Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Obsada do 375l - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Obsada do 375l (/thread-2424.html)



Obsada do 375l - Petie - 21-02-2013

Witam,wczoraj dotarło do mnie akwarium o wymiarach 150x50x50. Aktualnie posiadam 160l,które będę sprzedawał. Pływa tam para pielęgnic zebr wraz z potomstwem,którego jest mi cieżko się pozbyćSmile. Za ok 2 tyg będę zalewał nowe akwarium,a odnośnie pielęgnic mam jeszcze słabą wiedzę. Napewno pozostaną zebry i chciałbym trzymać jeszcze dwie jakieś pary. I co tu byście mi polecili,aby w akwarium był spokój. Pozdrawiam


RE: Obsada do 375l - Kris1984L - 21-02-2013

Witam.
Polecam po parzeSmile
Thorichthys mekki
Rocio Octofasciatum

Powinny być zgodne a wielkość akwaria im to ułatwiSmile
Tylko podziel akwarium na terytoria korzeniami.
PowodzeniaSmile


RE: Obsada do 375l - piotrK - 22-02-2013

Zgadzam się z Krisem. Zacznij od 6 sztuk każdego gatunku a potem zostaw po parce. Pamiętaj dobrze zagospodarować akwarium: kamienie jednego rodzaju - najlepiej otoczaki - korzenie wyznaczające 3 oddzielne terytoria, itd. Pytaj w razie wątpliwości - pomożemy.

Właściwie powtórzyłem to co napisał Kris Smile


RE: Obsada do 375l - junak-rider - 22-02-2013

Chłopaki dobrze gadają, ewentualnie można T. maculipinnis lub H. nicaraguensis w dowolnej kombinacji z tym co pisał Kris


RE: Obsada do 375l - qbsztyk - 22-02-2013

Zgadzam się z poprzednikami Big Grin


RE: Obsada do 375l - soltarus - 22-02-2013

(22-02-2013, 00:55 AM)piotrK napisał(a): Zgadzam się z Krisem. Zacznij od 6 sztuk każdego gatunku a potem zostaw po parce. Pamiętaj dobrze zagospodarować akwarium: kamienie jednego rodzaju - najlepiej otoczaki - korzenie wyznaczające 3 oddzielne terytoria, itd. Pytaj w razie wątpliwości - pomożemy.

Właściwie powtórzyłem to co napisał Kris Smile

Może ktoś pokazać jak dobrze podzielić akwarium na terytoria? Mi co prawda udało się tego dokonać, ale chciałbym zobaczyć lepszych w akcji Smile Wyrobić jakiś schemat działania...


RE: Obsada do 375l - piotrK - 22-02-2013

Ważne żeby granice między 'teoretycznymi" terytoriami były stworzone przez korzenie/kamienie sięgające minimum do połowy słupa wody - tak, aby ograniczyć kontakt wzrokowy między parami.


RE: Obsada do 375l - Kris1984L - 22-02-2013

(22-02-2013, 13:14 PM)piotrK napisał(a): Ważne żeby granice między 'teoretycznymi" terytoriami były stworzone przez korzenie/kamienie sięgające minimum do połowy słupa wody - tak, aby ograniczyć kontakt wzrokowy między parami.

Piotrek już naświetlił jak to zrobić, a wszystko zależy od kształtu korzeni i sposobu ich ustawieniaSmile
Każde akwarium jest inne ciężko tak na suchoWink

Ps. Ja mam trzy pary może nie ten sam biotop, ale przez dobre urządzenie akwaria ryby są zgodne i mało jest sytuacji pod bramkowychWink
A ryby z charakteremSmile
Ziemiojad brazylijski
Pielęgnica niebieskołuska
Akara błękitna