Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Pielęgnice i Duch Amazoński - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Ogólnie o pielęgnicach (https://cichlidae.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: Pielęgnice i Duch Amazoński (/thread-3081.html)

Strony: 1 2


Pielęgnice i Duch Amazoński - Husarz1910 - 17-07-2013

Witam.
Mam akwa 240L, w nim
Parke pielęgnic cytrynowych stosunkowo młodych około 20-30 cm
starą (około 10 lat) nie do zdarcia Haha pielęgnice papuzią około 24 cm
i pielęgnice festa około 20cm.
I pytanie brzmi, czy będę mógł zakupić do nich ducha amazońskiego(urzekły mnie te ryby).

Dzięki z góry za odpowiedzi.


RE: Pielęgnice i Duch Amazoński - reeadon - 17-07-2013

Hmm,,, postaram sie ..... a wiec czy pomyslales kiedys ze to akwa jest za male dla ryb, ktore juz masz ? Jezeli nie to prosze rozwaz ta kwestie :-) Pomysl jak bys sie czul w pokoju 2m x 2m i dodal bym ci dla, towarzystwa dorosla krowe :-), bo bym uznal ze pasuje do wnetrza :-) ok tak serio.
Akwarium 240l jest za male dla tego co juz masz,,,, para cytrynowych tych rozmiarow powinna plywac w zbiorniku min. 600l, i zapomnij prosze o duchu rybka,,,, masz racje ciekawa ale rosnie do 50 cm :-), a juz o jej sposobie poruszania sie itp. nie bede sie rozpisywal.

Moja rada wydaj jak najszybciej wszystkie ryby tylko w dobre rece !!!

Poczytaj troche, tutaj :-) pomysl a sam zrozumiesz i wtedy zaczniemy od nowa Big Grin


RE: Pielęgnice i Duch Amazoński - Kierowca Bombowca - 17-07-2013

Popieram w całej rozciągłości kolegę.


RE: Pielęgnice i Duch Amazoński - piotrK - 17-07-2013

Husarz1910,
Co tu dużo pisać - zamiast czekać na dalsze wypowiedzi sugeruję robić tak jak napisał reeadon. 240 litrów to dobre akwarium, ale nie dla ryb, które masz.


RE: Pielęgnice i Duch Amazoński - karkonosz - 18-07-2013

Jeśli już o duchach mowa to myśle, że zamiast kombinować z dorastającym do prawie pół metra Duchem amazońskim warto zainteresować się mniej popularnym gatunkiem czyli Apteronotus leptorhynchus, które rośnie o połowe mniejszy, więc nie wymaga tak dużego szkła jak ten pierwszy, choć oczywiście im więcej przestrzeni tym lepiej. Co do pielęgnic, które masz to szkoda kisić je w tym akwarium.


RE: Pielęgnice i Duch Amazoński - w-2 - 18-07-2013

Husarz1910 -By nieco załagodzić poprzednie wypowiedzi które są jak najbardziej słuszne zacznij wydawać ryby od festae i papuziej, zostaw póki co parę cytryn ale zważ na to ile razy te ryby machną płetwami by przepłynac od szyby do szyby wtedy może zlitujesz się i nad nimi.


RE: Pielęgnice i Duch Amazoński - Husarz1910 - 19-07-2013

Macie racje zamierzam zmienić zbiornik. Lecz na razie nie stać mnie na zakup co najmniej 600L akwarium i całego sprzętu do niego. ale nikt nie odpowiedział na pytanie czy bym mógł z nimi trzymać ducha amazońskiego.


RE: Pielęgnice i Duch Amazoński - SKUROS - 19-07-2013

W 240l ? Nie możesz mieć ducha on rośnie do 50cm xD. Nawet się nie obróci w tym akwarium. Smile Szkoda ryby męczyć


RE: Pielęgnice i Duch Amazoński - w-2 - 19-07-2013

Husarz, przecież wszyscy ci odpowiedzieli na temat jasno...


RE: Pielęgnice i Duch Amazoński - Zimna Zośka - 19-07-2013

To ja odpowiem nie możesz. Duch jest z Ameryki południowej, potrzebuje innych warunków.