Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start (/thread-3359.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - piotrK - 10-11-2014

Z 6 captivusów które sobie zostawiłem robi mi się układ 1+5. Big Grin Problem jest taki, że wedle moich obserwacji to samce częściej padają (np. przy zbyt wysokiej temperaturze). Mam nadzieję, że do lata zdążą się rozmnożyć (oby już w nowym akwarium) i nie stracę gatunku ze swoich zbiorników. Teraz cieszę się, że nie wydałem ich całkowicie.


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - tatakuby - 10-11-2014

A u moich temperatura 17 stopni Big Grin A co do płci to sa takie szybkie że nie mogę się dobrze przyglądnąć. A rosną jak na drożdżach.


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - tatakuby - 29-11-2014

temp. 14 stopni Big Grin A ryby maja się świetnie ...


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - piotrK - 30-11-2014

W takim razie brakuje Ci 7 stopni do minimalnej, w jakiej były spotykane Wink Aż mi głupio je u siebie zostawiać, wiedząc, że w lato będą miały u mnie ponad 25 stopni...


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - piotrK - 26-12-2014

Hurra! Wreszcie udało mi się uzyskać młode C. lateralis "Los Berros". Mam je od kwietnia, ale początkowo w ogóle się nie rozmnażały, a potem jak już zaczęły się rozmnażać, to pierwsze młode traciłem, bo zostawały w głównym zbiorniku. Tym razem jednak grubiutką samice odłowiłem do osobnego akwarium z kępą mchu i teraz mieszka w nim ok 10 maluchów. Cieszę się niezmiernie i mam coraz większe przekonanie, że przy rozszerzaniu litrażu dla Goodeidek poszukałbym innej odmiany Characodon lateralis, albo C. audax (El Toboso). Uwielbiam te ryby Big Grin


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - duandr - 27-12-2014

Brawo. 

Zapodaj fotkę dorosłego samca, jeśli możesz.


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - piotrK - 27-12-2014

Samiec jak zwykle, konkursowy okaz Smile


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - tatakuby - 31-12-2014

Piotrek dzisiaj temperatura wskazała 11-12 stopni ... Kurcze nie wiem czy czekać dalej ... chociaż prognozy wskazują wzrost temperatury . Ryby nie wskazują jakiś niepokojących oznak , dalej chętnie jedzą i zapierdzielają po całym baniaku .


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - Pley - 31-12-2014

Piękne kolory.

Płetwa ogonowa (kolor) przypomina mi trochę moją Creni Big Grin


RE: [NA/CA] Nie samymi pielęgnicami człek żyje... Czyli Goodeidki na start - piotrK - 01-01-2015

(31-12-2014, 00:18 AM)tatakuby napisał(a): Piotrek dzisiaj temperatura wskazała 11-12 stopni ... Kurcze nie wiem czy czekać dalej ... chociaż prognozy wskazują wzrost temperatury . Ryby nie wskazują jakiś niepokojących oznak , dalej chętnie jedzą i zapierdzielają po całym baniaku .
Jak spadnie poniżej 10, to możesz jakoś je podgrzać, problem w tym, że grzałka podniesie ci o dooobrych kilka stopni, a to może być dużo bardziej niebezpieczne niż długoterminowy, stopniowy spadek.