Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Alternatywa dla artemii przy karmieniu narybku - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Żywienie pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-53.html)
+--- Wątek: Alternatywa dla artemii przy karmieniu narybku (/thread-3446.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: Alternatywa dla artemii przy karmieniu narybku - Ruki - 30-12-2013

W BW nie utrzymasz stabilnej populacji żyjątek na wyżywienie tylu rybich pysków. Wink Pozostaje Ci postawienie hodowli nicieni mikro, grindali, oczlika, artemii i wrotków oraz podawanie ich na zmianę. Wink


RE: Alternatywa dla artemii przy karmieniu narybku - andrzej10252 - 30-12-2013

Z tym oczlikiem to nie przesda ? Podobno cholerstwo drapieżne, nawet na narybek poluje ??? Jako jedyny przeszedł test, co prawda pH 6,5 ale bez problemu smigal, zrezygnowalem z niego ze wzgledu na jego domniemana drapieznosc. Myślałem jeszcze o osliczce i kielzu, ale nie mam do niego dostępu by sprawdzić jego wytrzymałość na BW i temp 25 stop. A podobnie jak krewety inkubuje jaja. Wiec dla parskow jak znalazł.

Łukasz, 60 ryb, mikrych w 900 setce to za dużo ? :-)


RE: Alternatywa dla artemii przy karmieniu narybku - Ruki - 30-12-2013

Kiełż i ośliczka rosną do kilkunastu mm, dorosłe odpadają jako pokarm.
Az tym drapieżnictwem oczlika to tak na wyrost jest. Jedynie pojedyncze gatunki oczlików są na tyle aktywne i drapieżne by móc zaatakować rybę. Trafiając na takie oczliki możesz puścić totka, bo szansa jest podobna. Wink
Oczlik i inne widłonogi to podstawowy plankton w miejscu występowania Twoich ryb. Wink


RE: Alternatywa dla artemii przy karmieniu narybku - midnight77 - 20-06-2014

Odgrzebię trochę temat.
Nie mogę w necie znaleźć informacji o karmieniu narybku komarami.
Ja tym czasem hoduje na tym (razem z artemią) z powodzeniem skalary.
Komar jest mniejszy od artemii.


RE: Alternatywa dla artemii przy karmieniu narybku - Ruki - 20-06-2014

Mówisz, że jest mniejszy od dorosłej artemi?:> Czy od naupliusów?


RE: Alternatywa dla artemii przy karmieniu narybku - tomala78 - 30-06-2014

witam, co polecacie oprócz wylegu artemi bo ta jakos nie chce mi sie wykluc, do wykarmienia skalarów jako pierwszy pokarm. czy moze byc  NATUREFOOD PREMIUM PLANKTON lub artemia dekapsulowana ???? A moze byc JBL Nobil Fluid???


RE: Alternatywa dla artemii przy karmieniu narybku - Grehu - 30-06-2014

A co to za artemię kupiłeś?


RE: Alternatywa dla artemii przy karmieniu narybku - tomala78 - 30-06-2014

Sera w saszetkach

polecacie coś?? macie może jakies doswiadczenia Z TYMI pokarmami??? czy dalej probowac z wylegiem artemi???


RE: Alternatywa dla artemii przy karmieniu narybku - Christo - 30-06-2014

(30-06-2014, 20:04 PM)tomala78 napisał(a): Sera w saszetkach
Zaczekaj 48h.


Reszta też będzie dobra.


RE: Alternatywa dla artemii przy karmieniu narybku - midnight77 - 08-07-2014

Sera w saszetkach...
Widziałeś narybek skalara jedzącego coś co się nie rusza?

Larwy komarów po wylęgnięciu są mniejsze od naupilusów artemii.
Są też szybsze (mniej sprawne maluchy mogą mieć problem z pobraniem takiego pokarmu) a więc dla bezpieczeństwa w pierwszych dniach podaję mikrowęgorki.
zrobiłem szpilką dziurkę na dnie w 5L butelce, wlewam do niej mikrowęgorki które w toni wodnej utrzymują się do godziny, ale w wodzie żyją kilka dni.
Po odkręceniu butelki woda z węgorkami kapie dłuższy czas a ja mogę jechać do pracy nie martwiąc się że maluchy padną z głodu.

Zaletą komarów jest to że żyją w akwarium dopóki nie zostaną zjedzone i są łatwo dostępne.
Żeby je pozyskać wystarczy w nienasłonecznionym miejscu ustawić wiadro z deszczówką dodać trochę odstałego obornika (doskonale działają też wiórki z zasikanych brykietów drzewnych dla świnki morskiej czy królika). Po jakimś czasie na powierzchni pojawią się 5-8mm ciemnobrązowe łódeczki i to są jaja komara z których po 2 dniach wylęgają się setki larw.