Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Wallaceochromis humilis Fandia WF - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Wallaceochromis humilis Fandia WF (/thread-258.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 06-12-2011

Po co mineralizujesz wodę? Podnoszenie przewodności wody zapewne nie służy im na dłuższą metę. Wink
Samcowi się chce, a samicę chyba głowa trochę boli?:>


RE: Pelvicachromis humilis Fandia WF - qbsztyk - 06-12-2011

(06-12-2011, 13:59 PM)Ruki napisał(a): Po co mineralizujesz wodę? Podnoszenie przewodności wody zapewne nie służy im na dłuższą metę. Wink
Bo leje im czyste RO, dużo nie dodaję, ale całkowicie jałowa woda to też na dłuższą metę nie jest dobra, tak przynajmniej z Koningsa wyczytałem.

Tak mi się zdaje, ze samicy też się trochę chce, ale młody jakoś jeszcze do konca chyba nie wie jak się brać do roboty Wink Fakt, że samiczka jakoś tak nie odpowiada jak powinna, ale być może przez mało zdecydowanego facia Wink Czegoś takiego jeszcze nie zaobserwowałem u tej nowej pary, więc mam nadzieję, że to już kwestia czasu Smile




RE: Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 06-12-2011

Kuba, woda z RO nigdy nie jest aż tak jałowa jak się ją przedstawia(no chyba, że ktoś ma dostawkę DI Wink ). Dla ryb z BW zawiera aż nadto soli mineralnych. Smile


RE: Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 08-12-2011

[Obrazek: img2174bj.jpg]
Widać różnice pomiędzy młodymi(około 4 cm maja największe), a samcem. Big Grin

[Obrazek: img2167jd.jpg]
Jedyna ryba do której mam podejrzenia, że jest samicą. Big Grin

[Obrazek: img2157f.jpg]
[Obrazek: img2169p.jpg]


RE: Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 17-01-2012

Próbowałem uchwycić samca jak dziś robił porządki o odrywał szczepki anubiasa od korzenia, ale on wprost nie cierpi aparatu i od razu ucieka. Big Grin
[Obrazek: hums.jpg]
Połączę go z samicą w większym baniaku, choć przy jego temperamencie mam obawy czy się pomieszczą w baniaku 100/120x50(niech mi ktoś jeszcze powie, ze to duże akwarium Big Grin ).
[Obrazek: hum2x.jpg]
Samica popyla w 125l z młodymi samcami. Big Grin


RE: Pelvicachromis humilis Fandia WF - Topielec - 18-01-2012

Musisz go przyzwyczaić do pozowania Wink


RE: Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 18-01-2012

(18-01-2012, 11:26 AM)Topielec napisał(a): Musisz go przyzwyczaić do pozowania Wink
Pozuje chętnie, ale wystarczy żeby zobaczył aparat to spyla od razu za korzenie. Big Grin Ma tak już od dosyć dawna.




RE: Pelvicachromis humilis Fandia WF - qbsztyk - 18-01-2012

(17-01-2012, 23:10 PM)Ruki napisał(a): Połączę go z samicą w większym baniaku, choć przy jego temperamencie mam obawy czy się pomieszczą w baniaku 100/120x50(niech mi ktoś jeszcze powie, ze to duże akwarium Big Grin ).

Takie akwarium jest duże Wink
Przecież masz czym i potrafisz zagracać zbiorniki. Takie szkło dobrze zagracone będzie miało mnóstwo kjryjówek i nawet takie wariaty jak humilisy mogą się tak skitrać, że nie będą się często widywać.
Samicę jakiej masz wielkości w stosunku do samca?


RE: Pelvicachromis humilis Fandia WF - Ruki - 18-01-2012

100x50 nie jest duże, jest minimalne. Big Grin Zagracanie zagracaniem, ale jednak i powierzchnia dna musi odpowiednio duża. Nie chodzi o to by samica non stop kitrała się przed samcem lecz by mogły normalnie koegzystować. Big Grin
Samica niby jest duża, ma koło 7 cm. No Ale samiec ma prawie 15. Big Grin


RE: Pelvicachromis humilis Fandia WF - qbsztyk - 18-01-2012

(18-01-2012, 13:36 PM)Ruki napisał(a): Nie chodzi o to by samica non stop kitrała się przed samcem lecz by mogły normalnie koegzystować.
Jeśli nie będzie zgody, to i w 2m akwa nie będą normalnie koegzystować. Ale mam nadzieję, że takie kłótnie są tylko czasowe i takie zagracone akwa 100/120cm będzie w zupełności wystarczające, żeby dać przetrwać samicy ten okres.
Ruki napisał(a):Samica niby jest duża, ma koło 7 cm.No Ale samiec ma prawie 15. Big Grin

No to ładnie Ci się "wyciągnął", niezły byku Smile
U mnie samiec już właściwie dogonił długością samiczkę mają ok 9-10cm (miał ok 6-6,5 cm jak go wpuściłem) tyle że samczyk szczupaczek, samiczka masywniejsza jest.