Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start (/thread-3359.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - galimedes - 05-10-2013

Witam, swojego czasu był o nich ciekawy i obszerny artykuł w "AkwaForum" -Piotr, tylko pogratulować - żyworódki mają swój urok...Smile


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - Asagoth - 05-10-2013

Pisałem na FB napisze i tu Śliczne ryby!!! Widze, że powoli formuje się nowa moda w polskiej akwarystyce... i dobrzeWink


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - piotrK - 05-10-2013

(05-10-2013, 08:08 AM)galimedes napisał(a): Witam, swojego czasu był o nich ciekawy i obszerny artykuł w "AkwaForum" -Piotr, tylko pogratulować - żyworódki mają swój urok...Smile
Tak, to właśnie po tym artykule Juana bardzo spodobały mi się C. lateralis, aż w końcu się ich doczekałem Smile

Asagoth napisał(a):Widze, że powoli formuje się nowa moda w polskiej akwarystyce... i dobrze Wink
No ba, jak ja się za coś wezmę to od razu to staje się "trędy"!


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - filas - 05-10-2013

Ty Nasz "dyktatorze" Tongue Piękne masz te rybki Big Grin


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - Killifish - 05-10-2013

Piotr, super fiszki. Rozkręcimy zainteresowanie dzikimi żyworódkami Smile
Zapewne i te chce mieć w swoim fishroomie Smile


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - apri cort - 05-10-2013

No tak, bo żeby się wkręcać w nowe gatunki, to niestety trzeba mieć fishroom...ech...


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - piotrK - 05-10-2013

Trzy nowe zdjątka. X. captivus są bardzo aktywne i ciężko trafić je tak, żeby były ostre na zdjęciu, tym trudniej jest z samicami, których mam (chyba) mniej niż samców, prawdopodobnie 5+3. C. lateralis dalej są nieco bardziej płochliwe. A może powinienem napisać "były" bo tak istotnie było dopóty, dopóki nie nakarmiłem ich pokarmem NF Kristall XS. Wówczas zarówno Xeny jak i Characodony pływały po całym akwarium byleby dorwać trochę jedzonka Wink

Na zdjęciach kolejno: samica C. lateralis, samica X. captivus i samce obydwu gatunków (po prawej samiec lateralis, najsłabiej wybarwiony z tych czterech które mam).


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - Grehu - 06-10-2013

Jak odróżniasz samca od samicy?


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - piotrK - 06-10-2013

Samce mają jakby podwójną płetwę odbytową, której przednia część nazywana jest andropodium i służy do przytrzymywania samicy podczas zapłodnienia. Ponadto samce C. lateralis są bardziej kolorowe od samic.


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - Grehu - 06-10-2013

O tak teraz widzę różnicę.