Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Wallaceochromis humilis Fandia WF - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Wallaceochromis humilis Fandia WF (/thread-258.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - catfish_dude - 07-09-2011

(07-09-2011, 08:45 AM)qbsztyk1 napisał(a): Cholera, miałem nadzieję ze da radę, szkoda kurde.

Hmm u mnie bylo tak, ze do tarla git majonez. Brak agresjii. Wytarly sie, wykluly sie mlode. Klade sie spac jest sielanka. Wstaje rano - samica rozszarpana - doslownie, nie w przenosni na strzepy. Ale moj samiec ma okolo 16 cm dlugosci ;p. Dla odmiany w akwarium 240 litorwym gdzie mam reszte humilisow. Kilka samcow i z 10 samiczek doszlo do tarla takze i co wiecej bez jakichkolwiek awantur :]. Jajeczka odlowilem i wyprowadzilem mlode samemu a para zabiera sie za drugi sex.

Swiecikow jest bardzo duzo gatunkow. Niektore sa w deche. Mialem z Kamerunu np. rybki z rodzaju Micraleste Smile.


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 07-09-2011

W 240 litrach pewnie bez awantur, bo dużo ryb, dzięki czemu agresja została rozproszona(to o czym mi pisano na f.a.c).
Ja całymi siłami manipulacji, przekonywania oraz negocjacji mam już prawie zgodę na 240. Big Grin


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - lukhil - 07-09-2011

He a ja negocjuje kolejne 240l ale z zona.


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - catfish_dude - 08-09-2011

Hej,

wsrod signatusow bylo kilka sztuk mlodych ryb, ktore wygladaly troche jakby inaczej. Podrosly teraz i sie okazalo, ze sa 3 samiczki i na pewno jeden samiec (drugi chyba tez ale jeszcze jest kajtek) Pelvicachromis humilis Fria. Z ksztaltu tak jak Fandia. Kolory samic są bardzo podobne do P. signatus, ktore z nimi plywaja. A samce maja mniej zoltego na ciele za to wzor z paskow jest znacznie wyrazniejszy niz u Fandia, oraz pletwy maja mocniejsze kolory.

Ja sie pierwszy raz spotkalem z tak duza agresja. Wiadomo, ze to pielegnice ale totalnie sie nie spodziewalem, ze dobrana, wygladajaca na zgrana para ryb moze sie tluc po zlozeniu ikry Sad. I to jeszcze tak mocno i tak szybko. Ten gatunek zdecydowanie powinien miec etykiete "not for beginners". Co ciekawe w tej 240 naprawde jest wszystko git. Jezeli ta wiodaca para sie nie wyciera to gatunek ten zachowuje sie jak ryby lawicowe. Gdy przodownicy zabieraja sie za amory to reszta kisi sie na polowie zbiornika :]. Ale nie ma awantur. Najwyzej, jak ktoras sie zapomni i wplynie na terytorium samca to zostaje badzo szybko przepedzona. Ale tez nie jakos specjalnie zaciekle. Zazwyczaj wystarczy, ze samiec tylko na nia spojrzy i jest po sprawie.

Wydaje mi sie, ze wielkosc zbiornika oraz towarzystwo musi miec bardzo duze znaczenie. Chyba synodontisy pasowalyby idealnie. To twarde sumy, ciekawskie a samiec i tak im nic nie zrobi Smile. Sprobuje teraz takiej kombinacji.

A Jakubie jak tam Twoje rybska? Za tydzien niestety bede zmuszony pojechac do warszawy na kilka dni. Jak jeszcze chcesz to mozemy zorganizowac wymiane lachona Smile.


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - piotrK - 08-09-2011

Bo one w naturze pływają w stadach, a na czas tarła oddzielają się od reszty; z resztą jak wiele innych pielęgnic. Para względnie spokojnych taeniatusów zajmuje metr kwadratowy, a co dopiero takie byki - z tego co napisał Daniel one są wielkości moich ziemiojadów! Przecież to już nie jest pielęgniczka. Smile A to że para daje żyć reszcie w odpowiednim zagęszczeniu, to i tak dobrze.
Z opisywaną agresją spotkałem się w przypadku C. regani. Niestety, miałem je w bardzo małym akwarium (70L :S) i po tarle musiałem odłowić samca natychmiast. Nie widziałem jeszcze, żeby ryby tak się biły. Pod niektórymi aspektami (sposób zalotów u samic, agresja wewnątrzgatunkowa, i stadne życie) to małe Crenicichla przypominają troszeczkę barwniaki.


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - catfish_dude - 08-09-2011

Ten samiec co zostal to jest najwiekszy z tych najmniejszych, ktore przezyly transport. Te co padly mialy cos kolo 20cm. Samica najwieksza jaka mialem (bo juz nie mam) miala cos kolo 12 cm i podejrzewam, ze tez jeszcze by urosla. Z pletami ogonowymi rozmiary Smile. Najspokojniejsze z tych wszystkich gatunkow sa roloffi i enigmatochromisy. Aha taki maly wyciek. Pod koniec wrzesnia jako pierwszy w europie i drugi na swiecie sprowadzam Pelvicachromis taeniatus "edea". Totalna nowosc. Podobno przesliczne Smile.


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 08-09-2011

Ja mam już 99% zgody na postawienie na 240l. Jak się to uda to przetestuję 1 parę humilisów ze stadem 10+ świecików. Smile


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - catfish_dude - 08-09-2011

Hejka,

strzel se african river tank ;p. Jakas klawa promocje sie wynajdzie zebys nie zalowal, ze nie kupiles mieszkania Smile



O takie cos np.


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 08-09-2011

Daniel, mam zgodę na 240, nie na 720l. Wink


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - qbsztyk - 08-09-2011

(08-09-2011, 16:11 PM)catfish_dude napisał(a): A Jakubie jak tam Twoje rybska? Za tydzien niestety bede zmuszony pojechac do warszawy na kilka dni. Jak jeszcze chcesz to mozemy zorganizowac wymiane lachona Smile.

Siema Daniel, a kiedy bedziesz w Wawie? Wiesz mozna by się wymienić bo u mnie bez zmian, piękny ten mój samiec, ale tak się rozpanoszył, że samca zajmuje tylko jakiś kąt w akwa i boi się gdziekolwiek wychylać. Więc jak masz jakiegoś gnojka, to możemy się wymienić, bo kolejna opcja to była 2 samice pulchera wpuścić, ale jeśli będziesz niedługo to bym z tego zrezygnował. Może jeszcze ta opcja wypali. Po tym jak żeście opowiedzieli o tych tarłach to aż strach myśleć co ten mój by samicy zrobił, będąc teraz takim tyranem Big Grin