Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Lampa LED CREE - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Lampa LED CREE (/thread-2375.html)

Strony: 1 2 3


Lampa LED CREE - tuptuś - 14-02-2013

Chciałbym poznać wasze opinie co do oświetlenia led na diodach CREE.
Które diody wybrać i czy mieszać różne rodzaje KLIK
Sam chcę zastosować na planowane akwarium:
2x biały zimny: 5000 - 8300K; 114lm, 122lm, 130lm, 139lm / 350mA
4x Outdoor White : 4000 - 5300K; 114lm, 122lm, 130lm / 350mA
4x Cree XP-E, barwa Blue, jasność M3- 45,7 lm/ 350mA (oświetlenie nocne)
Całość sterowana trzykanałowym sterownikiem symulującym wschody i zachody słońca Shy
Łączna moc świetlna ponad 2000lm nie wliczając oświetlenia niebieskiego nocnego.
Wystarczy czy dołożyć taki drugi łańcuszek?


RE: Lampa LED CREE - Topielec - 14-02-2013

Wszystko zależy od tego dla jakich to ma być ryb i do jakiego zbiornika (może gdzieś o tym pisałeś, ale nie jestem na bieżąco ze wszystkimi tematami).


RE: Lampa LED CREE - tuptuś - 14-02-2013

O tutaj ooo... --->> KLYK
Tongue


RE: Lampa LED CREE - Martinezio - 14-02-2013

Hmm... 2000 lm dla takiego szkiełka? Chcesz roentgena zrobić? Big Grin
Jak rozumiem na raz świecić będą się tylko wybrane diody? Ile maksymalnie światła chcesz tam zapodać?


RE: Lampa LED CREE - tuptuś - 14-02-2013

Moc można regulować płynnie ze skokiem 1% więc nie ma problemu, maksymalna moc będzie raptem prze 6h reszta to wschód i zachód.


RE: Lampa LED CREE - Martinezio - 14-02-2013

Ale Ty serio chcesz świecić 2000lm na powierzchnię 45x45? Nie ważne jak długo, ale te 2k lm to nawet projektory multimedialne nie mają Wink
To będzie światło o natężeniu prawie 10k lx... Roentgen jak nic Wink


RE: Lampa LED CREE - Kierowca Bombowca - 14-02-2013

Ja bym to ujął tak,że lepiej byś tą kasę za te lampy wpakował w większe szkło niż kombinował ze światłem -rybom to bez różnicy,a większa przestrzeń do pływania tylko dla ich dobra byłaby.


RE: Lampa LED CREE - tuptuś - 14-02-2013

Tylko że akwa już mam i większego nie będzie, szafka się robi, wszystkie części do lampy poza diodami i zasilaczem też już mam.
Korzystam z tego co mam a dokupienie kilku diodek to nie problem.


RE: Lampa LED CREE - soltarus - 14-02-2013

(14-02-2013, 11:53 AM)tuptuś napisał(a): Tylko że akwa już mam i większego nie będzie, szafka się robi, wszystkie części do lampy poza diodami i zasilaczem też już mam.
Korzystam z tego co mam a dokupienie kilku diodek to nie problem.

Ja świecę niezintegrowanymi kompaktami 2x55w. Mam 6000lm na 88x40 dna. Dużo pistii na wierzchu i dzięki temu ładnie to wszystko wygląda. Oświetlenie to pozostałość po zabawach w holendra. Pobór mocy duży, ale nic nie będę zmieniał bo to ostatnie tygodnie tego baniaka.
Ja bym brał diody 8000k i pomieszał to z tymi 5300k. Podejrzewam że chcesz roślinność z Ramirezami? Smile


RE: Lampa LED CREE - Topielec - 14-02-2013

Aaa już rozumiem, miała być solniczka Big Grin
Szkoda takiej lampy nad słodkowodne akwarium - odłóż temat do czasu, gdy będziesz mógł wystartować z morskim.
Nad słodkie daj zwykłą świetlówkę, nad taką powierzchnię, to jeden zwykły kompakt wystarczy.