tam zawsze, dziś robiłem odłów tego chwasta, bo za dużo już było. Dziś też, po raz pierwszy czyściłem gąbkę filtra na napowietrzacz (od listopada), gdyż zauważyłem spadek mocy. Obecnie narybek dorasta (pewne 7 sztuk przeniesione z drugiego akwa, plus to co samice puściły już w tym akwa). Ważne, że z 2 sztuki z poprzedniej puli młodych (z 14 sztuk) okazały się samcami u osób, które mają te ryby z mojej ręki.
Teraz część młodych zostawię na osobnym akwa, aby odmówić hodowlę. Bardzo fajnie ryby jedzą plankton zielony, dedykowany dla morszczyzny.
Liczę też bardzo na nowego kolegę, który założył pod nie kostke 30 litrów, bo podobnie jak poprzedni koledzy mający ryby z mojej ręki, podchodzą do nich z sercem. Ilu takim "Kowalskim" bez pojęcia odmówiłem, nawet nie ma co pisać Wink
Leju, Malki - dbajcie o te geny, będą na wymianę. Na 99% to ryby z październikowej dostawy do Niemiec.


RE: Neoheterandria elegans - locdog - 24-01-2014

Następny sucharek na podłodze.
Tym razem dorosły samiec.


RE: Neoheterandria elegans - Sverting - 24-01-2014

Rozepnij moskitierę tam gdzie masz szpary.


RE: Neoheterandria elegans - Killifish - 24-01-2014

Nie wiem co robisz, że tak skaczą, nie obserwuje tego. Moskitiera jedynie.


RE: Neoheterandria elegans - locdog - 25-01-2014

Killi, nic im nie robię. One często się ganiają. To pewnie ta sztuka, ktorej nie mogłem się doliczyc i ktora wyskoczyła zanim całkowicie przykryłem zbiornik.


RE: Neoheterandria elegans - jacoleko - 25-01-2014

U mnie zauważyłem tak jakby hierarchię. Samica "alfa" obrała sobie najlepsze miejsce (gdzie sypany jest pokarm oczywiście) i przegania wszystkich. Samiec alfa przeganiany jedynie przez samicę "alfa" i oczywiście on przegania wszystkie inne samczyki.
Wczoraj widziałem jak się wdzięczy i prezentuje samicy "alfa".
Nie zauważyłem też aby skakały ja sie ganiają. Może temu że pływa rzęsa i wgłębka.
Drobnotki w porównaniu z drobniczkami to niejadki. Bardzo wybredne. Drobniczkom jak rozgniotę ślimaka to szarpią zgnieciaka jak oszalałe wyszrpując co się da. U drobnotek nawet tego nie próbuję.


RE: Neoheterandria elegans - locdog - 26-01-2014

U mnie jedzą wszystko co im wrzucę.
Już wczesniej pisałem o największej samicy w stadzie, ktora "trzęsie" całym zbiornikiem. Samce najczęsciej się ganiają.