Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[500] Domowa Laguna - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Inne akwaria (https://cichlidae.pl/forum-70.html)
+---- Wątek: [500] Domowa Laguna (/thread-3062.html)

Strony: 1 2 3


[500] Domowa Laguna - Raffy - 13-07-2013

[Obrazek: zdjecie.jpg]

Zdjęcie takie se.

Baniak 150x50x+60 + sump ok 100l.

2x150w hqi 14k + 4x24w t5 blue

odpieniek reef octopus 5000

zywej skaly z 80kg

Troche pomp cyrkulacyjnych

Baniak ma juz 2lata jakieś.

ryby to rozne pokolce, blazenki, wargacze, troche garbikow, babki. Koralowce wylacznie miekkie...no pare lps sie znajdzie i dwa ukwialy Wink


RE: [500] Domowa Laguna - Killifish - 13-07-2013

Więcej fociszy. Możesz spamować dowoli Wink
Bardzo ładne pokolce. Wróce na starość do morskiego.


RE: [500] Domowa Laguna - Raffy - 13-07-2013

A co posiadałeś wtedy jak siedziałeś w słonym rozdziale?

Na początek zaprezentuję Czarnobrodego. Pokolce białobrode są znane z tego, że na niebieskim ciele przy czarnej masce i żółtej płetwie grzbietowej posiadają także białą brodę między płetwami bocznymi a głową. Natomiast mój osobnik nosi ze sobą 2 prawdopodobieństwa, mianowicie czarna melanistyczna forma (podgatunek), albo hybryda a. nigricensa z białobrodym (a. leucosternon). Narazie osobnik jest za młody, aby cokolwiek powiedzieć ale widać, że jest inny Smile

[Obrazek: zdjecie.jpg]


RE: [500] Domowa Laguna - piotrK - 13-07-2013

Uwielbiam pokolce, to moje ulubione morskie ryby Smile Trochę dużo masz tych ryb, ale nie mnie się na ten temat wypowiadać - bo wyglądają dobrze. Nie boisz się jedynie, że te Naso któregoś dnia będą musiały "wylecieć"?


RE: [500] Domowa Laguna - Raffy - 13-07-2013

Z naso to ciekawa sprawa, mam 2 sztuki... naso lituratus i naso vlamingii. Lituratus pływa u nas od 3lat, dosyć wolno rośnie a vlamingii dostałem w listopadzie i przerósł już nawet lituratusa w przeciągu pół roku, a teraz obecnie jest o wiele większy! Mojego vlaminga pewnie będzie można za jakiś czas obejrzeć w oceanarium gdyńskim, a lituratus nie ma potrzeby bo wolno rośnie, jest pupilem całej rodziny i przewiduję za jakiś czas większy baniak ale do tego momentu dla vlaminga już nie będzie można się obrócić więc wylatuje mimo wszystko.


RE: [500] Domowa Laguna - piotrK - 13-07-2013

Ogólnie to N. lituratus i blisko spokrewniony N. elegans to są najpiękniejsze pokolce Smile Skoro rośnie wolno, to dobrze, będziesz mógł się nim dłużej cieszyć.


RE: [500] Domowa Laguna - Killifish - 13-07-2013

Amfipriony okoniowe z ukwiałami z rodzaju Stichodactyla. Potem inne garbikowate, z D. aruanus na czele. Troche innych ryb, nic super, zaczynałem, zatem proste ryby. Niestety nie miałem na to kompletnie czasu ( częste długie wyjazdy wtedy) oraz niwelowanie zagrożenia związanego z wirusami i całość poszła do znajomego, który akurat stawiał swój kolejny morski baniak. Potem, krótko było słone jezioro, czyli Bałtyk Wink ale to bardziej eksperymentalnie. Wiem jedno, jeszcze nie dojrzałem do morskiego, zresztą słodka woda bardziej mnie pociąga.

Faktycznie ciekawy przypadek z tym pokolcem. Nazewnictwo Wink A. nigricensa - nie, a. nigricensa. Itd. ( mam jobla na tym punkcie) Wink


RE: [500] Domowa Laguna - Raffy - 13-07-2013

N. elegans to moje marzenie, jest ładniejszy od lituratusa no ale, rodziny się nie wybiera Wink Lituratus ma u nas dożywocie Smile

Killi, umknęło mi się to dzisiaj, chociaż staram się pamiętać o prawidłowym nazewnictwie ale pogoda dzisiaj zmula strasznie Big Grin


RE: [500] Domowa Laguna - Killifish - 13-07-2013

Wiem, że dbasz. O pogodzie nic nie mów Wink Dawaj zdjęcia Smile i nie tylko w tym wątku.


RE: [500] Domowa Laguna - junak-rider - 15-07-2013

Świetny zbiornik Oklasky Kiedyś jak będę miał dużo czasu, pieniędzy i duży dom też postawię morszczaka, hehe. Niestety na razie to pieśń przyszłości.
P.S. tak z ciekawości, jeśli to nie tajemnica, ile mniej więcej kosztuje postawienie takiego baniaka jak twój?