Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Wallaceochromis humilis Fandia WF - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Wallaceochromis humilis Fandia WF (/thread-258.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 06-09-2011

Strasznie ciasno będziesz miał z tymi dwoma pulcherami....
Ja, jak uda mi się wykurować samicę, a zgody na 240l(a raczej na akwa 120x40 dno) nie będę miał, to będę je raczej sprzedawał. Nie ma sensu ich kitrać w za małej bańce, tylko po to by je mieć. A odławianie co chwile ryb sensu nie ma...

Samica wygląda tak:
[Obrazek: rybon.jpg]


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - Sendog - 06-09-2011

Chyba jednak zbyt mały zbiornik (zwłaszcza po długości). Z tego co widzę (jak pisze Kuba) hodowcy podają informacje o agresji samca po tarle względem partnera jeżeli młode pozostają w zbiorniku. Pomysł z odłowieniem samca jest chyba dobry o ile ponowne połączenie pary będzie przebiegać bez problemów.


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - qbsztyk - 06-09-2011

W zasadzie to moje jedyne wyjście, albo już moge je sprzedawać, bo nie wiem czy jest sens nawet samca wymieniać, bo może być to samo co u Ciebie, czyli sielanka a motem w łeb. Może faktycznie nawet zagracony baniak 80cm jest za mały. Ale przy takich odchyleniach emocjonalnych to nawet i większe akwa może nic nie dać, chyba że też bedzie na maksa zagracone.



RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - Sendog - 06-09-2011

Na seriouslyfish podają minimum 120 cm długości - nawet w sporo większym akwarium nie proponują drugiej pary


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - qbsztyk - 06-09-2011

(06-09-2011, 22:08 PM)Sendog napisał(a): Na seriouslyfish podają minimum 120 cm długości - nawet w sporo większym akwarium nie proponują drugiej pary

Nie chodziło mi o drugą parę ale o dwie samice pulchera( jako konkretne dither fishes), tak radził gość na a...com, który miał spore doświadczenie w hodowli humilisów, ale fakt nie wiem czy to wypali w tym akwa.


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 06-09-2011

Na odchylenia właśnie potrzebne są duże targety. Barwniaków szkoda, ale stado 6-10 świecików nada się. Celi sporo, bo to ryby stadne. Zaciukać na raz się nie dadzą. Ale żeby to miało ręce i nogi baniak musi mieć te 120 cm.

Przynajmniej nasze doświadczenia przydadzą się potomnym, przecieramy szlaki tym gatunkiem. Co do agresji samca, najczęściej zdarza się ona przy utracie(zabraniu) narybku.

Sendog, 80 cm jest baniakiem na styk, dla dobranej pary ryb(zwłaszcza jak się im da cele do zabijania). Ale mnie takie coś nie urządza, bo nie chce poświęcać żadnych ryb.


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - qbsztyk - 06-09-2011

(06-09-2011, 22:15 PM)Ruki napisał(a): Na odchylenia właśnie potrzebne są duże targety. Barwniaków szkoda, ale stado 6-10 świecików nada się. Celi sporo, bo to ryby stadne. Zaciukać na raz się nie dadzą. Ale żeby to miało ręce i nogi baniak musi mieć te 120 cm.

Przynajmniej nasze doświadczenia przydadzą się potomnym, przecieramy szlaki tym gatunkiem. Co do agresji samca, najczęściej zdarza się ona przy utracie(zabraniu) narybku.

Sendog, 80 cm jest baniakiem na styk, dla dobranej pary ryb(zwłaszcza jak się im da cele do zabijania). Ale mnie takie coś nie urządza, bo nie chce poświęcać żadnych ryb.

Ja w tej chwili mam 10 bystrzyków robertsa, w sumie mniejsze od świecików, ale samiec nic sobie z nich nie robi, może podczas tarła to by się zmieniło. Kurde Ruki taraz mi zabiłeś ćwieka bo nie wiem co zrobić.


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 06-09-2011

Wiesz, te bystrzyki to popierdółeczki. Wink Świeciki(wyrośnięte) są wielkości samicy szmaragdowego, kawał ryby. Do tego stadne, więc powinny(teoretycznie), skupić uwagę samca.
Jak wykuruję samicę to pogadam trochę z Ted'em co z tym fantem zrobić.


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 07-09-2011

Niestety samica w nocy padła.... Sad

Będę musiał chyba odłowić młode do jakiegoś innego akwarium by nie zmarnować tej jej 8 narybku.


RE: [Afryka Zachodnia] Pelvicachromis humilis Fandia WF - qbsztyk - 07-09-2011

Cholera, miałem nadzieję ze da radę, szkoda kurde.