Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Imprezy, zloty, spotkania (https://cichlidae.pl/forum-42.html)
+--- Wątek: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL (/thread-3305.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - piotrK - 20-11-2016

Takie konkursy zawsze będą subiektywne, Malawi jako aranżacja robi wrażenie, aczkolwiek zgadzam się że jest może zbyt "kontrastowa", w naturze kamienie, które stanowią tło dla ryb nigdy nie są tak wyraźnie widoczne. W j. Malawi widać przede wszystkim ryby, a tutaj jest co najmniej 1:1, o ile nie ma przewagi dla wystroju Wink


RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - Ruki - 20-11-2016

Ważne, że pokazują w ten sposób, że nie trzeba modułów BTN by zrobić "wow Malawke/Tange". Smile


RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - fazi_poz - 20-11-2016

Subiektywne odczucia jak w każdym konkursie. 
Poza tym tutaj elementem konkursu jest nie sam wygląd a obsada, opis, zdjęcia i harmonia odbioru całości. 
To jest konkurs na akwarium nie na zdjęcie z naturalnego środowiska. 
Akwarium, które zajęło pierwsze miejsce poza samym wyglądem ma porządny opis, spójną obsadę... 
Wystarczy przeczytać kryteria oceniania by wiedzieć gdzie można było zgubić sporo punktów.


RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - jjacek - 20-11-2016

Klotnia  Jak co roku...sa zwyciezcy  sa i pokonani . Kazdy ma prawo do wlasnej opini , osadu , ale to jury zadecydowalo o kolejnosci i trzeba to przyjac z pokora i uszanowaniem. Za rok , pewnie beda nowe " zawody" kazdy , kto czuje sie na silach ma szanse wystartowac i sie sprawdzic....zasmakowac slodyczy   zwyciestwa lub goryczy porazki .To nasz wybor.
W tym roku wygral Turek i w moich oczach prezentacja jego zbiornika bila pozostale o glowe .Pelna "profeska" fajne zdjecia , fantastyczny filmik! 
 Wypada tylko pogratulowac dobrze wykonanej roboty.Kwiat


Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - fazi_poz - 20-11-2016

Żeby nie było i by nikt mi nic nie zarzucał - ja z pokorą i zadowoleniem przyjmuję moje miejsce. 

Dla ciekawych - punktacja pierwszej 50.

Do 4 miejsca zabrakło mi 1 punkt Wink

   

Między 6 a 13 dość ciasno.

Punktów można było zdobyć 1200


RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - piotrK - 20-11-2016

To pokazuje jak wyrównana była rywalizacja Big Grin


RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - Ruki - 20-11-2016

Ciekaw jestem co jeszcze trzeba poprawić w baniaku, żeby dostać notę marzeń- 1200. Smile


Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - fazi_poz - 20-11-2016

Nie mam pojęcia co trzeba zrobić Wink myślę, że nieosiągalne - za dużo punktów zależy od subiektywnego postrzegania sędziego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - jjacek - 20-11-2016

(20-11-2016, 19:05 PM)Ruki napisał(a): Ciekaw jestem co jeszcze trzeba poprawić w baniaku, żeby dostać notę marzeń- 1200. Smile
A moze  ...nalezy sprobowac zrobic zbiornik na bazie modulow BTN...Big Grin


RE: Konkurs aranżacji akwariów biotopowych JBL - Ruki - 20-11-2016

(20-11-2016, 19:22 PM)jjacek napisał(a):
(20-11-2016, 19:05 PM)Ruki napisał(a): Ciekaw jestem co jeszcze trzeba poprawić w baniaku, żeby dostać notę marzeń- 1200. Smile
A moze  ...nalezy sprobowac zrobic zbiornik na bazie modulow BTN...Big Grin
Aranżacja w Tanganice Carstena, która jest na 10. miejscu, jest chyba oparta na modułach BTN.